با حضور مسئولان استانی و کشوری؛

نشست علمی و تخصصی ایثار اجتماعی در رودهن برگزار شد

نخستین نشست علمی و تخصصی ایثار اجتماعی به همت دانشگاه‌های آزاد اسلامی شرق استان تهران و دبیر شورای عالی ترویج ایثار و شهادت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در این نشست، ائمه جمعه، فرمانداران و مسئولان شهرستان‌های شرق استان تهران و رؤسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحدهای رودهن، دماوند، پردیس و فیروزکوه حضور دارند.

همچنین در این نشست، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، استاندار تهران و عضو هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی حضور پیدا کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در حاشیه برگزاری این نشست اظهار کرد: وقتی که از ایثار و شهادت یاد می‌شود، شهادت به‌عنوان بالاترین درجه ایثار اجتماعی در اذهان نقش می‌بندند.

حسن شهرکی‌پور با بیان اینکه امروز قهرمانانی غریبانه و فداکارانه در جامعه زندگی می‌کنند، افزود: در سبک زندگی ما، ایثار و فداکاری بسیار حائز اهمیت هستند.

وی گفت: مصداق ایثار در جامعه کنونی بسیار است و گروه‌های مختلف خیران در جامعه فعالیت زیادی دارند؛ همچنین افرادی که از حق دیه و قصاص می‌گذرند یا مادری که برای رشد و پرورش فرزند خود تلاش می‌کند، از جمله ایثار اجتماعی محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با اشاره به اینکه ایثار جایگاه بسیار ویژه‌ای در جامعه دارد، تصریح کرد: رشد فضائل اخلاقی، یکی از خصوصیات جامعه سالم و توسعه‌یافته است.

شهرکی‌پور اضافه کرد: جامعه سالم زمانی تحقق پیدا می‌کند که مردم به نفع اجتماع، رفتارها و اعمال جمع‌گرایانه داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن