در نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان دماوند مطرح شد؛

شناسایی تهدیدها و نقاط آسیب‌پذیر مراکز زیرساختی شهرستان دماوند/ پدافند غیرعامل نیازمند تقویت تمام حوزه‌های مربوطه است/ ارائه راهکارها به منظور کاهش آسیب‌پذیری و جلوگیری از خسارت‌های احتمالی

نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان دماوند به منظور پیگیری اقدامات کارگروه های تخصصی زیرمجموعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، این نشست با حضور معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند و جمعی از مدیران ادارات و مسئولان محلی در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند در این نشست اظهار کرد: آنچه باید بیش از همه به آن توجه داشت، ایجاد فضاهای پایدار و مشخص برای افزایش آگاهی افراد و جامعه در زمینه پدافند غیرعامل است.

*راهکارها و آموزش‌های لازم فضای مناسبی برای تقویت بنیان‌های جامعه و افراد است

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل نیازمند تقویت تمام حوزه‌های مربوطه است، افزود: یکی از مهم‌ترین ابعاد در این زمینه بُعد انسانی است که باید با ارائه راهکارها و آموزش‌های لازم فضای مناسبی را برای تقویت بنیان‌های جامعه و افراد به وجود آورد.

این مقام مسئول عوامل موثر در شناسایی تهدیدات غیر طبیعی را دانش مدیریت و برنامه ریزی عنوان و تصریح کرد: در پدافند غیرعامل تمامی نهادها، نیروهای سازمان ها و صنایع و حتی مردم عادی هم می‌توانند نقش مهمی ایفا نمایند.

وی در پایان با تأکید بر شناسایی تهدیدها و نقاط آسیب پذیر مراکز زیرساختی شهرستان، گفت: ارائه راهکارهایی به منظور کاهش آسیب‌پذیری، جلوگیری از خسارت‌های احتمالی و افزایش ایمنی مردم، از مهم ترین وظایف کارگروه های تخصصی است.

در ادامه مباحث پایدار سازی، مقاوم سازی و مصونیت سازی در پدافند غیرعامل تشریح شد و سپس مسئولین کارگروه‌های حاضر به بیان عملکرد خود در حوزه‌های مربوطه پرداختند و تصمیمات لازم، پس از بحث و تبادل نظر اتخاذ شد.

نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان دماوند (1)

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن