فرماندار شهرستان دماوند:

ظرفیت اشتغال مستقیم ۵۰ نفر با بهره‌برداری از سردخانه شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند/ مشکلات فراوان روند راه‌اندازی سردخانه شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند را ۱۳ سال متوقف کرده است

فرماندار شهرستان دماوند از ظرفیت اشتغال مستقیم ۵۰ نفری با بهره‌برداری از سردخانه شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند خبر داد و گفت: مشکلات فراوانی روند راه‌اندازی سردخانه شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند را متوقف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، جمعی از مسئولان شهرستان دماوند روز یکشنبه در حاشیه سومین نشست رونق تولید از سردخانه در حال احداث شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند در مهرآباد بازدید نمودند و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات و روند اجرای پروژه قرار گرفتند.

شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند در زمینی به مساحت ۱۰ هراز متر مربع شروع به فعالیت نموده و در تلاش است سردخانه ای با ظرفیت ۲۵۰۰ تن و در مساحت ۳۰۰۰ متر مربع شامل بسته بندی مواد غذایی و میوه و سالن میوه خشک کنی را راه اندازی نماید.

مجید صفری در نشست کارگروه رونق تولید به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند با تاکید بر وظیفه کارگروهی که در زمینه رفع مشکلات و موانع تولیدی کارخانجات و شرکت‌های مختلف تشکیل شده اظهار داشت: با توجه به شعار ملی و نامگذاری سال جاری، هدف این کارگروه بر آن است تا مشکلاتی که در جلسات مختلف مطرح می‌شود را بررسی و با پیگیری‌های لازم مرتفع گردد؛ چرا که باید از تمامی سرمایه‌های ملی کشور و شهرستان دماوند به نحو احسنت استفاده شود.

*سردخانه در حال احداث شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند سرمایه ملی کشورمان محسوب می‌شود/ همه ارگان‌ها باید در جهت رفع موانع تولید و ایجاد رونق در شهرستان دماوند کوشا باشند

وی افزود: فضاهایی همچون سردخانه در حال احداث شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند سرمایه ملی کشورمان هستند و باید در جهت حفظ منافع ملی مورد حمایت قرار گیرند و نباید حتی یک روز بدون استفاده باقی بمانند.

فرماندار شهرستان دماوند تاکید کرد: همه ارگان‌ها باید در جهت رفع موانع تولید و ایجاد رونق در این زمینه کوشا باشند و اکنون نیز در این مکان به همراه دیگر مسئولین شهرستان دماوند از جمله دادستان و امام جمعه حضور داریم تا بتوانیم گره‌ای از مشکلات تولیدی این مجموعه باز کرده تا قبل از پایان سه ماهه دوم سال جاری بهبهره‌برداری برسد.

صفری گفت: با بهره‌برداری از سردخانه در حال احداث شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند تحولی در اشتغال در منطقه نیز ایجاد خواهد شد چرا که این سردخانه  دارای حداقل ظرفیت اشتغال مستقیم ۵۰ نفری می‌باشد.

وی در ادامه به مشکلات شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند اشاره کرد و گفت: فعالیت این مجموعه از حدود ۱۳ سال قبل تاکنون متوقف شده و به دلیل مشکلات فراوانی که ایجاد شده به بهره‌برداری نرسیده است.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: از مهمترین مشکلاتی که این مکان برای به بهره‌برداری رسیدن با آن مواجه است می‌توان به آب، برق، گاز و مسائل مطرح شده در شهرداری اشاره کرد.

*ظرف مدت ۲۰ روز کاری آینده ترانس برق سردخانه شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند آماده می‌شود/ احداث تصفیه‌خانه‌ برای سردخانه شرکت کشت و صنعت کوهسار دماوند صورت گیرد

صفری تصریح کرد: طبق پیگیری‌های صورت گرفته، بدهی این واحد به اداره برق در پایان سال ۹۷ پرداخت و امتیاز برق مجدداً خریداری شده است و ظرف بیست روز کاری آینده ترانس برق آماده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای آب مصرفی نیز در حال حاضر تنها مجوز یک حلقه چاه در اختیار است، اما این شرکت نیازمند حداقل میزان آب لوله کشی می‌باشد که البته از نظر قانونی نیز مانعی وجود ندارد؛ باید برای این مجموعه تصفیه‌خانه‌ای نیز احداث گردد تا آبیاری فضای سبز به این وسیله صورت پذیرد.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: در رابطه با امتیاز گاز نیز اقدامات اولیه انجام شده، اما برای حفاری نیاز به مجوز از سوی شهرداری است که با توجه به پروانه بهره‌برداری که تنها برای سه هزار متر به شرکت کشت و صنعت کوهسار ارائه شده مشکلاتی وجود دارد که در دست پیگیری قرار گرفته است تا هم این مسائل و هم مسئله گاز این مجموعه بر طرف گردد.

کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند نیز در ادامه این نشست به شعارهای اقتصادی ۱۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: اگر به شعارهای اقتصادی از اقتصاد مقاومتی گرفته تا حمایت از تولید داخلی جامه عمل پوشانده شود، اقتصاد تقویت و تولید نیز رونق پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: هر هفته مسئولین شهرستان دماوند در کارخانجات و کارگاه‌های تولید حضور پیدا می‌کنند تا مشکلات تولیدی را بررسی و برطرف کنند و سرمایه‌گذاران نیز باید این موقعیت ایجاد شده مغتنم شمرده و حداکثر استفاده را از آن ببرند چرا که ممکن است در آینده شرایط سخت‌تر شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن