در نخستین نشست شورای بهداشت و درمان بخش رودهن مطرح شد؛

مراکز درمانی خصوصی بخش رودهن نسبت به استقرار آمبولانس اقدام نمایند/ استقرار پزشک و داروخانه در شهر آبعلی باید با جدیت پیگیری شود/ شهرداری رودهن نسبت به عدم صدور مجوز و پایان کار برای ساختمان‌های فاقد چاه‌ اقدام کند

نشست شورای بهداشت و درمان بخش رودهن نسبت به استقرار پزشک و داروخانه در شهر آبعلی و نسبت به عدم صدور مجوز و پایان کار برای ساختمان‌های فاقد چاه‌ توسط شهرداری تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، نخستین نشست شورای بهداشت و درمان بخش رودهن در سال 98 با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات شهیدان سجادیان بخشداری رودهن برگزار شد.

در این نشست پیرامون موضوعات مهمی از جمله ارتقا سطح بهداشت و درمان بخش رودهن، رهاسازی فاضلاب‌های انسانی و خانگی در معابر و خیابان‌ها، وضعیت ساماندهی کشتارگاه رودهن و خرید دستگاه پیش سرد کن، استقرار آمبولانس در مراکز درمانی خصوصی خاتم و نکو و همکاری و هماهنگی با مرکز اورژانس، وضعیت غلظت کلر آزاد و کدر بودن آب شرب شهر آبعلی، وضعیت خانه‌های بهداشت_روستایی سطح بخش و وضعیت استقرار پزشک و داروخانه در شهر آبعلی بحث و گفتگو شد.

شایان ذکر است در این نشست با توجه به حساسیت موضوع رهاسازی فاضلاب، مقرر گردید که تذکرات و مهلت‌های کافی جهت جلوگیری از رهاسازی فاضلاب‌های انسانی و خانگی به مالکین ساختمان‌های متخلف ارائه و در صورت تکرار اقدامات بعدی صورت پذیرد.

حمیدرضا ذوالفقاری، بخشدار رودهن در این نشست اظهار کرد: باید تمامی مصوبات شورای بهداشت و درمان که از مهمترین جلسات سطح بخش محسوب می‌شود عملیاتی شود.

وی افزود: مراکز درمانی خصوصی بخش رودهن نسبت به استقرار آمبولانس در محل درمانگاه اقدام نمایند.

بخشدار رودهن گفت: با توجه به ارتقا سطح درمانی و بهداشتی بخش رودهن اقدامات خوب و مثبتی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده مردم در منطقه در حال انجام است.

ذوالفقاری ادامه داد: دو درمانگاه بخش خصوصی رودهن با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند نسبت به عقد قرارداد و یا استقرار شرکت‌های آمبولانس خصوصی در منطقه جهت ارائه خدمات بهتر به بیماران اورژانسی نمایند.

*استقرار پزشک و داروخانه در آبعلی خواسته به حق مردم این شهر است/ معرفی ساختمان‌های متخلف در بحث رهاسازی فاضلاب‌های خانگی را به دادگستری رودهن

وی با بیان اینکه استقرار پزشک و داروخانه در شهر آبعلی باید با جدیت پیگیری شود، گفت: استقرار پزشک و داروخانه در آبعلی خواسته به حق مردم این شهر است.

بخشدار رودهن بیان کرد: تیمی متشکل از شهرداری، نیروی انتظامی، بهداشت محیط و آبفا وظیفه شناسایی و معرفی ساختمان‌های متخلف در بحث رهاسازی فاضلاب‌های خانگی را به دادگستری دارند.

ذوالفقاری تأکید کرد: برخورد با متخلفین رهاسازی فاضلاب در معابر عمومی بدون هیچ تعارف و اغماضی انجام شود.

*شهرداری‌ها قبل از صدور پایان کار، نظارت کافی بر روی مسائل بهداشتی و دفع فاضلاب داشته باشند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا تقیان، رئیس دادگستری بخش رودهن در این نشست اظهار کرد: رهاسازی فاضلاب از دغدغه‌های مردم و از جمله شخص بنده بوده و هست.

وی افزود: شهرداری‌ها قبل از صدور پایان کار، نظارت کافی بر روی مسائل بهداشتی و دفع فاضلاب ساختمان‌ها داشته باشند.

رئیس دادگستری بخش رودهن با بیان اینکه هر جا که قانون اجرا نشد با مشکل روبرو شدیم، گفت: به شهرداری‌ها تذکر دادیم که این موضوع را جدی بگیرند.

*شناسایی و اخطار به ساختمان‌های رهاسازی فاضلاب در رودهن/ دو فرصت شش ماهه به شهرداری جهت رسیدگی به وضعیت فاضلاب کشتارگاه رودهن

تقیان گفت: آب و فاضلاب در خصوص رهاسازی فاضلاب بررسی میدانی انجام دهد و در این خصوص گزارشی جامع تهیه و ساختمان‌های متخلف شناسایی و جهت اخطار به دادگستری معرفی شوند.

وی گفت: در مورد کشتارگاه رودهن دو فرصت شش ماهه به شهرداری رودهن داده شد تا نسبت به وضعیت فاضلاب کشتارگاه اقدام نمایند و گزارش اقدامات آن شهرداری توسط بهداشت محیط به دادگستری ارسال شود.

رئیس دادگستری بخش رودهن تصریح کرد: مسئله بهداشت شوخی بردار نیست و باید با متخلفین برخورد قاطع شود.

*پیش سردکن کشتارگاه رودهن برای هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید/ شبکه بهداشت و درمان نباید اجازه کشتار دام‌های غیرمجاز را بدهد

مهدی کچویی، شهردار رودهن در جلسه شورای بهداشت و درمان بخش رودهن عنوان کرد: در خصوص تهیه پیش سرد کن برای کشتارگاه رودهن با شورا مکاتبه شده است.

وی افزود: حدود شش میلیارد ریال هزینه تهیه یک دستگاه پیش سرد کن ثابت است و پیش سرد کن کشتارگاه رودهن برای هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

*دستوارت لازم جهت عدم صدور پایان کار برای ساختمان‌های فاقد صادر شده است

شهردار رودهن عنوان کرد: شبکه بهداشت و درمان نباید اجازه کشتار دام‌های غیرمجاز را بدهد و دستوارت لازم به واحد فنی شهرداری رودهن به جهت عدم صدور پایان کار برای ساختمان‌های فاقد چاه‌های مناسب انجام شده است.

کچویی ادامه داد: شهرداری به شدت مخالف رهاسازی فاضلاب در معابر است و آماده همکاری با نهادهای مربوطه در خصوص جلوگیری از رهاسازی فاضلاب شهری هستیم.

*شهرداری رودهن نسبت به عدم صدور مجوز و پایان کار برای ساختمان‌های فاقد چاه‌ اقدام کند/ بیش از 50 درصد شهر رودهن دارای شبکه فاضلاب شده است 

مسعود هادی‌زاده، رئیس آبفای شهر رودهن در این نشست اظهار کرد: شهرداری رودهن نسبت به عدم صدور مجوز و پایان کار به ساختمان‌های فاقد چاه‌های مناسب اقدام نماید.

وی افزود: بیش از 50 درصد شهر رودهن دارای شبکه فاضلاب شده است ولی تا زمان تکمیل آن و احداث تصفیه‌خانه اجازه رهاسازی فاضلاب در این شبکه را نداریم و تخلف است.

رئیس آبفای شهر رودهن طی سال گذشته و هفته‌های اخیر چندین مورد رهاسازی فاضلاب در معابر گزارش و با کمک شهرداری و نیروی انتظامی اقدام به پلمپ فاضلاب ساختمان‌های متخلف نمودیم.

هادی‌زاده تصریح کرد: مسئولان دادگستری، بخشداری، نیروی انتظامی و شهرداری همکاری همه جانبه در این خصوص با اداره آب و فاضلاب داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن