با حکمی از سوی مدیرکل بهزیستی استان تهران؛

فاطمه حاجی خانزادی رئیس جدید اداره بهزیستی دماوند شد

با حکمی از سوی مدیرکل بهزیستی استان تهران «فاطمه حاجی خانزادی» به‌عنوان رئیس جدید اداره بهزیستی شهرستان دماوند معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند با حضور معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران، مسئول حراست فرمانداری شهرستان دماوند و جمعی از پرسنل در محل سالن جلسات این نهاد برگزار شد.

در این مراسم با حکمی از مدیرکل بهزیستی استان تهران «فاطمه حاجی خانزادی» به‌عنوان رئیس جدید اداره بهزیستی شهرستان دماوند معرفی شد و از زحمات «حسین بی‌نیاز» رئیس سابق این نهاد تشکر و قدردانی صورت گرفت.

*قانون‌گذاران بهزیستی به واقع دلسوز جامعه بوده‌اند

حسین امامی، معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران در این مراسم اظهار کرد: یکی از هوشمندانه‌ترین قوانین تشکیل سازمان‌ها و دستگاه‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران قانون تشکیل سازمان بهزیستی کشور است.

وی افزود: قانون‌گذاران بهزیستی به واقع دلسوز جامعه بوده‌اند و مواردی را در قانون پیش‌بینی کرده‌اند که هنوزم به آنها نرسیده‌ایم.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران تأکید کرد: تدارک امکانات پیشگیری، سیاست‌گذاری و تهیه هنجارهای مختلف برای توسعه خدمات از مواردی هستند که به خوبی در این قانون دیده شده است.

امامی ادامه داد: ما نسبت به کسانی که این قوانین را پیش‌بینی کرده‌اند دینی داریم و به پاس این اقدامات هوشمندانه باید تمام تلاش خود را به کار ببریم.

وی بیان کرد: دستگاه بهزیستی یک سیستم بسیار ارزشمند محسوب می‌شود، زیرا بهزیستی تنها مکان و تکیه‌گاه هرکسی می‌باشد که از جایی که مانده و رانده شده است.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران اضافه کرد: کدام یک از دستگاه‌های کشور حاضر است خانواده‌های آسیب‌پذیر را تحت پوشش حمایت خود قرار دهد از همین رو بهزیستی مقدس و جبهه جنگ است و شرایطش با همه جا تفاوت دارد.

امامی افزود: چشم امید مددجویان به ماست برای همین همه کارکنان این مجموعه افرادی هستند که به شدت قابل احترام و عزیز هستند و باید تکریم شوند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در بهزیستی محدودیت‌هایی نیز وجود دارد، شاید نتوانیم آنچه که استحقاق کارکنان هست را ادا کنیم اما میدانیم که آنها چه زحماتی را متحمل شده‌اند و چه اقداماتی را انجام داده‌اند.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران عنوان کرد: برای مثال باید بگویم که ایران خودرو ماشین بسیار بی کیفیتی تولید می‌کند اما چه کسی مانعش است؟ باید بررسی شود که تصادفات با این ماشین چقدر منجر به مرگ می‌شود.

امامی گفت: پراید را تولید کردند و تعداد بسیاری معلول و زن سرپرست خانوار و فرزند بی سرپرست را منجر شدند، اما هیچگاه به بهزیستی کمک نکردند با این حال ما کارمان را انجام دادیم.

وی با تأکید بر اینکه نگرانی ما موارد مذکور است ما از جامعه مطالبه داریم و برای اخذ مطالباتمان باید تلاش کنیم، گفت: سازمان‌هایی که به نوعی شبیه ما هستند به ما کمک می‌کنند اما باز هم نیازمند همکاری هستیم و باید دست در دست هم برای زدودن دردهای جامعه تلاش کرده و آلام مردم را کاهش دهیم ما به چنین کاری افتخار می‌کنیم.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران بیان کرد: تلاش‌ها و افتخاراتی که در طول ۴۰ سال گذشته بهزیستی کشور به عمل آورده مرهون زحمات مردم خیراندیش، نهادها و شرکت‌ها و موسسه‌هایی است که همه این مشکلات را در کنار ما به دوش کشیدند.

امامی ادامه داد: باید با تمام مشکلات در کنار هم خانواده باشیم، می‌دانیم که آنچه که حق کارکنان است را سازمان به آنها نمی‌دهد و دستمزد پایینی را در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها دریافت می‌کنند با این حال هیچکدام از همکاران شانه خالی نکردند.

*تغییر و جابجایی از ارکان مدیریتی است

وی در ادامه گفت: اگر دست به دست هم ندهیم و با قوت از مجموعه حمایت نکنیم شاید نتوانیم تأثیری که شایسته سازمان است را در جامعه شاهد باشیم.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران تصریح کرد: صندلی‌های مدیریتی ابدی نیست و به تنمان دوخته نشده و تغییر و جابجایی از ارکان مدیریتی است تا بتوانیم اندیشه‌ها و ایده‌های نو را در مجموعه تزریق کنیم.

امامی افزود: از کارکنان اداره بهزیستی شهرستان دماوند درخواست دارم همانطور که تا امروز در کنار مدیر قبلی بودند، حالا نیز با قدرت در کنار مدیر جدید باشند.

وی عنوان کرد: معتقدیم که انتخاب‌ها شایسته است و هر حمایتی که بتوانیم از مدیران به عمل می‌آوریم سازمان پولداری نیستیم اما نهایت تلاش خود را برای رضایت کارکنان به عمل می‌آوریم.

*مدیریت مشارکتی در شهرستان دماوند اولویت کاری می‌باشد/ تلاش در جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پرسنل بهزیستی دماوند

فاطمه حاجی خانزادی، رئیس جدید اداره بهزیستی شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: از زمان ورودم به بهزیستی به عنوان مربی مهد کودک فعالیت کرده‌ام و از زیروبم مجموعه بهزیستی آشنا و آگاه هستم و از راهکارهای همکارانم مطلعم.

وی افزود: یقین دارم که مدیریتم همچون در شهرستان فیروزکوه مشارکتی خواهد بود، قصد حذف هیچ نیرویی را نخواهم داشت و از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تمامی همکاران بهره‌مند خواهم شد.

رئیس جدید اداره بهزیستی شهرستان دماوند ادامه داد: در مدت فعالیتم در کنار تمام نیروها بوده و از آنها حمایت خواهم کرد، تمام توانم را به کار می‌برم تا مجموعه بهزیستی با ۳۸ مرکز خصوصی و اشتغالزایی برای بیش از ۳۰۰ نفر مورد رسیدگی قرار گیرد.

حاجی خانزادی بیان کرد: بیش از سه هزار خانواده تحت حمایت بهزیستی هستند که این تعداد حدود ۱۳ هزار نفر را دربر می‌گیرد بنابراین همت صدچندان برای رسیدگی به همه مددجویان ضرورت دارد.

وی گفت: ما وارد خانواده تمامی افراد مددجو می‌شویم و از نزدیک مشکلاتشان را درک و لمس می‌کنیم از این‌رو اعلام می‌کنم تا زمانی که زنده‌ام فقط برای نیازمندان کار خواهم کرد.

رئیس جدید اداره بهزیستی شهرستان دماوند تصریح کرد: تنها هدف من فقط کار است و وارد هیچگونه حاشیه نخواهم شد و به صراحت اعلام می‌کنم که در مقابل هرگونه حاشیه که بر پیکره این مجموعه صدمه وارد کند محکم ایستادگی خواهم کرد.

حاجی خانزادی اضافه کرد: در بهزیستی شهرستان دماوند فیروزکوه با انسجام همکاران اقدامات خوبی صورت گرفت که یک مورد از آن واگذاری مرکز شبه خانواده است که به جرات میگویم موفقیت ترین واگذاری بوده است.

وی در ادامه سخنان خود راه‌اندازی مرکز اورژانس اجتماعی از دیگر اقدامات مثبت در شهرستان فیروزکوه در سمت مدیریتی سابق خود عنوان کرد.

*افزایش ضریب نفوذ خدمات از اهداف کاری در  بهزیستی دماوند/ مناسب‌سازی به عنوان یک حقوق شهروندی است

حسین بی‌نیاز، رئیس سابق اداره بهزیستی شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: در شهرستان دماوند از اهدافمان این بود که بتوانیم ضریب نفوذ خدمات را افزایش دهیم، مراکز غیردولتی را گسترش دهیم و کیفیت ارائه خدمات را بیشتر کنیم.

وی افزود: در بهزیستی شهرستان دماوند آنچه را که لازم بود را با کمک همکاران برای جامعه هدف به مراحلی برسانیم، علاوه‌بر این پیگیری موضوعات مهم و مورد نیاز جامعه هدف که مغفول مانده است، همچون مناسب‌سازی به عنوان یک حقوق شهروندی از دیگر اهداف مجموعه است.

رئیس سابق اداره بهزیستی شهرستان دماوند بیان کرد: ما نظاره گر بودیم و همه تلاش‌ها توسط تک تک همکاران صورت گرفته و اگر قرار است که تقدیری صورت گیرد باید از این افراد تقدیر شود، من وظیفه ذاتی‌ام را انجام دادم.

بی‌نیاز با بیان اینکه همکاران در مجموعه تلاش کردند اهداف سازمان را براساس سیاست‌های سازمان انجام دهند، گفت: بیش از ۳۸ مرکز غیردولتی در سطح شهرستان دماوند با ایجاد اشتغال برای بیش از ۳۰۰ نفر فعالیت می‌کند که بدون ریالی هزینه از بخش دولتی و تسهیلات بانکی بار سازمانی را برعهده‌گرفته و ایجاد اشتغال پایدار کرده است.

وی با تاکید براینکه جنس کار در سازمان بهزیستی بسیار متفاوت از دیگر سازمان‌هاست، بهزیستی مکان مقدسی است و باید مقدس بماند، عنوان کرد: این مجموعه جای دعواهای غیر اداری و شخصی نیست، این سازمانی خدماتی برای آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه است و اگر تحت تأثیر مسائل حاشیه‌ای قرار گیریم نمی‌توانیم به مددجویان خدمات‌رسانی کنیم.

رئیس سابق اداره بهزیستی شهرستان دماوند اضافه کرد: در بهزیستی همه درگیر گروه‌های مختلفی از مددجویان هستند از این رو کارکنان باید از آرامش برخوردار باشند تا خدمات خوبی را ارائه دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن