رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند:

شهروندان صنفی در دماوند نسبت به دریافت مالیات‌های غیرعادلانه و غیرمنطقی اعتراضاتی دارند/ عدم تخصیص سهمیه بنزین باعث گلایه صنف آژانس‌داران شده است

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند با بیان اینکه شهروندان صنفی در دماوند نسبت به دریافت مالیات‌های غیرعادلانه و غیرمنطقی اعتراضاتی دارند، گفت: عدم تخصیص سهمیه بنزین باعث گلایه صنف آژانس‌داران شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، رضا میرزاکریمی در پنجمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران در هتل فرودسی ضمن اشاره به حضور منسجم و همه جانبه جامعه اصناف و بازاریان در حفظ وحدت و تحقق امنیت اظهار داشت: علی‌رغم حمایت و تمکین صنوف و بازار از سیاست‌های دولت محترم بعضاً شاهد برخی نابسامانی‌هایی هستیم که موجب اخلال در سطح بازار می‌شوند که امیدواریم با تدابیر لازم مشکلات موجود مرتفع گردد.

وی افزود: به عنوان مثال می‌توان به معضلات فراگیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای اشاره کرد که با توجه به پیگیری‌های مکرر، اتحادیه کشوری گاهی مبادرت به صدور پروانه می‌نماید که خلاف تصمیمات منطقه‌ای و توافقات صورت گرفت.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: واحد بازرسی و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان باید با جدیت هر چه بیشتر نسبت به کمیت و کیفیت اقلام توزیعی در این فروشگاه‌ها وارد شود و در خصوص برخی از تخفیفات غیر واقعی که از سوی بعضی از این فروشگاه‌ها اعلام می‌شود قاطعانه برخورد نماید.

میرزاکریمی افوزد: همچنین نا هماهنگی و بعضاً موازی کاری‌هایی که از سوی برخی از نهادهای دولتی در خصوص صدور مجوز صورت می‌پذیرد باعث ایجاد بی نظمی صنفی و غیرقابل کنترل شدن برخی صنوف می‌گردد که در این زمینه می‌توان گفت سازمان گردشگری مدعی صدور پروانه کسب در مناطقی است که عملاً در حیطه اختیارات آنها نبوده و موجب ایجاد تداخل در اداره امور می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عمده دغدغه شهروندان صنفی اعتراض به دریافت مالیات‌های غیرعادلانه و غیرمنطقی است که به صورت علی الراس و گاها بدون توجه به خود اظهاری افراد انجام می‌گیرد و در این میان عموماً اقشار ضعیف مورد اجحاف واقع می‌گردند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: همچنین عدم انطباق دستگاه‌های کارت‌خوان با نام واحد صنعتی یا صنفی یکی از بزرگترین مجاری فرار مالیاتی است که ضرورت توجه به این موارد فنی موجب جلوگیری از فشارهای اقتصادی و سخت گیری به صنوف می‌گردد.

میرزاکریمی در رابطه به اخذ مبالغ هنگفت ارزش افزوده از املاک گلایه کرد و افزود: قطعاً این روندِ نامتعادل در آینده لطمات شدیدی به این صنف وارد می‌کند که باید با ارائه راهکارهای کارشناسی و مناسب از این امر ممانعت گردد.

وی تصریح کرد: در شهرستان دماوند شاهد گلایه صنف آژانس‌داران هستیم که از وضعیت موجود رضایت ندارند؛ چرا که علی‌رغم عدم تخصیص سهمیه بنزین کافی باید با همان نرخ سابق فعالیت نمایند و این امر به هیچ وجه معقول و منطقی نیست.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند تاکید داشت: امیدواریم ضمن افزایش سهمیه سوخت این صنف با درایت بیشتر به این موضوع عنایت گردد و مشکلات این صنف نیز مرتفع شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن