به مناسبت دهه فجر صورت گرفت؛

افتتاح ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهید محسنی شهر آبسرد + تصاویر

ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهید محسنی شهر آبسرد با حضور جمعی از مسئولان به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

حسن خیرخواه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: این مرکز در سال ۸۵ ساخته شد اما متأسفانه بلااستفاده مانده و در حال تخریب بود که چند بار تعمیر شده بود تا اینکه در سال جاری راه‌اندازی شد.

وی افزود: هزینه‌ها با کمک دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری و شورای اسلامی شهر آبسرد تأمین و مرکز راه‌اندازی شد و تعدادی از بخش‌ها همچون بهداشت منتقل شدند.

*ارائه ۲۸۰ هزار خدمت درمانی به مردم از ابتدای سال تاکنون در شهر آبسرد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ادامه داد: تغییراتی با کمک شهرداری و شورای اسلامی شهر آبسرد در داخل ساختمان باید انجام شود تا مرکز به طور کامل راه‌اندازی شود و بخش درمان نیز با آماده شدن ساختمان جدید منتقل خواهد شد.

خیرخواه گفت: جمعیت ثبت شده در سامانه سیب که حداقل یک بار از ما خدمت گرفته‌اند بیش از ۲۰ هزار نفر است و حدود ۲۸۰ هزار خدمت درمانی از ابتدای سال تاکنون در شهر آبسرد به مردم ارائه شده است.

*اجرای طرح پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر در شهرستان دماوند به عنوان پایلوت دانشگاهی/  بعد از حوادث تصادف بیشترین مرگ و میر در کشور به دلیل بیماری‌های غیر واگیر

نعمت اله محمدی نیا، معاون فنی حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حاشیه مراسم افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: این ساختمان با کمک دانشگاه علوم پزشکی و توسط شهرداری به همراه شورای اسلامی شهر آبسرد احداث شده است و خدمات بهداشتی، بهداشت خانواده، مادر و کودک، دندانپزشکی و تزریقات که به صورت شبانه‌روزی در این شهرستان انجام می‌شود، در این مرکز ارائه خواهد شد.

وی افزود: بعد از حوادث تصادف بیشترین مرگ و میر در کشور به دلیل بیماری‌های غیر واگیر همچون سرطان‌ها و قلبی عروقی است که عمده این بیماری‌ها قابل پیشگیری هستند و در صورت تشخیص در مراحل ابتدایی قابل کنترل هستند.

معاون فنی حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: از این رو وزارت بهداشت و درمان طرحی کشوری به نام «ایراپن» که در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر است را در کشور دنبال می‌کند و شهرستان دماوند به دلیل زیرساخت‌های مناسبی که دارد به عنوان پایلوت دانشگاهی انتخاب شده است.

محمدی نیا گفت: امیدواریم با اجرای طرح بتوانیم پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر را برای مردم به ارمغان آوریم و شاهد تعداد کمتری از بیمارهای قلبی و عروقی و سرطان باشیم، همچنین در صورت ابتلا به این بیماری‌ها در مراحل اولیه شناسایی و تحت درمان قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح از سال قبل مطرح گردیده بود، اما امسال به طور جدی‌تری اجرا شد و ادامه‌دار خواهد بود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن