معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند خبر داد؛

لزوم اختصاص محیط مناسبی برای عرضه محصولات خانگی در دماوند

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: ما به دنبال ایجاد ظرفیت جدید در شهرستان دماوند هستیم که محیط مناسبی برای عرضه محصولات خانگی در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، شاهرخ جهانشاهی در نخستین نشست توجیهی طرح مشاغل نوین خانگی که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: موضوع ایجاد کسب و کار خانگی از جمله موضوعاتی است که باید در این شهرستان به آن بپردازیم و حمایت‌های مورد نیاز از سوی فرمانداری و دستگاه‌های مرتبط در این راستا صورت گیرد.

وی افزود: آنچه که امروز به عنوان نیاز جامعه ما به شمار می‌رود، ایجاد کسب و کار و شغل بوده و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه، برگرفته از بیکاری است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: آنچه باعث توسعه کشور می‌شود، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار است و امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت‌های ایجاد شده در راستای اشتغال گام برداریم.

جهانشاهی بیان کرد: بسیاری از افراد در جامعه مهارت‌هایی دارند که از آن استفاده نمی‌شود، اما ایجاد کسب و کار و کارآفرینی موجب می‌شود که از این مهارت‌ها استفاده شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر این، سرمایه‌های سرگردان نیز از جمله مواردی است که می‌توان از آن به جهت ایجاد کسب و کار استفاده کرد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: در خصوص فروش محصولات خانگی به ویژه در زمینه بهداشتی، موانع قانونی وجود دارد، چرا که محصولات تولید شده توسط این افراد باید دارای پروانه بهداشتی باشد.

جهانشاهی اضافه کرد: ما نیز بر موضوع اخذ پروانه بهداشتی محصولات حساسیت داریم، چرا که عرضه محصولات فاقد موارد بهداشتی ممکن است که جامعه را با مشکلاتی مواجه کند.

وی تصریح کرد: در این میان، بسیاری از مشاغل نیازی به مسائل بهداشتی ندارد که از جمله آن می‌توان به مشاغل در حوزه صنایع دستی اشاره کرد که به راحتی قابلیت انجام در منزل را دارد و ما از طریق میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، اداره صمت و سایر نهادهای مربوط بر آن تأکید می‌کنیم.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند اظهار داشت: مهم‌ترین موضوع در خصوص کسب و کار خانگی، فروش محصولات است، در این خصوص در طول یک مقطع سالن جهاد کشاورزی دماوند را به این منظور در نظر گرفتیم، اما به دلیل برخی از موضوعات، ادامه این فعالیت امکان‌پذیر نشد.

جهانشاهی تأکید کرد: ما به دنبال ایجاد ظرفیت جدید از طریق شهرداری در شهرستان دماوند هستیم که محیط مناسبی برای عرضه محصولات خانگی در نظر گرفته شود؛ اما نکته مهم، نگاه موجود به بحث کسب و کار است که به اقتصاد کشور و خانواده کمک می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن