شهر دماوند به استقبال بهار می‌رود

81081542-5559634دبیر ستاد نوروزی شهرداری دماوند از اجرای طرح ویژه پاکسازی و تنظیف معابر، جداول و جوی های سطح شهر همزمان با آغاز سال جدید خبر داد.

به گزارش تارود، “هادی کرمانی” دبیر ستاد نوروزی شهرداری دماوند با اعلام این مطلب افزود: یکی از اقدامات ستاد استقبال از بهار شهرداری دماوند شست و شوی معابر، جداول، پیاده روها، تابلوهای راهنمای مسیر و المان های سطح شهر است که به همت نیروهای خدمات شهری دماوند به صورت روزانه و طبق زمان بندی مشخص انجام می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون بخش عمده ایی از جداول، معابر اصلی و فرعی شهر، پیاده روها، تمثال شهدای شهر، تابلوهای ترافیکی و راهنمای مسیر، سطل های زباله، گاردریلها و … در سطح منطقه از جمله بلوار آیت الله خامنه ایی، بلوار شهید بهشتی، بلوار امام خمینی(ره) و … در راستای زیبا سازی محیط شهری، آراستگی و پاکیزگی معابر و همچنین بالا بردن کیفیت نظافت، با نزدیک شدن به سال جدید شستشو شد.

دبیر ستاد نوروزی شهرداری دماوند به بخشی از فعالیتهای زیباسازی و ایجاد تسهیلات رفاهی برای شهروندان در سطح منطقه اشاره کرد و ادامه داد: زیباسازی معابر شلوغ و پرتردد در صدر برنامه کاری این واحد قرار دارد که با هدف زیباسازی شهر، بهبود در عبور و مرور و … اجرا می شود.

کرمانی همچنین به آمادگی ستاد برف روبی همزمان با آغاز سال جدید و در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: حوزه خدمات شهر دماوند علاوه بر خانه تکانی شهر همزمان با آغاز سال جدید، آمادگی لازم را برای هرگونه شرایط جوی و احتمالی توسط ستاد برف روبی دارد.

این مقام مسوول با بیان اینکه این طرح در راستای اجرای مصوبات ستاد استقبال از بهار انجام می شود، از شهروندان خواست تا نیروهای خدمات شهری را برای اجرای هرچه بهتر این طرح یاری نمایند.

*عملیات هرس و بازپیرایی درختان و گیاهان سطح شهر دماوند انجام شد

مسئول ستاد نوروزی شهرداری دماوند گفت: همزمان با فرارسیدن ایام نوروز و بهار طبیعت، عملیات هرس و بازپیرایی درختان و گیاهان سطح شهر دماوند انجام شد.

“آرمین براتی” با اعلام این مطلب افزود: یکی از برنامه های ستاد نوروزی شهرداری دماوند هرس درختان و گیاهان سطح شهر، رفوژ بلوارها و بوستان های منطقه است که با هدف جوان سازی، فرم دهی، حذف پاجوش و شاخه های بیمار و آفت زده انجام می شود.

این مقام مسوول ادامه داد: در چندین نقطه شهر دماوند همچون بلوار آیت الله خامنه ایی، بلوار شهید بهشتی، بلوار امام خمینی، میدان بعثت، بلوار بعثت ، خیابان فرهنگ ، میدان معلم، بلوار شهرداری، درختان داخل محلات و دیگر معابر فرعی این عملیات انجام شد.

وی افزود: هرس درختان هرساله برای برقراری توازن بین اندام های هوایی و زیرزمینی درخت، زیباسازی منظر شهری، ایجاد دید کافی در تقاطع های اصلی و فرعی و رضایتمندی برای شهروندان و کسبه در بخشی از فصول سال به ویژه در اواخر اسفند ماه همزمان با آمدن فصل بهار انجام می شود.

براتی حفظ و نگهداری از انبوه درختان شهری را یکی از اولویت های مهم حوزه فضای سبز برای مناسب سازی چهره شهر خواند و گفت: در این راستا علاوه بر انجام هرس زمستانی، نسبت به آبیاری و کود دهی درختان، شمشادها و چمن های سطح شهر نیز اقدام می شود.

مسئول ستاد نوروزی شهرداری دماوند خاطرنشان کرد: هرس هر درخت در فضای سبز شهری به نوع گیاه، سن آن، موقعیت و مکان استقرار درخت بستگی دارد و سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس در سالهای قبل از مواردی است که در هرس درختان در نظر گرفته می شود.

استقبال از بهار فاطمی با کاشت ۱۵۰ هزار گل فصلی در دماوند

مسئول ستاد استقبال از بهار شهرداری دماوند از کاشت ۱۵۰ هزار گل فصلی در این منطقه همزمان با فرارسیدن بهار فاطمی خبر داد.

‘آرمین براتی’ با بیان این مطلب که همزمانی دهه فاطمیه با نوروز باستانی، به بهار ۹۴ رنگ و بوی فاطمی بخشیده است، گفت: همزمان با آغاز فصل بهار و در راستای افزایش زیبایی بصری شهر، بوستان ها و معابر سطح منطقه به انواع گل های فصلی و دائمی مزین می گردد.

وی با اشاره به کاشت بیش از ۱۵۰ هزار بوته گل فصلی در این ایام، عنوان کرد: این گل ها شامل گل بنفشه، همیشه بهار، شب بو و… بوده و کاشت درختچه های تزئینی و گل لاله نیز در بوستان ها و معابر سطح منطقه کاشته می شود.

براتی اظهار داشت: رفع نقص، بازپیرایی چمن بوستان ها، رنگ آمیزی جداول بوستان ها و مبلمان پارکی و … از دیگر فعالیت هایی است که همزمان با فرارسیدن بهار فاطمی در حوزه فضای سبز این منطقه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن