رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند:

طرح مناسب‌سازی معابر به درستی اجرایی نشده است/ تشکیل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در شهرستان دماوند/ فعالیت یک مرکز غیرمجاز خانه سالمندان در شهرستان دماوند

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند با بیان اینکه طرح مناسب‌سازی معابر به درستی اجرایی نشده است، گفت: یک مرکز غیرمجاز خانه سالمندان در شهرستان دماوند فعالیت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، ابوذر نادری در نشست شورای سالمندان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: احترام به بزرگ‌ترها باید مانند دهه‌های پیشین در این شهرستان پررنگ شود و این موضوع «بی‌ادبی» که فرزندان ما بیاموزند که محلی برای نگهداری والدین آنها وجود دارد رخ نخواهد داد.

وی بنا به فرمایش پیامبر گرامی اسلام مبنی بر اینکه «هرکس به ریش و موی سپیدی بی‌احترامی کند به من بی‌احترامی کرده است» گفت: متأسفانه گاها این بی‌احترامی‌ها در ادارات دیده می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند ادامه داد: خانه سالمندان در این شهرستان راه‌اندازی نمی‌شود تا بی‌ادبی به فرزندان ما آموخته نشود، با توجه به آمار خانه سالمندانی که به‌صورت غیرمجاز در شهرستان دماوند فعالیت می‌کند و اجازه فعالیت آن از سوی معاونت سیاسی و فرماندار صادر نشده است، افرادی که در خانه سالمندان نگهداری می‌شوند مدت‌زمان کمی در آنجا زندگی می‌کند.

نادری تصریح کرد: پارک‌ها، پیاده‌روها و معابر باید مناسب‌سازی شود و این امر تکلیف قانونی شهرداری است؛ تجمع سالمند در ادارات و بانک‌ها به دلیل کوتاهی و عدم ایجاد پارک و محل مناسبی برای این افراد است.

وی از تشکیل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در شهرستان دماوند خبر داد و گفت: در راستای تکریم استادان، هنرمندان برجسته و ورزشکاران پیشکسوت در شورای فرهنگ عمومی موضوعی تحت عنوان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی رقم خورد و مصوب گردید.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در مرکز هر استان تنها یک انجمن تشکیل می‌شود اما خوشبختانه نگاه ویژه‌ای به این شهرستان شده و مهدی محقق، رئیس این انجمن اجازه افتتاح شعبه‌ای در دماوند را دادند تا با هماهنگی لازم با فرماندار و امام‌جمعه این شهرستان محقق شود.

نادری تأکید کرد: این موضوع نیازمند این است که با حضور این استاد فرهیخته در شهرستان دماوند صورت‌جلسه مکتوب شود و در این صورت معلمان بازنشسته، پیشکسوتان ورزش و اساتید می‌توانند تجربیات خود را در اختیار افراد دیگر بگذارند و هیچ‌وقت سرخورده و افسرده نشوند.

وی بیان کرد: متأسفانه در خصوص مناسب‌سازی معابر تنها به صحبت اکتفا شده و این موضوع اجرایی نگردیده است؛ اما پیاده‌روهایی که در سال جاری مدنظر عمران هر شهر قرار می‌گیرد باید در نظرگیری اختلاف سطح‌ها و مناسب‌سازی صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند اذعان داشت: در خصوص صدور کارت ملی هوشمند با توجه به تعداد معلول موجود در این شهرستان می‌توان با تجهیزات و اقدامی برای این افراد تسهیل صورت گیرد و شهرداری‌ها و بخشداری‌ها در این خصوص مساعدت کنند تا ناخواسته حقوق این افراد در جهت ارائه خدمت تضییع نشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن