در عزای شهید ۶ ماهه دشت کربلا؛

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در دماوند برگزار شد

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی شهرستان دماوند در عزای شهید ۶ ماهه دشت کربلا همزمان با نخستین جمعه ماه محرم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، آیین شیرخوارگان حسینی شهر دماوند در حسینیه محله قاضی برگزار شد و صدها طفل شیرخواره حسینی به همراه مادرانشان روز جمعه به یاد طفل شش ماهه حضرت سیدالشهدا (ع) که در صحرای کربلا به شهادت رسید گریستند.

مادران عزادار محرم در حالی که کودکانشان لباس سفید بر تن داشته و پارچه‌ای سبز مزین به نام حضرت امام حسین (ع) و حضرت علی اصغر بر پیشانی بسته بودند، با نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همنوا شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدجواد بهشتی، کارشناس مذهبی در این همایش به زندگی پیامبر اکرم (ص) و نگاه ویژه ایشان نسبت به کودکان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی نقش زنان و مادران در تربیت فرزندانشان بسیار مهم و ارزشمند است بیان کرد: کودکان امروز، آینده‌سازان فردای کشور و تبیین کنندگان حوادث ماندگاری همچون واقعه عاشورا در حفظ ارزش‌های اسلام هستند.

در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شهرستان با مرثیه‌سرایی و لالایی خوانی برای حضرت علی اصغر (ع) شهادت سرباز خردسال اباعبدالله الحسین (ع) را در حالی که شماری از مادران با آغوش کشیدن فرزندان شیرخوار خود اشک می‌ریختند، گرامی داشتند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن