رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد خبر داد؛

عدم تایید نقشه مرکز جامع سلامت آبسرد توسط واحد فنی دانشگاه شهید بهشتی/ جلوگیری از پدیده زمین‌خواری با واگذاری زمین‌های عالم المنفعه به شهرداری/ احداث آرامستان در شهر آبسرد با مشکل دریافت زمین و مجوز مواجه است

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد از عدم تایید نقشه مرکز جامع سلامت آبسرد توسط واحد فنی دانشگاه شهید بهشتی و جلوگیری از پدیده زمین‌خواری با واگذاری زمین‌های عالم المنفعه به شهرداری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، محمود نقیبی در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی مشکلات اظهار کرد: ما سه پروژه مهم داریم، موضوع آرامستان از موارد مهمی است که متأسفانه در این زمینه هنوز موفق به دریافت زمین و مجوز نشدیم.

وی افزود: علاوه بر این موضوع تفرجگاه برای ایجاد اشتغال بسیار مهم و مؤثر است، همچنین میدان میوه و تره‌بار و گل و گیاه از دیگر موضوعات مدنظر ماست؛ در کشور ما یک بازار میدان گل امام رضا و یک بازار فرعی در تهران داریم که گل‌های شاخه بریده ریشه‌ای و آپارتمانی در آن جمع و توزیع می‌شود.

رئیس شورای شهر آبسرد در خصوص هدف از تشکیل میدان میوه و تره‌بار بیان کرد: استان مازندران ۶۰ درصد تأمین کننده گل‌های گلدانی و ریشه‌ای کشور است و ما به دنبال زمین هستیم؛ متأسفانه باگذشت پیگیری فراوان، زمین‌های باقی‌مانده از آبا و اجداد و نیاکان ما برای امور عالم المنفعه طبق قانون در اختیار اداره منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی است که برای اخذ آنها باید زمان طولانی طی کنیم.

نقیبی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد اگر این زمین‌ها در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد دیگر زمین‌خواری وجود نخواهد داشت زیرا علاوه بر حفظ زمین در راستای امور عام‌المنفعه و نیاز منطقه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بیش از هفت ماه از تهیه نقشه مرکز جامع سلامت آبسرد می‌گذرد و درحالی‌که مقرر بود گروه فنی دانشگاه شهید بهشتی نقشه را تهیه کنند ما خود به تهیه آن پرداختیم، اما این نقشه هنوز به تأیید نرسیده و باوجود گودبرداری، حدود پنج میلیارد تومان هزینه در بردارد که هیچ بودجه دولتی ندادند و حدود ۶۰۰ میلیون تومان شهرداری در بودجه دیده و مابقی در قالب طرح خودیاری از طریق شهروندان و خیران سلامت انجام می‌شود.

رئیس شورای شهر آبسرد در خصوص تعاونی مصرف بیان کرد: ساختمان کشتارگاه قبلی آبسرد که فرسوده و بلااستفاده شده بود تخلیه شد و در راستای تعاونی مصرف شهرداری مورد استفاده قرار گرفته است و خرید برای عموم آزاد است.

نقیبی اذعان داشت: ما در روزهای گذشته به‌اتفاق اعضای شورای اسلامی از بندر امیرآباد ساری در راستای صادرات شهرستان دماوند برای آسیای میانه بازدید کردیم، پروژه‌های خوبی می‌توان در این خصوص اجرا کرد، سوله آماده و پتانسیل خوبی برای آسیای میانه وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن استفاده کرده و ازنظر اقتصادی همه منطقه می‌توانند ذی‌نفع شوند.

وی از قرعه‌کشی مسابقات فوتسال و شرکت ۲۴ تیم از شهرها و روستاهای شهرستان دماوند خبر داد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد با اشاره به مصوبات سال ۹۶ گفت: در ۶ ماه آغاز به‌کار شورا تعداد ۱۸ مصوبه مالی به تعداد ۹۰ بند، ۱۸ مصوبه داخلی به تعداد یک‌صد و ۷۴ بند، چهار مصوبه نشست شورا و شهرداری به تعداد ۳۰ بند انجام شد.
نقیبی تصریح کرد: در دوماهه آغاز سال نیز تعداد چهار مصوبه مالی با ۳۴ بند و ۶ مصوبه داخلی با ۳۴ بند داشتیم.

وی اذعان داشت: از ابتدای آغاز به‌کار شورا کمیسیون‌های فرهنگی، ورزشی و برنامه، بودجه و عمران فعال شد و امیدواریم مسائل به‌صورت تخصصی برنامه‌ریزی‌هایی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن