معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند:

دستگاه‌های دولتی باید فرصت‌های اشتغال‌زایی در دماوند را برای جوانان مهیا کنند/ با کارآفرینی جوانان می‌توان به فضای اشتغال در جامعه کمک کرد/ برخی از آسیب‌ها در جامعه جوانان را تهدید می‌کند

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی باید فرصت‌های اشتغال‌زایی برای جوانان مهیا کنند، گفت: با کارآفرینی جوانان می‌توان به فضای اشتغال در جامعه کمک کرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، شاهرخ جهانشاهی در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند با حضور جمعی مسئولان در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: اشتغال یکی از موضوعات مهم در ارتباط با جوانان است که همه دستگاه‌ها باید فرصت‌های اشتغال‌زایی را برای آنان فراهم و فضا را مهیا کنند نه اینکه صرفاً بخش دولتی این مهم را برعهده داشته باشد.

وی افزود: یکی از مهمترین موضوعات موجود در جامعه امروز که می‌تواند به عنوان یک معضل نیز باشد موضوع بیکاری است که بسیاری از آسیب‌ها را به دنبال دارد، بنابراین باید فضای کسب و کار را مهیا کنیم.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: در فضای کسب و کار نسبت به برخی کشورها عقب هستیم، طبق ارزیابی از کشورهای مختلف، ایران در این زمینه رتبه مناسبی ندارد.

جهانشاهی ادامه داد: در فضای کسب و کار معمولاً هشت پارامتر باید از ابتدای قرارداد مدنظر قرار گیرد که مالیات و تسهیلات در میان آنها قرار دارند و باید روی آنها تمرکز کرد.

وی با بیان اینکه رتبه فضای کسب و کار در مقطعی در دولت قبل 152 بوده و در مقطعی دیگر به 128 ارتقا یافت، عنوان کرد: فضای اشتغال در حال حاضر مناسب نیست و همه باید به کارآفرینی جوانان کمک کنند، کارآفرینی موتور محرکه توسعه اقتصادی یک کشور است.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند تأکید کرد: مهارت را باید در کارآفرینی استفاده کرد، تجمیع سرمایه‌ها در جامعه را می‌توان در راستای اشتغال به کاربرد که به ویژه در سرمایه‌های اجتماعی ناشی از کارآفرینی اثرات خوبی خواهد داشت.

جهانشاهی در خصوص اینکه ازدواج جوانان از دیگر موضوعات مهمی است که اغلب دیرهنگام شده و یا به فراموشی سپرده شده می‌شود، بیان کرد: نهادهای فرهنگی باید در تشویق جوانان به ازدواج بسیار تلاش کنند و به ازدواج آسان جوانان توجه و کمک شود، شهرداری‌ها نیز در این زمینه وظایفی بر عهده دارند تا سن ازدواج کاهش یابد و در کنار این موضوع باید به مسکن جوانان اهمیت داد.

وی ادامه داد: برخی از آسیب‌ها در جامعه جوانان را تهدید می‌کند که مقابله با آنها مستلزم اقدامات فرهنگی مؤثر است، باید به خانواده‌ها و آموزش‌های لازم نیز در این خصوص توجه کرد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: همچنین باید به قشر جوان بها داده و کارها را برعهده آنان گذاشت که این امر مهم یکی از اهداف دولت است و از ابتدای انقلاب و دفاع از کشور نیز این جوانان بودند که نقش آفرینی کردند.

جهانشاهی تصریح کرد: خوشبختانه در جامعه امروزی در جوانان اعم از زن و مرد پتانسیل‌های قوی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی و غیره وجود دارد که باید از آنها بهره‌مند شد و باید به جوانان اعتماد کرد.

ستاد ساماندهی امور جوانان دماوند سال 97 ستاد ساماندهی امور جوانان دماوند سال 97 ستاد ساماندهی امور جوانان دماوند سال 97 ستاد ساماندهی امور جوانان دماوند سال 97 ستاد ساماندهی امور جوانان دماوند سال 97 ستاد ساماندهی امور جوانان دماوند سال 97

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن