معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند:

سرگردانی ارباب رجوع در اداره امور مالیاتی دماوند از ضعف‌های موجود است/ موانع دست و پا گیر در اداره امور مالیاتی دماوند جهت حمایت از صاحبان کسب و کار رفع شود

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند با بیان اینکه سرگردانی ارباب رجوع در اداره امور مالیاتی دماوند از ضعف‌های موجود است، گفت: موانع دست و پا گیر در اداره امور مالیاتی دماوند جهت حمایت از صاحبان کسب و کار رفع شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، شاهرخ جهانشاهی در اولین نشست کمیته حقوق شهروندی شهرستان دماوند که با حضور جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی که توسط رئیس جمهور ابلاغ شده است یکی از دغدغه‌های کاری در دستگاه‌هاست که هر سیستمی موظف به رعایت حقوق شهروندی است.

وی افزود: مردم ولی نعمت دولت و نظام هستند و مسئولان به عنوان خدمتگزاران مردم موظفند تا جای ممکن حقوق شهروندی را رعایت و اربابان رجوع را تکریم کنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: حق حریم خصوصی در ماده 36 تا 42 این منشور مورد اشاره و محترم شمرده شده است که بسیار مهم است و بر این اساس وظیفه داریم حریم خصوصی افراد را رعایت کنیم.

جهانشاهی عنوان کرد: طبق ماده‌های مذکور محل سکونت، اماکن و اشیای خصوصی و وسایل نقلیه از تفتیش و بازرسی مصون است مگر در موارد اضطرار و خاص و مشکوک که دستگاه‌های قضایی دستور داده باشند که آن هم باید با رعایت احترام همراه باشد.

وی ادامه داد: تفتیش و گردآوری و افشای نامه‌های الکترونیکی و غیر الکترونیکی از مصادیق حریم خصوصی است و هیچ‌کسی حق ندارد نامه‌ها را باز کند.

*افشای اطلاعات و داده‌های شخصی افراد براساس منشور حقوق شهروندی ممنوع است/ انتشار اطلاعات خصوصی شهروندان باید همراه با رضایت آگاهانه افراد باشد

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند اضافه کرد: افشای اطلاعات و داده‌های شخصی، مناسبات پستی و ارتباطات از راه دور همچون تلفن، به یسیم و… نیز ممنوع است مگر در شرایط خاص که قانون اجازه داده باشد.

جهانشاهی گفت: انتشار اطلاعات خصوصی شهروندان باید همراه با رضایت آگاهانه افراد باشد و اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی باید حفاظت و حراست شود.

وی بیان کرد: هرگونه بازرسی و تفتیش بدنی باید با رعایت قوانین و احترام لازم و با استفاده از روش‌ها و ابزارهای غیر اهانت آمیز صورت گیرد، حتی در پزشکی نیز این موارد باید رعایت شود.

*حرمت و حریم خصوصی شهروندان در رسانه‌ها بسیار مهمی است/ براساس قانون انتخابات و منشور حقوق شهروندی توهین به افراد در مناسبت‌ها و برنامه‌ها ممنوع می‌باشد

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند با اشاره به اینکه حرمت و حریم خصوصی شهروندان در رسانه‌ها موضوع بسیار مهمی است، افزود: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات هستیم این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، براساس قانون انتخابات و منشور حقوق شهروندی توهین به افراد در مناسبت‌ها و برنامه‌ها ممنوع است.

جهانشاهی عنوان کرد: کسی نمی‌تواند به شخص دیگری توهین کند و حیثیت فرد را زیر سوال ببرد زیرا نقض حرمت اشخاص می‌شود و اگر ضرر مادی یا معنوی همراه داشته باشد، باید جبران خسارت شود.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: طبق قانون با کسانی که مرتکب این اعمال شوند برخورد می‌شود و اگر علیه کسی موضوعی مطرح شود آن رسانه و مطبوعات باید جوابیه را در همان صفحه چاپ کند.

*سرگردانی ارباب رجوع در اداره امور مالیاتی دماوند از ضعف‌های موجود است/ موانع دست و پا گیر در اداره امور مالیاتی دماوند جهت حمایت از صاحبان کسب و کار رفع شود

جهانشاهی ضمن تاکید بر تکریم ارباب رجوع در دستگاه‌ها گفت: مخصوصاً در اداره امور مالیاتی گاهی نقاط ضعفی وجود دارد و ارباب رجوع سرگردان می‌شود که این موضوع باید حل و فصل شود.

وی عنوان کرد: مردم با امور مالیاتی سروکار زیادی دارند و از آنجا که صاحبان کسب و کار باید تقویت شوند و توقف در تولید ایجاد نشود باید حمایت لازم از ارباب رجوع صورت گیرد و موانع دست و پا گیر رفع شود.

*بیشترین مشکل پرداخت مالیاتی در صنوف وجود دارد/ مردم باید بدانند مالیاتی که پرداخت می‌کنند کجا هزینه می‌شود

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند در پایان گفت: بیشترین مشکل پرداخت مالیاتی در صنوف وجود دارد که باید فرهنگ‌سازی شود و رابطه با همین موضوع مردم باید بدانند مالیاتی که پرداخت می‌کنند کجا هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن