ماجرای دو جوانی که دوستشان به‌خاطر حسادت اموال با گلوله در دماوند به قتل رساندند/ قصاص و حبس پایان حسادت به دوست ثروتمند

دو جوان که به دلیل ثروت دوستشان به او حسادت کرده و او را به قتل رسانده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص و حبس محکوم شدند و رأی صادره در دیوان عالی کشور تأیید شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، این دو جوان بعد از اینکه دوست‌شان را به منطقه‌ای در شهرستان دماوند کشاندند به دلیل اینکه او ثروتمند بود و آنها حسادت می‌کردند، او را با گلوله به قتل رساندند.

رسیدگی به این پرونده از ۲۲ مرداد سال ۹۳ با شکایت برادر مقتول در کلانتری ۱۲۲ دربند آغاز شد که مدعی بود ارسلان ۳۱ ساله از ۱۵ مرداد سال ۹۳ به قصد دیدار با دو دوستش به نام‌های سهراب و سینا از خانه خارج شده اما دیگر خبری از او نداریم.

با طرح این موضوع کارآگاهان تحقیقاتشان را آغاز کردند و پس از پیگیری‌های اولیه خودروی پژو ۲۰۷ مقتول را در شهرستان ساوه کشف کردند و در ادامه هم مشخص شد که جسد مقتول روز ۱۶ مرداد در شهرستان دماوند کشف شده است.

پس از این کشفیات، دوستان مقتول دستگیر شدند؛ اگرچه آنها در ابتدا منکر جنایت بودند، اما در ادامه بازجویی‌ها لب به اعتراف گشودند.

سهراب به‌عنوان متهم اصلی به پلیس گفت: ارسلان از دوستان صمیمی ما بود اما به خاطر وضعیت مالی‌اش خیلی به او حسادت می‌کردیم. عصر ۱۵ مرداد من و سینا با او قرار گذاشتیم و بر اساس نقشه قبلی او را به باغ عمویم بردیم.

مقابل درب ورودی باغ، بدون هیچ بهانه‌ای با ارسلان درگیر شدم و پس از شلیک ۳ تیر با کلت کمری چند ضربه هم با چاقو به او زدم و او را به بیرون ماشین پرت کردم.

وی درباره نقش سینا در این جنایت نیز گفت: در زمان درگیری سینا سرکوچه نگهبانی می‌داد و زمانی که ارسلان را از ماشین به بیرون پرتاب کردم با تهدید از سینا خواستم چند ضربه چاقو به ارسلان بزند.

پس از انجام تحقیقات تکمیلی، متهمان با صدور کیفرخواست از سوی دادستان، به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داده شدند.

در جلسه دادگاه به ریاست قاضی عبداللهی اولیای دم خواستار اشد مجازات برای عاملان قتل شدند. در این جلسه سینا در آخرین دفاعیات خودش گفت: من قاتل نیستم و قتل را سهراب مرتکب شده است. او برای آنکه من هم شریک جرم باشم مدام من و خانواده‌ام را تهدید می‌کرد و تنها به خاطر فرار از تهدیدها ناچار به زدن یک ضربه با چاقو به شکم ارسلان شدم.

در ادامه سهراب به قاضی گفت: من کسی را نکشته‌ام چراکه تنها ضربات غیر کشنده را به ارسلان زدم و کسی که ضربه آخر را به ارسلان وارد کرد سینا بود. در واقع قرار ما تنها سرقت خودروی ارسلان بود اما وقتی با مقاومت او روبه‌رو شدیم من ترسیدم و چند تیر به او شلیک کردم. پس از آن می‌خواستم او را با چاقو بزنم اما دستم برید و وقتی به دنبال پارچه‌ای بودم تا جلوی خونریزی‌ام را بگیرم متوجه شدم سینا با چاقو ارسلان را به قتل رسانده است.

در پایان جلسه دادگاه، قضات سهراب را به قصاص و سینا را به اتهام معاونت در قتل به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کردند و این حکم با تأیید قضات دیوان عالی کشور در نوبت اجرا قرار گرفت.

منبع: اقتصادآنلاین/ ایران

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن