رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان دماوند:

عدم اعتماد بنگاه‌های اقتصادی و صنفی به مشوق‌های دولتی

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان دماوند از عدم اعتماد بنگاه‌های اقتصادی و صنفی به مشوق‌های دولتی خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، آرش آقاجان احمدی در نشست کارگروه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان دماوند اظهار داشت: مشاغل خانگی صرفا با پرداخت تسهیلات اجرایی می‌شوند، اگر 100 فقره تسهیلات در نظر گرفته شده باشد 500 نفر ثبت نام می‌کنند و 500 مجوز مشاغل خانگی صادر می‌شود که در نهایت تنها 100 نفر می‌توانند تسهیلات دریافت کنند و مابقی ناراضی باقی می‌مانند.

وی افزود: دلیلی ندارد که همه فعالان مشاغل خانگی مجوز دریافت کنند زیرا برخی از این مشاغل نیازی به مجوز ندارند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: به نظر می‌رسد تسهیلاتی که به مشاغل خانگی پرداخت می‌شود در مواردی نمی‌توانند اشتغال پایدار ایجاد کنند.

آقاجان احمدی ادامه داد: علت اینکه مجوز مشاغل خانگی در سال جاری صادر نمی‌شود این است که بر خلاف سال‌های قبل تسهیلاتی در کار نیست و دلیلی ندارد که کسی برای دریافت تسهیلات و اخذ مجوز ثبت نام کند.

وی تصریح کرد: در خصوص کارورزی و مشوق های دولتی راهکارهایی ایجاد کرده‌ایم تا با ورود به کارورزی از مزایا و مشوق‌ها استفاده شود، اما کارفرمایان نسبت به اتفاقات آینده اعتماد ندارند و در مقابل این موضوع مقاومت می‌کنند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان دماوند بیان کرد: کارفرمایانی هستند که تمایلی به استفاده از مشوق‌ها ندارند و آنها را موانعی بر سر راه خود در آینده می‌دانند، این اتفاقات نشان می‌دهد که پای کارورزی در اینجا می‌لنگد و این به معنای عدم اعتماد بنگاه‌های اقتصادی و صنفی در هر زمینه‌ای است، به همین علت در رابطه با طرح کارورزی آن طور که باید خوب پیش نمی‌رویم.

آقاجان احمدی گفت: 640 میلیارد ریال تسهیلات داشتیم که کارگروه شهرستانی برای آن تشکیل و مصوب شد و به استان فرستاده شد که 120 میلیارد ریال تسهیلات از بانک‌ها دریافت کردند و مابقی در بانک‌های استان تهران است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا