جهت ساماندهی مشاغل مزاحم شهری صورت گرفت؛

اختصاص ۱۰ هکتار زمین جهت احداث شهرک صنعتی شهید بهنام در منطقه گندک

حدود ۱۰ هکتار زمین به شرکت تعاونی «نیاز صنوف» جهت احداث شهرک صنعتی شهید بهنام جهت ساماندهی مشاغل مزاحم شهری در منطقه گندک اختصاص یافت.

محمد بهنام، مدیرعامل تعاونی نیاز صنوف شهرستان دماوند در گفت‌گو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: طرح اول احداث شهرک صنوف مزاحم که قرار بود در اسب چران اجرا شود حدود ۱۰ هکتار زمین بوده است که تعاونی تحویل گرفت.

وی در ادامه گفت: حدود دو سال اقدامات اولیه، ازجمله احداث معابر و زیرساخت‌ها برای واگذاری به صنوف انجام گرفت که ولی به پیشنهاد فرماندار و مسئولان مقرر شد، مکان مذکور برای یک طرح گردشگری در نظر گرفته شود و افرادی که عضو هستند در سهام آن سهیم خواهند بود.

مدیرعامل تعاونی نیاز صنوف شهرستان دماوند بیان کرد: زمینی که در حاشیه گندگ در اختیار تعاونی قرار گرفته، حدود ۱۰ هکتار است که با نظر فرماندار، مسکن و شهرسازی، منابع طبیعی تحویل صنوف داده شد.

بهنام با بیان اینکه طرح احداث شهرک برای ساماندهی صنوف مزاحم در دماوند آماده شده است و تا چند روز آینده عملیات خاکبرداری و عمرانی آغاز می‌شود، گفت: این طرح در سه فاز اجرا می‌شود که در فاز اول حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد صنفی مزاحم در این مکان مستقر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در فاز اولیه بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان هزینه در برخواهد داشت، گفت: امروز تابلوی آغاز به کار در زمین دوم که در منطقه گندک است نصب شده و مقدمات اداری آن در دست انجام است که با اتمام آن کلنگ عملیات عمرانی به زمین زده می‌شود.

مدیرعامل تعاونی نیاز صنوف شهرستان دماوند بیان کرد: در فاز اول طرح ساماندهی صنوف مزاحم، صنوفی که جواز کسب دارند زمین را تحویل خواهند گرفت و کارگاه داران در بخش کارگاهی به فعالیت خود ادامه دهند که در صورت تمایل صنوف می‌توانند در بخش گردشگری که زمین آن را در منطقه اسب چران نیز سرمایه‌گذاری کنند.

بهنام در مورد واریز وجه دیگر توسط صنوف گفت: مبلغ مربوطه هنوز مشخص نشده است و بعد از برآوردها به اعضا اعلام می‌شود و تا امروز حدود ۷۰۰ نفر عضو تعاونی هستند که در حال حاضر تعداد اعضا تکمیل هستند و در صورت وجود زمین‌های دیگر به تعداد اعضا افزوده می‌شود.

اختصاص ۱۰ هکتار زمین جهت احداث شهرک صنعتی شهید بهنام در منطقه گندک (1) اختصاص ۱۰ هکتار زمین جهت احداث شهرک صنعتی شهید بهنام در منطقه گندک (1) اختصاص ۱۰ هکتار زمین جهت احداث شهرک صنعتی شهید بهنام در منطقه گندک (1) اختصاص ۱۰ هکتار زمین جهت احداث شهرک صنعتی شهید بهنام در منطقه گندک (1) اختصاص ۱۰ هکتار زمین جهت احداث شهرک صنعتی شهید بهنام در منطقه گندک (1)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن