سرپرست بخشداری مرکزی دماوند:

طرح هادی 80 درصد از روستاهای بخش مرکزی دماوند در افق 10 ساله بازنگری می‌شود

سرپرست بخشداری مرکزی دماوند گفت: طرح هادی 80 درصد از روستاهای بخش مرکزی دماوند در افق 10 ساله بازنگری می‌شود.

اسماعیل سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: یکی از اولویت‌های کاری در این بخشداری جلوگیری و کنترل و نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز است که در این راستا طرح مشترک با جهاد کشاورزی مبنی بر راه اندازی گشت پلیس ساختمان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: بازنگری بر طرح هادی روستاها به علت تمام شدن افق 10 ساله این طرح، از دیگر اولویت‌هاست که با کمک بنیاد مسکن پیگیری خواهد شد.

سرپرست بخشداری مرکزی دماوند گفت: افق 10 ساله‌ طرح هادی در حدود 80 درصد از روستاها به اتمام رسیده است و باید بازنگری شوند که بنیاد مسکن این مهم را در دستور کار خود دارد.

*عملیات گازرسانی به 15 روستای حوزه بخش مرکزی دماوند در حال اجراست

سلیمانی ادامه داد: در حدود 15 روستای حوزه بخش مرکزی دماوند، عملیات گازرسانی در حال اجراست، این طرح پیشرفت فیزیکی چشمگیری داشته‌ که امیدواریم تا پایان سال تعدادی از روستاها مجهز به شبکه گازرسانی شوند.

وی تصریح کرد: بخش مرکزی دماوند دارای 45 روستا است که با اتمام گازرسانی به این 15 روستا، عملا تمام روستاهای این بخش از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

*اصلاح شبکه برق در روستاهایی کهنک، آرو و سربندان

سرپرست بخشداری مرکزی دماوند بیان کرد: اصلاح شبکه برق در روستاهایی همچون کهنک، آرو و سربندان نیز از دیگر اولویت‌های بخشداری با همکاری اداره برق است، شبکه برق به علت فرسوده بودن و اتلاف برق نیازمند اصلاح و تعمیرات است که با کمک شرکت برق این مهم در دستور کار قرار دارد.

سلیمانی در خصوص آب آشامیدنی گفت: باتوجه به اینکه آب و فاضلاب روستایی و شهری ادغام شده‌اند، درصدد هستیم که طی هماهنگی‌هایی با آبفای شهری، تعدادی از روستاها به آبفای شهری تحویل داده شوند.

وی عنوان کرد: اغلب شوراهای روستایی دانش فنی در خصوص آب شرب، کلرزنی و نکات بهداشتی را ندارند که در این رابطه طی هماهنگی با آبفای شهری و شوراها، این روستاها تحویل آبفای شهری می‌شوند.

*تنها روستاهایی که در بخش مرکزی فاقد راه آسفالت تنگه و بولان است/ مسیر روستاهای محور دلچایی به علت گازرسانی وضعیت مناسبی ندارد

سرپرست بخشداری مرکزی دماوند در ادامه در خصوص راه‌های ارتباطی روستاها افزود: اکثر روستاها دارای راه ارتباطی آسفالت هستند و تنها روستاهایی که در بخش مرکزی فاقد راه آسفالت هستند شامل روستاهای تنگه و بولان می‌باشند.

سلیمانی ادامه داد: این دو روستا در دست پیگیری هستند و امید است با اتمام گازرسانی روستاها، راه ارتباطی دو روستای تنگه و بولان در دستور کار قرار گیرد، تعداد دیگری از روستاها نیازمند لگه‌گیری آسفالت هستند که این موضوع در طرح و برنامه اداره راهداری قرار دارد.

وی تصریح کرد: مسیر روستاهای محور دلچایی به علت گازرسانی وضعیت مناسبی ندارد و امید است با اتمام گازرسانی، اداره راهداری عملیات لکه‌گیری، روکش یا آسفالت را در این روستاها اجرایی کند.

*اغلب روستاهای بخش مرکزی دماوند در حوزه ارتباطات مجهز به تلفن ثابت است/ در برخی از روستاها آنتن‌دهی تلفن‌های همراه با مشکل مواجه است

سرپرست بخشداری مرکزی دماوند بیان کرد: در حوزه ارتباطات نیز اغلب روستاها مجهز به تلفن ثابت هستند و فقط روستای رودافشان فاقد تلفن ثابت است که اداره مخابرات زیرساخت‌های آنرا جهت راه‌اندازی انجام داده است.

سلیمانی گفت: در برخی از روستاها آنتن‌دهی تلفن‌های همراه با مشکل مواجه است که در اغلب روستاها دکل مربوطه نصب شده است و دو روستای کهنج و هویر توسط اداره مخابرات جهت برخورداری از دکل تلفن همراه در دست پیگیری هستند.

*پیگیری مطالبات مردمی مبنی بر برخورداری از اینترنت پرسرعت در روستاهای دماوند

وی عنوان کرد: کوهستانی بودن روستاها باعث ایجاد نقاط کور شده است که برای رفع این مشکل با اداره مخابرات مکاتباتی صورت گرفته است.

سرپرست بخشداری مرکزی دماوند افزود: به دنبال مطالبات مردمی مبنی بر برخورداری از اینترنت پرسرعت در روستاها، اجرای فیبر نوری توسط مخابرات در روستاها هماهنگ شده است.

*اجرای فیبر نوری توسط مخابرات در روستای اوچونک

وی ادامه داد: در حال حاضر این امر مهم در روستای اوچونک انجام شده است و در محور دلیچایی روستاهای کهنک، یهر، مومج، دهنار، هویر و… فیبر نوری در دست اجراست و حدود 6 روستا مجهز به این تکنولوژزی شده اند.

سرپرست بخشداری مرکزی دماوند تصریح کرد: در حوزه سلامت و شبکه بهداشت نیز مقرر شده است که دهیاری‌ها تعامل و همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند تا مشکلات احصا و پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

سلیمانی عنوان کرد: در هفته دولت نیز پروژه‌هایی در بخش مرکزی دماوند افتتاح خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن