برگزاری برنامه شب‌های بخارا در ۱۳ شهر داخل و خارج کشور/ سومین برنامه شب شهر دماوند برای کوهنوردان قله دماوند برگزار می‌شود

سردبیر مجله فرهنگی و هنری بخارا با اشاره به برگزاری برنامه شب‌های بخارا در ۱۳ شهر داخل و خارج کشور، گفت: سومین برنامه شب شهر دماوند برای کوهنوردان قله دماوند برگزار می‌شود.

علی دهباشی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: ویژه برنامه شب‌های بخارا به فرهنگ ایران و جهان می‌پردازد و مراسمانی را در شهرهای ایران همچون بندر گناوه، قزوین، شیراز، بافت، یزد، آمل، بابل و رشت برگزار کرده است و در آینده هم به دیگر شهرها خواهیم رفت.

وی افزود: همچنین در سطح جهانی برنامه شب‌های بخارا را در دانشگاه یورک کانادا، کلگیری، ترونتو، هرات و کابل برگزار کردیم.

سردبیر مجله فرهنگی و هنری بخارا ادامه داد: امیدواریم با برگزاری برنامه شب‌های بخارا بتوانیم بخشی از فرهنگ خود شهرها را یادآوری کنیم و باعث بشویم اساتید و فرهیختگان هر شهری کارهای فرهنگی جدیدی را آغاز کنند.

دهباشی بیان کرد: شب شهر دماوند برای نخستین بار در تالار کتابخانه ملی و دومین برنامه آن امروز در فرهنگسرای کوثر شهر دماوند برگزار شد که سومین برنامه شب کوهنوردان قله دماوند می‌باشد.

لازم به ذکر است سیصد و شصتمین شب از مجموعه شب‌های مجله بخارا با همکاری سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری، شهرداری دماوند، انجمن دوستداران دماوند کوه، انجمن کوهنوردان ایران به شب «دماوند» اختصاص یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن