رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند:

شناسایی ۴۴۸ تبعه خارجى فاقد پروانه اشتغال در دماوند از ابتدای سال تاکنون/ صدور جریمه نقدی بیش از ۶۰۰ میلیون تومانی بکارگیری اتباع غیرمجاز در دماوند برای کارفرمایان

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند با اشاره به شناسایی ۴۴۸ تبعه خارجى فاقد پروانه اشتغال در دماوند از ابتدای سال تاکنون، گفت: جریمه نقدی بیش از ۶۰۰ میلیون تومانی بکارگیری اتباع غیرمجاز در دماوند برای کارفرمایان صدور و ابلاغ شده است.

جعفر میرزاملکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: بکار گرفتن اتباع خارجى فاقد پروانه کار براى کارفرمایان جرم محسوب مى‌شود  و جرائم قانونى در انتظار کارفرمایان ﺗﺨﻄﻰ ﺍﺯ ﻗﺎﻧﻮﻥ است.

وی با اشاره به میزان جریمه بکار گرفتن اتباع خارجى فاقد پروانه کار گفت: میزان جریمه از ٩١ روز تا١٨٠ روز حبس و روزانه  ۱.۸۵۲.۱۱۵ ریال جریمه دارد و در صورت تکرار بازرسی مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند از کارفرمایان مشاغل این شهرستان خواست از بکارگیرى اتباع خارجى فاقد پروانه ممانعت نمایند.

میرزاملکی با اشاره به گشت‌های بازرسی انجام شده در سال  ۹۷ جهت ساماندهی اتباع خارجی در زمینه اشتغال عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۸۰ مورد بازرسی انجام شده که این تعداد منجر به شناسایی ۴۴۸ مورد غیرمجاز شده است و حدود ۱۷۴ نیرو جایگزین جهت عدم بکارگیری صورت گرفت.

وی در پایان گفت: همچنین برای کارفرمایانی که این تعداد اتباع غیرمجاز شهرستان دماوند را بکار گرفته‌اند جریمه نقدی بیش از ۶۰۰ میلیون تومان صادر و ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن