سیب تولیدی شهرستان دماوند برای عید امسال خریداری و ذخیره‌سازی شده است/ ۲ هزار تن سیب درختی سهمیه استان تهران برای شب عید امسال می‌باشد

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از ذخیره‌سازی ۶ هزار تن میوه شب عید شامل سیب و پرتقال خبر داد و گفت: عرضه میوه شب عید با نرخ دولتی از روز ۲۰ اسفندماه در سطح شهر و شهرستان‌های استان تهران آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، علی کوهستانی در جلسه نهمین کمیته راهبردی تأمین میوه ایام پایانی سال و نوروز ۹۷ استان تهران که در سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد گفت: عرضه میوه شب عید از روز ۲۰ اسفندماه آغاز و به مدت ۲ ماه این طرح ادامه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه شهرستان دماوند و استان‌های شمالی کشور تولید سیب و پرتقال خوبی داشتند، سهمیه تنظیم بازار میوه شب عید امسال استان ۲ هزار تن سیب و ۴ هزار تن پرتقال در نظر گرفته شده است.

کوهستانی اظهار کرد: امسال، سال فراوانی و وفور میوه بوده و باغات دماوند و شمال کشور تولید سیب و پرتقال خوبی داشتند؛ بنابراین نگرانی بابت خرید و ذخیره‌سازی سیب و پرتقال وجود ندارد.

وی وظیفه امسال سازمان جهاد کشاورزی استان تهران را تنها تنظیم بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به وفور نعمت و میوه های تولید شده در کشور، سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تنها وظیفه تنظیم بازار را برعهده دارد و بخش اعظم میوه مصرفی توسط اتحادیه و صنوف بخش خصوصی تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: حجم تولید مرکبات در شمال کشور امسال به بیش از ۲ میلیون تن و میزان تولید سیب در دماوند به بیش از ۲۵۰ هزار تن رسیده است.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: سیب تولیدی شهرستان دماوند برای عید امسال خریداری و ذخیره‌سازی شده است و خرید و ذخیره‌سازی پرتقال در استان مازندران انجام شده که حمل و ذخیره‌سازی در سردخانه‌های استان تهران در حال اجراست.

همچنین مدیر سازمان تعاون روستایی استان تهران در این جلسه با بیان اینکه مباشر تأمین میوه شب عید امسال از بین تولیدکنندگان تعیین شد، افزود: تمام ۲ هزار تن سهمیه سیب استان تهران از سوی مباشر تأمین، خریداری و در سردخانه‌های دماوند نگهداری می‌شود.

سعید زربخش گفت: برای تأمین نیاز پرتقال تنظیم بازار شب عید، ۴ هزار تن سهمیه برای استان تهران در نظر گرفته شده است که در حال خرید و ذخیره‌سازی از باغات شمال هستیم.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن