رئیس شورای اسلامی شهر رودهن:

طرح احداث پارکینگ طبقاتی در شهر رودهن دستور کار است/ پیگیری اختصاص مکان مناسب جهت ساماندهی ایستگا‌ه‌های تاکسی در شهر رودهن

رئیس شورای اسلامی شهر رودهن از احداث پارکینگ طبقاتی در این شهر خبر داد و گفت: اختصاص مکان مناسب جهت ساماندهی ایستگا‌ه‌های تاکسی در شهر رودهن پیگیری می‌شود.

عباسعلی عاشقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: به منظور کاهش ترافیک در سطح شهر طرح احداث پارکینگ طبقاتی در دستور کار شورا و شهرداری قرار گرفت.

وی افزود: به همین منطور دو واحدمسکونی در خیابان مطهری توسط شهرداری و شورای شهر رودهن از قبل خریداری گردید و این فضا که حدود 2000 متر می‌باشد، برای پارکینگ طبقاتی در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رودهن عنوان کرد: دنبال جذب سرمایه‌گذار برای احداث پارکینگ طبقاتی هستیم و با تامین اعتبار این پروژه اجرایی خواهد شد.

عاشقی در خصوص مشکلات ترافیک در سه راهی مطهری گفت: با احداث این پارکینگ شاهد کاهش ترافیک دراین منطقه خواهیم بود.

وی علت ترافیک را استقرار ایستگاه‌های تاکسی‌ عنوان کرد و افزود: با احداث پارکینگ طبقاتی شاهد کاهش ترافیک در این مکان می‌باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رودهن در خصوص خدمات‌دهی تاکسی‌های درون شهری بیان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ دستگاه تاکسی درون و برون شهری با ۵ خط سرویس‌دهی به مردم و مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

عاشقی در خصوص جانمایی جهت ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی گفت: در گذشته محل استقرار به دلایل گوناگون مکان یابی نشده بود درحال حاضر دنبال مکان مناسب جهت استقرار ایستگاهای تاکسی هستیم که انشاالله بزودی تاکسی‌های شهری ساماندهی خواهند شد.

*ارجاع ماهانه حدود ۱۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شهر رودهن به کمیسیون ماده ۱۰۰/ ماهانه حدود ۱۵ الی ۱۷مجوز ساخت توسط شهرداری رودهن صادر می‌شود

وی در خصوص پیشگیری از ساخت وساز غیرمجاز در شهر رودهن گفت: یکی از اقدامات شورا و شهرداری مقابله باساخت و سازهای غیرمجاز است که متاسفانه ماهانه حدود ۱۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز شناسایی و به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده می‌شود که صد درصد حکم تخریب صادر می‌گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر رودهن ادامه داد: برای تخلف این موارد پرونده قضایی تشکیل ‌می‌شود وبه لطف خدا و اقدامات خوب رییس حوزه قضایی بخش رودهن برخورد شدید با متخلفان صورت و بناهای احداثی تخریب خواهد شد.

عاشقی در خصوص صدور مجوزات جهت ساخت وساز از طرف شهرداری گفت: ماهانه حدود ۱۵ الی ۱۷مجوز ساخت توسط شهرداری رودهن صادر می‌شود.

وی عنوان کرد: طی روز گذشته در جلسه هم اندیشی مسئولان حوزه قضایی بخش رودهن به همراه شهردار و اعضای شورای شهر نظارت به کار ناظران ساخت و ساز تاکید شد و مقرر گردید افرادی که مبادرت به ساخت و ساز می‌کنند، موارد قانونی را رعایت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن