شهرستان دماوند بیشترین میزان جذب کود شیمیایی را در نیمه نخست سال 98 به خود اختصاص داد

دومین نشست نظارت بر توزیع کودهای شیمیایی یارانه دار با حضور مسئولان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری تارود، علی اصغر ثقفی، رئیس اداره بازرگانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران با بیان این مطلب که شهرستان دماوند پتانسیل خوبی برای جذب کودهای کشاورزی دارد.

وی افزود: این شهرستان در سال جاری جهت تأمین و توزیع نهاده‌های کشاورزی به خصوص مصرف کودهای فسفاته و پتاسه که در این مناطق بسیار حائز اهمیت است عملکرد خوبی داشته است.

رئیس اداره بازرگانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران در رابطه با سرعت در جذب سهمیه کودی، افزایش میزان خرید و ذخیره‌سازی، توزیع براساس لیست مدیریت شهرستان دماوند عنوان کرد و از کارگزاران خواست سهمیه اختصاص داده شده براساس برش ماهانه را برای شروع فصل زراعی جدید جذب کنند تا کشاورزان کود را به موقع دریافت کنند و به جهت تأمین به موقع کود با دریافت کودهای فله همکاری لازم را به عمل آورند.

عظیم حسین زاده، مسئول حراست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران نظارت و کنترل توزیع نهاده‌ها را خیلی مهم دانست و تأکید کرد: فروش کود فقط از طریق کارگزاری‌های مجاز انجام شود و برای جلوگیری از فروش کودهای تقلبی نظارت و کنترل کافی صورت گیرد.

وی با اشاره به بخشنامه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده گفت: قیمت کود و شماره ثبت ماده کودی مورد تأیید موسسه آب و خاک که یکی از ملاک‌های شرکت برای کنترل کیفیت کودها می‌باشد باید بروی کیسه‌های کود درج شود تا کود مناسب در اختیار کشاورزان قرار گیرد؛ در غیر این صورت غیرمجاز محسوب و در صورت مشاهده امحاء می‌شوند.

مسئول حراست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران با بیان این مطلب که شرایط فرصت طلبی و فرصت جویی در هر زمینه‌ای وجود دارد از کمیته نظارت شهرستان خواست تا از تمام فروشگاه‌های عرضه نهاده‌های کشاورزی بازدید به عمل آورند.

امیر ملکی کارشناس کود شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران با تأکید بر نظارت و پایش مواد کودی گفت کارگزاران اطلاعات و مشخصات کامل بهره‌برداران کودهای یارانه دار را در فرم‌های توزیعی که شرکت در اختیار آنها قرار داده وارد کنند تا ضمن پایش کود مشخص شود که به دست مصرف کنندگان واقعی برسد و لیست توزیع کارگزاران باید با لیست توزیع شرکت مطابقت داشته باشد.

*در سال جاری تاکنون 57 درصد از سهمیه کودی شهرستان دماوند جذب شده است

در ابتدای نشست خرمی، معاون بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند ضمن قدردانی از زحمات شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران با بیان اینکه با همکاری شرکت و تلاش کارگزاران در سطح شهرستان توانستیم عملکرد خوبی را در زمینه توزیع نهادها به بهره‌برداران داشته باشیم.

وی گفت: در سال جاری تاکنون 57 درصد از سهمیه کودی شهرستان دماوند جذب شده که بین کشاورزان براساس سطح کشت و نیاز کشاورزان توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند با بیان این مطلب که خوشبختانه تاکنون مشکلی در توزیع کود در سطح شهرستان نداشتیم، افزود: کارگزاران این شهرستان اگر سهمیه خود را به موقع جذب کنند در فصل زراعی جدید کودهای کشاورزی مورد نیاز کشاورزان به موقع تأمین می‌شود.

در ادامه روسای مرکز خدمات شهرستان دماوند و کارگزاران حاضر در جلسه با بیان مشکلات و ارائه پیشنهادات خود از جمله تأمین به موقع نهاده‌های کشاورزی و هماهنگی مجموعه جهت توزیع نهاده‌ها در شهرستان پرداختند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن