رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ و نمایشگاه‌‌داران شهرستان دماوند:

فعالیت 850 بنگاه معاملات ملکی در دماوند/ به دلیل تورم موجود، افزایش 15 درصدی اجاره‌بها بلامانع است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ و نمایشگاه‌‌داران شهرستان دماوند از فعالیت 850 بنگاه معاملات ملکی این شهرستان خبر داد و گفت: به دلیل تورم موجود، افزایش 15 درصدی اجاره‌بها بلامانع است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،  رضا میرزاکریمی با اشاره به فعالیت بنگاه‌های معاملات املاک در شهرستان دماوند اظهار کرد: در حال حاضر، تعداد 850 بنگاه معاملات املاک به صورت مجاز در این شهرستان فعالیت می‌کنند و تعداد 150 بنگاه غیرمجاز نیز در حال فعالیت بوده که اخطار پلمب توسط اتحادیه و پلیس امنیت به آنها داده شده است.

وی در خصوص میزان افزایش اجاره‌بها بیان کرد: بر اساس قانون، افزایش هشت تا 12 درصد اجاره‌بها در هر سال امکان‌پذیر است، البته در سال جاری به دلیل تورم موجود، افزایش 15 درصدی اجاره‌بها بلامانع خواهد بود، اما افزایش بیش از این میزان، موجب تشکیل پرونده و معرفی به تعزیرات برای اعمال جریمه خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ و نمایشگاه‌‌داران شهرستان دماوند تصریح کرد: در خصوص قیمت فروش مسکن، منطقه دمادشت با نرخ 6.5 تا 7 میلیون تومان به ازای هر مترمربع و بخش‌هایی از خیابان لاله‌صحرا در رودهن بالاترین قیمت را در شهرستان دماوند به خود اختصاص داده‌اند.

*قیمت نهایی فروش ملک توسط فروشنده تعیین می‌شود

میرزاکریمی با پرداختن به موضوع افزایش قیمت ملک در برخی مناطق نسبت به همجوار گفت: ما نمی‌توانیم در خصوص قیمت فروش ملک دخالت کنیم؛ مالک، قیمت نهایی را مشخص می‌کند و خریدار در صورت تمایل، اقدام به خرید ملک می‌کند، اما در مورد اجاره‌بها، در صورت افزایش چشم‌گیر نرخ اجاره نسبت به سال گذشته، قطعا با مراجعه شاکی، به پیگیری موضوع خواهیم پرداخت.

*پلمب 50 بنگاه معاملاتی در شهرستان دماوند

وی از پلمب 50 بنگاه معاملات مسکن در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: تاکنون 40 بنگاه اقدامات لازم برای کسب جواز را انجام داده و 10 مورد نیز پلمب یا جمع‌آوری شدند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن