رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند خبر داد؛

عزم جدی اتاق اصناف شهرستان دماوند جهت ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب/ پیگیری تغییر کاربری زمین جهت اجرای عملیات ساخت ساختمان اتاق اصناف شهرستان دماوند/ با توزیع خوب مرغ تنظیم بازار تقریبا 70 تا 80 درصد از نیاز شهرستان دماوند تامین می‌شود

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند از عزم جدی اتاق اصناف جهت ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب و پیگیری تغییر کاربری زمین جهت اجرای عملیات ساخت ساختمان اتاق اصناف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، سومین نشست ماهانه رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند با روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان دماوند امروز سه‌شنبه در محل اتاق اصناف این شهرستان برگزار شد.

حسن هاشمی، رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: در سومین جلسه ماهیانه مجمع متشکل از روسای اتحادیه ها در خصوص پیگیری شکایات مقرر شد که هر شهروندی که شکایت دارد اول به خود اتحادیه مراجعه کند و اگر مشکل رفع نشد به اتاق اصناف ارائه و پیگیری شود، اتاق اصناف مسیر قانونی را طی کرده و در صورت نیاز به اداره تعزیرات ارسال میشود ، این روند مدت رسیدگی به شکایت را کوتاهتر می‌کند.

وی افزود: در خصوص ساماندهی واحدهای صنفی حدود یک ماه است که بازرسان در حال بررسی هستند تا واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب معرفی شوند که یک مرحله انجام شده و اگر مراجعه نکنند اخطارهای اماکنی صادر می‌شود، در صورتی که باز هم استنکاف کنند واحد صنفی پلمب می‌شود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: روسای اتحادیه ها هم پیگیر این موضوع هستند و لیست واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب را به اتاق ارائه می دهند، مجموعا به سمتی می‌رویم که اکثر واحدهای صنفی بدون پروانه کسب نسبت به دریافت پروانه اقدام کنند تا واحدهای صنفی ساماندهی شوند لذا به واحدهای صنفی بدون مجوز توصیه می‌شود در اسرع وقت جهت کسب پروانه کسب اقدام کنند.

هاشمی ادامه داد: در مورد رصد بازار مقرر شد علاوه بر اینکه بازرسان اتاق اصناف و صمت برخوردهای قانونی با واحدهای صنفی متخلف دارند، خود اتحادیه‌ها و روسای هیات مدیره ها نیز فعال شوند و با سرکشی‌ها از واحدهای صنفی در خصوص قوانین نظام صنفی تذکرات لازم را بدهند و اگر قوانین از جمله میزان سود قانونی، ارائه فاکتور خریدو فروش، نرخنامه، اتیکت و نصب قیمت رعایت نشود منجر به اخطار و جریمه آن واحد شود.
هاشمی تصریح کرد: در اجرای مصوبات قبل نیز روسای اتحادیه ها پیشنهاد کردند که به صورت متمرکز کارت شناسایی هیات مدیره اتحادیه ها صادرشود که این کارت‌ها آماده شده و تحویل شدند.

وی در رابطه با وضعیت توزیع مرغ نیز عنوان کرد: با توجه به توزیع خوب مرغ در سطح دماوند، نسبت به شهرستان‌های دیگر تقریبا 70 تا 80 درصد از نیاز شهرستان تامین می‌شود که امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده توسط دستگاه های ذیربط این کمبود 10 تا 20 درصدی نیز جبران شود.

رئیس اداره اصناف شهرستان دماوند گفت: در خصوص دارایی و مالیات خود اتحادیه‌ها که ثبت شرکت شده‌اند و اولین سالی است که باید اظهار نامه می‌دادند و ترازنامه اعلام می‌کردند، مشکلاتی عنوان شد که انشالله برای سال‌های بعد این مشکلات مرتفع می‌شوند.

هاشمی عنوان کرد: در مورد ساختمان اتاق اصناف مجوزهای لازم برای تامین هزینه های ساخت از کمیسیون نظارت گرفته شده و همچنین پیگیر تغییر کاربری آن از مسکونی به اداری تجاری از شهرداری هستیم.

وی گفت: این ساختمان در دهه فجر کلنگ زنی شده و عملیات اجرایی آن در مرحله انتخاب پیمانکار به صورت قانونمند است تا در آینده دچار مشکلات نشویم.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند ادامه داد: در خصوص مصوبات جلسات قبل بررسی‌های لازم انجام شد و تاکید شد که اتحادیه ها مطالبات اتاق اصناف از قبیل 20 درصد سهم اتاق را به موقع پرداخت کنند که این مهم نیز تقریبا انجام شده است.

هاشمی تصریح کرد: در رابطه با آموزش اصناف دو نوع آموزش وجود دارد که یک نوع آن عمومی بوده که همه صنوف ملزم به گذراندن این آموزش بوده که شامل فقه بازار و قوانین نظام صنفی است که به علت کرونا کلاس‌ها تشکیل نمی‌شود اما جزواتی تنظیم و توزیع خواهد شد.

وی عنوان کرد: در آموزش دیگر باید آموزش‌های تخصصی و حرفه ای ارائه شود، که این مهم احتمالا توسط ثبت اسناد یا فنی و حرفه‌ای ارائه میشود در غیر این صورت منتظر تصمیم مسئولین بالا دستی و کمسیون نظارت هستیم.

رئیس اداره اصناف شهرستان دماوند گفت: هر رسته‌ صنفی دارای یک‌کد آیسیک است که با تصویب کمسیون نظارت در اتحادیه مربوطه تعریف شده تا به واحد صنفی اختصاص باید.

هاشمی در پایان گفت: تصمیمات و سیاست‌های صنفی با نظر و راهکارهای روسا محترم اتحادیه ها و تبادل نظر و بررسی موضوعات اجلاس اتخاذ و در صورت عدم مغایرت با قوانین نظام صنفی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا