در نشست هماهنگی و اجرای طرح بیمه زنان خانه‌دار شهرستان دماوند مطرح شد؛

اجرای طرح بیمه زنان خانه دار در دماوند/ مبلغ پرداختی حق بیمه زنان خانه‌دار ماهانه ۱۶۰ هزار تومان است/ روستاییان و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر مشمول این قانون می‌شوند

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند از اجرای طرح بیمه زنان خانه‌دار این شهرستان خبر داد و گفت: به منظور حمایت از خانواده و تأمین معاش زنان خانه‌دار طرح بیمه زنان خانه‌دار در دماوند اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، شاهرخ جهانشاهی، نشست هماهنگی و اجرای طرح بیمه زنان خانه‌دار شهرستان دماوند که با حضور اعضای جلسه در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه در راستای آشنایی از قوانین و مقررات بیمه زنان خانه‌دار برگزار شده است و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند یکی از موضوعات مهم و کلیدی، حمایت از آنان است.

وی یکی از شاخص‌های توسعه در بخش انسانی را تقویت روحیه امید به زندگی دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با حمایت دولت این امر در کشور ما به ویژه در بخش بهبود کیفیت زندگی، بهبود شرایط خدماتی در حوزه بهداشت و درمان و همچنین مسائل آموزشی در حال انجام است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به طرح بیمه خانه دار، بیان کرد: این طرح علاوه بر زنان خانه‌دار به بانوانی که دارای مشاغل آزاد هستند از سن ۱۸ تا ۵۰ سالگی را شامل می‌شود و می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

جهانشاهی با بیان اینکه این بیمه، بازنشستگی و از کار افتادگی و همچنین فوت را شامل شده و دفترچه درمان به بانوان تعلق می‌گیرد، خاطرنشان کرد: زنان دارای ۵۰ سال تمام می‌توانند با تحویل درخواست و انعقاد قرارداد نسبت به بیمه و استفاده از این تسهیلات استفاده کنند و زنان بالای ۵۰ سال به‌شرط دارا بودن سابقه بیمه قبلی واجد شرایط استفاده از بیمه زنان خانه‌دار هستند.

وی مبلغ پرداختی حق بیمه را ماهانه ۱۶۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مبلغ پرداختی به سه صورت قابل پرداخت است و نرخ حق بیمه ١۴ درصد (١٢ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ حق بیمه ١۶ درصد (١۴درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ حق بیمه ٢٠ درصد (١٨ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی می‌باشد که در صورت اقدام زنان خانه‌دار می‌توانند از تسهیلات آن استفاده کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این بیمه امکان تحت پوشش قرار دادن فرزندان و همسر را دارد، گفت: علاوه بر این، بیمه عشایر، روستاییان و کشاورزان نیز وجود دارد که با وجود سابقه کم آن، تقریباً ۱۴ سال است که در روستاها انجام می‌شود و در سنوات گذشته نیز این اتفاق افتاده است.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری دماوند ادامه داد: روستاییان و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر مشمول این قانون می‌شوند.

اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند اجرای طرح بیمه زنان خانه دار شهرستان دماوند

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن