رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دماوند با دستور شورای تأمین پلمب شده است/ متأسفانه مردم گول تخفیفات و تنوع محصولات فروشگاه‌های زنجیره‌ای را می‌خورند

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند با بیان اینکه برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای با دستور شورای تأمین پلمب شده است، گفت: متأسفانه مردم گول تخفیفات و تنوع محصولات فروشگاه‌های زنجیره‌ای را می‌خورند.

رضا میرزارکریمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند درباره مشکلات فروشگاه‌های زنجیره‌ای اظهار داشت: با دستور شورای تأمین فروشگاه‌هایی که باعث نارضایتی کسبه و مردم شده بودند پلمب شده و از افزایش آنها جلوگیری شد.

وی افزود: به کسبه این اطمینان داده شد که دیگر هیچ فروشگاه زنجیره‌ای در شهرستان دماوند اضافه نمی‌شود، از کسبه درخواست می‌شود که انصاف را رعایت کنند تا مردم به فروشگاه‌های زنجیره‌ای روی نیاورند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند ادامه داد: در برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای قیمت حبوبات 30 تا 40 درصد بیشتر از واحدهای صنفی بود، اما متأسفانه مردم گول تخفیفات و تنوع محصولات را می‌خورند و از فروشگاه‌ها خرید می‌کنند در حالی که همین حبوبات با کیفیت بهتر در مغازه‌ها ارزان‌تر هستند.

میرزارکریمی بیان کرد: عملکرد فروشگاه‌ها با اسناد و مدارک کارشناسی شده است، اما مردم فعلاً تشخیصی نداده‌اند و اگر کمی در کار فروشگاه‌ها کنجکاو شوند گرایش آنها کمتر می‌شود.

*در حال حاضر حدود 25 فروشگاه زنجیره‌ای در سطح شهرستان دماوند وجود دارد

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 25 فروشگاه زنجیره‌ای در سطح شهرستان دماوند وجود دارد، طبق قانون هر فروشگاه زنجیره‌ای در شهرهای بالای 100 هزار نفر باید یک یا دو نماینده داشته باشد، اما این قانون رعایت نشده است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: در این شهرستان 74 روستا و 6 الی 7 شهر وجود دارد و مجموع جمعیت شهرستان 125 هزار نفر است، متأسفانه کسی به فکر نیست و کسبه ضعیف هر روز ضعیف‌تر می‌شوند و از سوی دیگر شعار اشتغال‌زایی می‌دهند.

*دایر شدن یک فروشگاه زنجیره‌ای در یک خیابان 30 الی 40 خانوار را بیکار می‌کند/ تاکنون 3 فروشگاه زنجیره‌ای در دماوند پلمب شده است

میرزارکریمی عنوان کرد: هر فروشگاه زنجیره‌ای برای حدود 15 نفر اشتغال ایجاد می‌کند، اما دایر شدن یک فروشگاه در یک خیابان 30 الی 40 خانوار را بیکار می‌کند.

وی افزود: همه فروشگاه‌های مذکور مجوز استانی دارند و هیچ‌کدام مجوز شهرستانی ندارند، 3 فروشگاه پلمب شده و به 6 فروشگاه اخطار پلمب داده شده و فعالیت نمی‌کنند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند بیان کرد: تعداد کل پروانه‌های کسب شهرستان دماوند 4300 مورد است که در همه صنوف 700 تا 750 مورد غیرمجاز هستند و در دست اقدام برای پیگیری هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن