نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس:

ضرورت ساماندهی سریع وزارتخانه‌ها، استانداری‌ها و مدیران میانی دولت/ لزوم احداث کمربندی گیلاوند علیرغم ۱۶ ماه پیگیری و مکاتبات مکرر/ اختصاص ردیف ملی به طرح‌های فاضلاب شهرهای دماوند و فیروزکوه

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس نسبت به ضرورت ساماندهی سریع وزارتخانه‌ها، استانداری‌ها و مدیران میانی دولت تاکید کرد و گفت: احداث کمربندی گیلاوند علیرغم ۱۶ ماه پیگیری و مکاتبات مکرر و اختصاص ردیف ملی به طرح‌های فاضلاب شهرهای دماوند و فیروزکوه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند به نقل خانه ملت، سیداحمد رسولی نژاد در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با گرامیداشت 24 شهریور ماه، نودمین سالروز ثبت ملی شهر دماوند گفت: شکست مفتضحانه آمریکا در افغانستان، پایان امپراطوری آمریکا را به نمایش گذاشت و رویای غربگرایان و غربگدایان را که تصور می کردند با حضور آمریکا، کشورهای منطقه پیشرفت می کنند، برباد داد تا امروز همه فرمایش امام راحل(ره) را که فرمود ” آمریکا شیطان بزرگ است” بار دیگر به یاد آورند، البته باید مراقب قتنه انگیزی های آمریکا که به دنبال آغاز جنگ جدید میان قبایل و قومیت های منطقه است وهمچنان سودای تجزیه کشورهای منطقه را دارد، باشیم.

وی ادامه داد: مهمترین مسئله داخلی این روزها، تکمیل انتخاب مردم با ساماندهی سریع وزارتخانه ها، استانداری ها و مدیران میانی دولت است. انتظار می رود مدیرانی مردمی، پاکدست، کاردان، پرکار، متعهد، انقلابی و جهادی انتخاب شوند.

وی افزود: مسئله دیگر بحث کسری بودجه دولت در نیمه نخست سال است که باید با تشکیل کمیته مشترک میان دولت و مجلس برای آن علاجی نمود تا نیمه دوم سال با نگاهی منطقی نسبت به درآمدها و هزینه ها قدم برداریم.
رسولی نژاد بیان کرد: کسری نهاده های دامی سبب سختی های فراوانی برای دامداران شده است درحالیکه اصرار دولت سابق بر ارز4200 تومانی نشان داد که این سیاست نه تنها به حل مشکل و مسئله کمک نمی کند بلکه مجموعه بزرگی از رانت ها و سودجویی ها به وجود آورد و این کشاورز و دامدار است که بیشترین آسیب را از این سیاست دیده است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس بیان کرد: عملکرد مثبت آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در ایجاد یک دیپلماسی فعال قابل تقدیر است و این دیپلماسی فعال که با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان سبب واردات گسترده واکسن مورد نیاز جهت حل دغدغه سلامت مردم گردید، دروغ بزرگ غربگرایان و غربگدایان را که عدم پذیرفتن خواسته های تحمیلی TATF را عامل عدم امکان واردات واکسن می دانستند، برملا کرد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ضمن درخواست تسریع در محاکمه رییس جمهور سابق و همدستانش افزود: از هیات رییسه مجلس درخواست دارم که پیگیری فرمایند، در پرداخت حق الزحمه اعضای محترم هیات های نظارت استانی، شهرستانی، بخش ها و ناظرین سرصندوق های اخذ رای  مربوط به انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها تسریع شود.

رسولی‌نژاد ضمن دعوت از رییس جمهور محترم جناب آیت اله دکتر رییسی جهت دیدار از شهرستان های دماوند و فیروزکوه ادامه داد: به استحضار ایشان می رسانم که امروز مهمترین درخواست اهالی محترم حوزه انتخابیه ام و بلکه میلیون ها مسافر جاده بسیار مهم و پرتردد فیروزکوه، احداث کمربندی گیلاوند دماوند می باشد که بسیاری از همکاران در مجلس از استان های شمالی به ویژه مازندران، گلستان و خراسان شمالی به بنده در این خصوص مراجعه کردند و تذکر فرمودند.

وی در ادامه گفت: در این خصوص علی رغم 16 ماه پیگیری، ده ها جلسه وصدها مکاتبه، متاسفانه به نتیجه نرسیده است و موجب نارضایتی شدید میلیون ها مسافرشده است که گاه ساعت ها در ترافیک بسیار سنگین محورفیروزکوه در گیلاوند دماوند معطل می شوند.لطفا دستور اقدام عاجل و قاطغ صادر فرمایید.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: از دولت درخواست می شود؛ تسریع در تکمیل طرح  های فاضلاب شهرهای رودهن، آبعلی و بومهن، اختصاص ردیف ملی به طرح های فاضلاب شهرهای دماوند و فبروزکوه و تسریع در اجرای آنها، تصویب طرح های فاضلاب شهرهای آبسرد، چیلان و ارجمند و تسریع در اجرای آنها، افزایش تعداد تخت ها و تکمیل تجهیزات درمانی، کادر درمان و نیروی انسانی بیمارستان ها و مراکزدرمانی دو شهرستان با عنایت در قرار گرفتن در محور دو مسیر مهم هراز و فیروزکوه، تسریع در اجرای کمربندی شهرهای رودهنو فیروزکوه و احداث پل غیر همسطح در سه راهی مهرآباد- رودهن، تعویض محورهای آبسرد به ایوانکی، فیروز کوه به سمنان، جاده بادان و تسریع در آب آشامیدنی هفت شهر و ده ها روستا دو شهرستان صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا