امام جمعه شهرستان دماوند:

سهمیه دانشگاه فرهنگیان برای دماوند باید افزایش یابد/ تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش دماوند در صدر پیگیری‌ها و مطالبات شهرستانی قرار گیرد

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان دماوند در صدر پیگیری‌ها و مطالبات شهرستانی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش دماوند اظهار داشت: باید بپذیریم که تعطیلات کرونایی آسیب‌های جدی از نظر آموزشی و پرورشی به دانش‌آموزان دماوندی وارد کرده است و باید دست اندرکاران آموزش و پرورش شهرستان با تشکیل کمیته و کارشناسی‌های متعدد درصدد جبران خسارات علمی و تقویتی وارد شده به دانش آموزان برآیند.

وی افزود: این مشکل در عرض مدتی کوتاه حل نمی‌شود و باید گزارش اقدامات انجام شده مکررا در زمان‌های مختلف ارایه و راهکارها عنوان شوند، این مهم نیاز به سنجش خسارات علمی و تقویتی و… در مقاطع مختلف دارد.

امام جمعه دماوند گفت: ضرورت دارد که در صدد جبران این خسارت‌ها باشیم در غیر این صورت نسل آینده که وارد بازار کار اقتصادی و سیاسی و فرهنگی می‌شوند به دلیل این دو سال خسارت نسبت به دیگران افت خواهند داشت و ما نسبت به جبران آن مسئول هستیم.

فتاح دماوندی ادامه داد: هرچند معلمان در دوران کرونا زحمات و سختی‌های بسیاری کشیدند اما باز هم نیاز به جبران خسارت هست زیرا در شیوه آموزش مجازی دانش آموزان اکثرا در رخت‌خواب‌هایشان درس خوانده‌اند، امتحاناتشان مجازی بوده و والدین کمکشان کرده‌اند پس باید بپذیریم که اینگونه درس خواندن‌ها به درد نمی‌خورد و باید حتما جبران شود.

وی تصریح کرد: بزرگداشت‌ مناسبت‌های ملی و مذهبی باید برای آموزش و پرورش مهم باشد که این موارد در راستای تقویت بنیان‌های پرورشی و تقویتی دانش آموزان انجام می‌شود.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: بزرگدشت اربعین و هفته دفاع مقدس ولو با اجرای مسابقات و اهدای جوایز تقویت شود و انگیزه‌هایی در دانش‌آموزان ایجاد شود، ما نیز مشارکت کرده و کمک مالی خواهیم کرد.

وی گفت: تعلیم و تربیت که همیشه باید در کنار هم باشند مثل دو بالی هستند که ضامن پیشرفت‌های مختلف و سعادت بشری هستند.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: سهمیه دانشگاه فرهنگیان باید افزایش یابد و تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان دماوند در صدر پیگیری‌های و مطالبات شهرستانی قرار گیرد که در این راستا مسئولان باید کمک کنند.

فتاح دماوندی بیان کرد: هنوز تعدادی از دانش آموزان از داشتن تبلت و گوشی برای آموزش مجازی محروم هستند و مدیران باید آنها را شناسایی کرده و با کمک خیرین وسایل کمک آموزشی را تامین کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا