استاندار تهران؛

صنعت دماوند علیرغم نزدیکی به تهران، متناسب با جمعیت رشد نکرده است/ گاز و مالکیت مشکلات شهرک صنعتی شماره ٢ دماوند

استاندار تهران گفت: صنعت دماوند علیرغم قدمت و نزدیکی به تهران، متناسب با جمعیت رشد نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، محمدحسین مقیمی در حاشیه بازدید خود از واحدهای صنعتی شهرستان دماوند اظهار کرد: هر دوشنبه از یک مجموعه از واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و خدماتی یکی از شهرستان‌های استان تهران بازدید می‌کنیم.

وی افزود: مجموعه واحدهای بخش خصوصی که فعالیت اقتصادی دارند و مشکل دارند هدف بازدید می‌باشد.

استاندار تهران با اشاره به بازدیدهای امروز خود تصریح کرد: کارخانه فرآورده‌های لبنی هم‌وطن مشکل سرمایه در گردش داشتند و طی این بازید مقرر شد برای واحد دامداری از سوی منابع طبیعی قطعه زمینی در منطقه عباس‌آباد برای 6 هزار واحد دامی تخصیص داده شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی شماره 2 دماوند از نظر صنعتی و نزدیکی به تهران دماوند رشد مناسبی نداشته و باید بیشتر رشد می‌کرد: این شهرک واقع در جاده وادان دارای چند واحد فعال است و استقبال خوبی از حضور صنعتگران شده است.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم صنعتگران غیر آلاینده را در این شهرک‌های مستقر بشوند که در حال حاضر، گاز و مالکیت از مشکلات این شهرک است.

استاندار تهران تصریح کرد: سردخانه‌ای در این منطقه ساخته‌شده که برای خرید ماشین‌آلات نیاز به وام و سرمایه در گردش دارد تلاش می‌کنیم با کمک سیستم بانکی، سرمایه‌های راکد این مجموعه به بهره‌برداری برسند.

مقیمی عنوان کرد: ناحیه صنعتی آئینه‌ورزان دماوند قبلاً به‌عنوان توسعه روستایی توسط جهاد سازندگی ساخته‌شده و الآن به شرکت شهرک‌ها واگذارشده و واحدهای صنعتی خوبی در آن مستقر هستند.

وی تأکید کرد: یکی از وظایف بزرگ و سنگین ما این است که امورات سرمایه‌گذاری را به‌گونه‌ای مدیریت کنیم که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری مشکل نداشته باشد، به مدیران کل نامه می‌دهیم تا سرمایه‌گذار درگیر امور اداری نشود.

استاندار تهران ادامه داد: همچنین نشستی با فعالان حوزه صنعت داریم تا مسائل آنها را بشنویم و در حد اختیارات قانونی حل بشوند، مشکل مواد اولیه، سرمایه در گردش و ارز و تصمیم‌گیری‌هایی که به تعویق افتاده واحدهای ما به سمت تعطیلی می‌روند و با راهکارهای مناسب از تعطیلی کارخانه‌ها جلوگیری کنیم.

مقیمی بیان کرد: بسیاری از موادی که صادر می‌شود مواد اولیه تولیدکننده‌های داخلی هستند، واحدهای داخلی درخواست مواد در اندازه مشخص دارند مبنای مواد قرار گیرد و در اختیار تولیدکننده‌ها قرار گیرد، صادرات با شرایط امروز صرفه اقتصادی بیشتری برای صادرکنندگان دارد.

وی افزود: در بین واحدهای تولیدی بازدید شده تنها یک واحد غیرفعال بود و بیشتر واحدها به دلیل مشکلات مالی نیمه فعال هستند و قادر به تأمین نقدینگی نیستند؛ بانک‌ها باید به کمک تولیدکنندگان بیایند تا مشکل نقدینگی تولیدکنندگان حل شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه اتباع افغانی دو دسته هستند، تأکید کرد: کسانی که رسمی وارد کشور شده‌اند و اجازه فعالیت دارند و کسانی که به‌طور غیررسمی وارد شدند حضور و فعالیت آنها غیرقانونی است، اگر مجوز نداشته باشند، وزارت کار با آنها برخورد می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا