قلع‌ و‌ قمع ۷۶ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه سیدآباد دماوند/ ۸۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان دماوند به چرخه تولید بازگشت + فیلم و تصاویر

۷۶ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه سیدآباد شهرستان دماوند قلع و قمع شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، روز یکشنبه در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و حفظ و حراست از اراضی کشاورزی براساس شکایت‌ها و گزارشات مردمی، طی اقدام ستاد مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان دماوند حدود ۷۶ فقره ساخت و ساز غیرمجاز شامل بنای نیمه کاره، دیوارکشی و قطعه‌بندی در اراضی کشاورزی منطقه سیدآباد تخریب شدند.

در این عملیات تخریب ساخت‌سازهای غیرمجاز کلانتری جابان و عوامل یگان حفاظت گشت امور اراضی شهرستان دماوند حضور داشتند.

لازم به ذکر است در مجموع ۸۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان دماوند به چرخه تولید بازگشت که در این خصوص مالکین براساس قانون موظف به برداشت و پاکسازی نخاله‌ها از سطح اراضی جهت بهره‌برداری در بخش کشاورزی هستند.

همچنین سامانه تلفنی ۱۳۱ امور اراضی استان تهران شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و گزارش‌های تغییر کاربری و ساخت و سازها در اراضی کشاورزی از سوی شهروندان است.

براساس قانون، هرگونه تغییرکاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت وساز و دیوارکشی در مزارع و باغات بدون اخذ مجوز از شهرداری‌ها و امور اراضی ممنوع بوده و علاوه بر قلع و قمع بناهای احداث شده با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا