در نشستی با حضور نمایندگان کامیون داران و دستگاه‌های مربوطه مطرح شد؛

فعالان ناوگان سنگین درون شهری دماوند در سامانه بار برگ ثبت‌نام کنند/ لزوم افزایش سهمیه یا تخصیص سوخت آزاد به فعالان ناوگان سنگین درون شهری دماوند

در نشستی با حضور نمایندگان کامیون داران و دستگاه‌های مربوطه مشکلات مربوط به تخصیص سهمیه سوخت لازم بررسی و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود،  در این جلسه که شهرداران، سه نفر از نمایندگان کامیون داران، نماینده شهرداری‌ها و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی حضور داشتند موضوعاتی از قبیل کاهش سهمیه سوخت در ماه‌های اخیر، لزوم افزایش این سهمیه یا تخصیص سوخت آزاد مطرح شد.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به راه حل‌های ممکن در خصوص مرتفع ساختن مشکلات فوق‌الذکر به فعالیت سامانه بار برگ از اواخر سال گذشته اشاره و اظهار داشت: این سامانه به منظور پایش و پیمایش سوخت و جلوگیری از قاچاق سوخت فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: هر کدام از رانندگان و فعالان این حوزه که دارای پروانه کسب و اشتغال هستند می‌بایست نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند و پس از ثبت مبدأ، مقصد و تناژ سهمیه‌ای به صورت ماهانه تعلق می‌گیرد.

صفری تأکید کرد: در صورت عدم ثبت در این سامانه، ماهانه ۲۰ درصد از سهمیه سوخت کم خواهد شد و با توجه به درخواست این افراد مبنی بر کاهش این سهمیه مقرر شد به منظور بررسی و اصلاح این روند مکاتباتی طبق مدارکی که کامیون داران ارائه می‌نمایند با مراجع ذی‌ربط انجام و رفع این مشکل پیگیری شود.

فرماندار شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه فعالان این حوزه تا ۱۵ اردیبهشت ماه به منظور جبران کمبود سهمیه فرصت ثبت نام در سامانه بار برگ را دارند اضافه کرد: در صورتی که در سامانه ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند از این پس تا تاریخ اعلامی بنابر فرصت ماهانه جهت ثبت در سامانه اقدام نمایند و اما اگر فاقد کارت سوخت هستند می‌توانند از طریق پلیس + ۱۰ به منظور دریافت سهمیه آزاد به صورت موقت اقدام کنند.

وی بیان کرد: سهمیه هر ناوگان سنگین درون شهری بر اساس بار برگ تعلق می‌گیرد و این موضوع به عنوان اولویت کاری با حضور نمایندگان کامیون داران تا رفع مشکل، بررسی و پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن