ظرفیت‌ سرمایه‌گذاری برای تعاونی‌ها در شهرک صنعتی شماره ۲ دماوند فراهم شود/ تعاونی‌ها چندین سال در شهرستان دماوند مغفول مانده‌اند

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه ظرفیت سرمایه‌گذاری برای تعاونی‌ها در شهرک صنعتی شماره ۲ دماوند فراهم شود، گفت: تعاونی‌ها چندین سال در شهرستان دماوند مغفول مانده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در جمع مدیران تعاونی‌های فعال شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری اظهار داشت: موضوع تعاونی‌ها در شهرستان دماوند مغفول مانده است و خیلی به آنها اهمیت داده نشده و از ظرفیت‌هایشان استفاده نگردید.

وی افزود: با توجه به محدودیت به وجود آمده در بحث تعاونی‌ها نمی‌توان نسبت به آنها بی‌تفاوت باشیم و یکی از مواردی که به ما در زمینه اقتصادی کمک می‌کند از این موضوع عبور کنیم، استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: از ظرفیت کلیه تعاونی‌ها در سطح شهرستان دماوند باید به موقع و مفید استفاده کنیم تا بخش‌های دیگر دچار نقصانی شدن نشود.

صفری عنوان کرد: تعاونی‌ها اقشار زیادی از جامعه را تحت پوشش خود دارد و این افراد جزء سهام‌داران هستند.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت سازمان تعاون روستایی در شهرستان دماوند می‌توان مشکلات باغداران و کشاورزان منطقه را حل کرد.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: با تقویت تعاونی‌ها باید از ظرفیت شهرستان دماوند استفاده کرد و فلسفه وجودی آنها با سرمایه خود مردم مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.

صفری گفت: ظرفیت سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی شماره ۲ دماوند برای تعاونی‌ها فراهم شود و باید در صنایع تبدیلی از امکانات آنجا استفاده کرد.

*فعال بودن ۲۱۵ تعاونی در سطح شهرستان دماوند

جعفر میرزاملکی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند در جمع مدیران تعاونی‌های فعال اظهار داشت: فعالیت تعاونی‌های شاخص شهرستان دماوند رشد و موفقیت خوبی به همراه داشته است.

وی افزود: در سطح شهرستان دماوند حدود ۵۴۸ مورد تعاونی فعال هستند که از این تعداد، ۲۱۵ مورد فعال و ۳۳۳ تعاونی به صورت غیرفعال است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند گفت: از این تعداد تعاونی‌های ثبت شده در شهرستان دماوند شامل ۳۰۳ مورد تولیدی، ۱۳۷ مورد توزیعی، ۱۰۰ مورد تعاونی مسکن و ۸ تعاونی مصرف می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن