فرماندار شهرستان دماوند:

تشکیل شورای هماهنگی امور بانک‌های دماوند به منظور حمایت از تولیدکنندگان/ ایجاد 4700 مورد فرصت شغلی در دماوند تا پایان سال 97/ اشتغال سنتی در دماوند با پرداخت تسهیلات ویژه مورد حمایت قرار می‌گیرد

فرماندار شهرستان دماوند از تشکیل شورای هماهنگی امور بانک‌های دماوند به منظور حمایت از تولیدکنندگان خبر داد و گفت:4700 مورد شغل فرصت شغلی در دماوند تا پایان سال 97 ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در نشست کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری اظهار داشت: در نشست اخیر که در استانداری تهران با موضع اشتغال برگزار شد، برشی از وضعیت اشتغال شهرستان دماوند ارائه شده که طبق آن در پایان سال ۹۷ در مجموع باید چهار هزار و 700 شغل در بخش‌های مختلف این شهرستان ایجاد شود.

وی افزود: موضوع دیگری که در این نشست به آن پرداخته شد، تسهیل در امر پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها بود که با توجه به آیین‌نامه‌ها و مقررات بانک‌ها، این موضوع به صورت ویژه توسط استاندار تهران مطرح شد تا بانک‌ها با نگاه تسهیل کننده به موضوع نگاه کنند.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به لزوم تشکیل شورای بانک‌ها در این شهرستان تصریح کرد: این شورا به صورت منظم به منظور ارائه راهکارهای لازم در امور پرداخت تسهیلات با نگاه حمایت از تولید توسط بانک‌ها تشکیل می‌شود.

صفری بیان داشت: شهرستان دماوند در موضوع اشتغال از نرخ بیکاری قابل قبولی در استان تهران برخوردار است، اما باید تلاش کنیم تا با ایجاد زمینه‌های تولید شغل به خصوص در حوزه گردشگری بیش از پیش نرخ بیکاری شهرستان دماوند را کاهش دهیم.

وی علاقه جوانان شهرستان دماوند به شغل‌های سنتی را عامل پایین بودن نرخ بیکاری دانست و افزود: برای اینکه بتوان شغل‌های این حوزه را حفظ کرد و تمایل افراد را به آن بیشتر ساخت، باید از اشتغال سنتی با پرداخت تسهیلات ویژه حمایت کرد.

فرماندار شهرستان دماوند از همه ادارات و نهادهایی که به نوعی با حوزه اشتغال در شهرستان سر و کار دارند خواست تا همه آمار و اطلاعات بخش‌های مختلف ایجاد شغل و تسهیلات ارائه شده را به صورت کامل احصاء و به این شورا گزارش کنند.

گفتنی است؛ در این نشست تولیدکنندگان بخش‌های مختلف به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و فرماندار شهرستان دماوند دستوراتی مبنی بر رفع مشکلات مطرح شده صادر کرد.

کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان دماوند

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن