شهردار آبسرد:

تصویب بودجه ۱۷ میلیارد تومانی شهرداری آبسرد در سال ۹۷/ بیش از ۱۱۰ درصد توسعه سرانه فضای سبز در شهر آبسرد خواهیم داشت

شهردار آبسرد از تصویب بودجه ۱۷ میلیارد تومانی شهرداری در سال ۹۷ و توسعه سرانه فضای سبز بیش از ۱۱۰ درصد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود محمد رفیعی طباطبایی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی اظهار کرد: روابط عمومی زبان گویای عملکرد دستگاه‌ها هستند و ارتباط سازنده با مؤدیان و ارباب‌رجوع باعث می‌شود که نهادها بتوانند به وظایف قانونی خود بهتر عمل کنند.

وی افزود: پیش‌ازاین برنامه‌ریزی روابط عمومی‌ها به‌صورت فیزیکی بود اما امروزه با توجه به توسعه تکنولوژی و فناوری، فعالیت‌ها در فضای مجازی بیشتر شده است و باید در این فضاها بیشتر فعال بود.

شهردار آبسرد ادامه داد: یکی از ارکان دموکراسی اطلاع‌رسانی و گردش آزاد اطلاعات است که به‌نوعی زیرساخت توسعه و ارتقای جامعه به شمار می‌رود؛ در زمان گردش آزاد اطلاعات با حفظ صداقت و رعایت مسائل شرعی، فضای امن برای متخلفان باقی نمی‌ماند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: خبرنگاری برای غبارروبی از چهره حقیقت است و در جایی که حقیقت مستور بماند خبرنگار وارد شده و با رعایت اخلاق و وجدان حقیقت مسائل را به‌درستی عنوان می‌کند.

وی با اشاره به عملکرد شهرداری آبسرد در سال ۹۶ بیان کرد: ازجمله اقدامات صورت گرفته در سال گذشته می‌توان به آسفالت و لکه‌گیری تعدادی از خیابان‌ها و پخش مکانیزه، ساخت ایستگاه پلیس راهور و تجهیز ساختمان و خودروی مناسب در این خصوص و رنگ‌آمیزی جداول بلوار امام خمینی (ره) اشاره کرد.

شهردار آبسرد اضافه کرد: همچنین اجرای نهر بلوار آیت‌الله خامنه‌ای، اجرای کف‌پوش برخی از معابر، رفع مشکلات مدیریت سالن ورزشی علی‌بن‌ابی‌طالبطالب (ع) و اجاره توسط شهرداری، توسعه و تکمیل سوله نیمه‌کاره در تاسکین و افزودن به فضای ورزشی، کلنگ‌زنی سوله مدیریت بحران، تکمیل فازهای باقیمانده بوستان غدیر، بهره‌برداری از مجموعه ورزشی زرین، گودبرداری از مرکز جامع سلامت در زیربنایی به مساحت ۸۰۰ مترمربع در دو هزار و ۸۰۰ مترمربع ساختمان از دیگر اقدامات ما در سال گذشته بوده است.

روز روابط عمومی

طباطبایی از نهایی شدن نصب هشت عدد دوربین پایش تصویری برای نظارت‌های عمومی در شهر آبسرد خبر داد و گفت: سه عدد دوربین از محل اعتبارات استانی تأمین شده و مابقی از محل اعتبارات داخلی شهرداری تهیه شده است و پیمانکار در حال تلاش برای نصب دکل‌ها است.

وی تصریح کرد: ازجمله اقدامات بزرگی که در سال گذشته صورت پذیرفت، افتتاح فرهنگسرا در شهر آبسرد بود که پیش‌ازاین آبسرد فاقد فرهنگسرا بود و خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی مواجه گردید؛ علاوه بر این برپایی نمایشگاه‌های کتاب، شرکت در مراسمات افطاری، حضور در مراسم‌های روستاهای واقع در حریم شهر از دیگر اقدامات این نهاد در سال ۹۶ بود.

شهردار آبسرد به برنامه‌های در نظر گرفته شده در سال جاری پرداخت و عنوان کرد: در سال ۹۷ بهره‌برداری از دوربین‌های نظارت عمومی و پایش تصویری مدنظر قرار می‌گیرد و امیدواریم که تا پایان خردادماه به بهره‌برداری برسد.

طباطبایی ادامه داد: تهیه طرح جامع شهر آبسرد از مسائل بسیار مهم است؛ طرح تفصیلی که درگذشته تهیه شده دارای معایبی است که به علت کثرت مغایرت‌های اعلام‌شده در این دوره با نظارت بهتر و انجام مطالعات، تدوین و ابلاغ آن همه مشکلات شهروندان در خصوص کاربری‌ها و وقوع املاک در طرح‌های تعریض جاده‌ها حل می‌شود؛ در این خصوص با اداره راه و شهرسازی استان تهران صحبت‌هایی انجام شد و بودجه‌های استانی در این خصوص دریافت کردند.

وی از پیگیری ساخت سوله مدیریت بحران توسط واحد عمران و امور مالی، آغاز عملیات عمرانی ساخت بیمارستان و اصلاح ساختار اداری و چارت شهرداری به‌عنوان فعالیت‌های مدنظر در سال ۹۷ نام برد.

شهردار آبسرد اذعان داشت: شهرداری آبسرد در سال ۹۶ موفق به ارتقای درجه از رتبه چهار به ۶ شد که این امر تغییرات گسترده‌ای در چارت اداری دارد و امیدواریم با اصلاح ساختار اداری توفیقات بیشتری داشته باشیم.

طباطبایی در خصوص بودجه و اعتبارات پروژه‌های شهر آبسرد در سال ۹۷ تصریح کرد: احداث مرکز تعاونی مصرف بااعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیون تومان، ساماندهی مراکز دام بااعتباری بالغ‌بر ۱۰۰ میلیون تومان، محوطه‌سازی فرهنگ‌سرا بااعتباری بالغ‌بر ۱۰۰ میلیون تومان، محوطه‌سازی استخر، سونا و بدنسازی زرین بااعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در خصوص سوله مدیریت بحران ۶۰۰ میلیون تومان در لایحه درج شد که از این میزان ۳۰۰ میلیون تومان مورد موافقت شورای شهر به‌عنوان فاز اول قرار گرفت؛ علاوه بر این انجام آسفالت مکانیزه بااعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیون تومان، لکه‌گیری آسفالت ۴۰۰ میلیون تومان، جدول‌گذاری ۴۰۰ میلیون تومان، پیاده‌روسازی ۴۰۰ میلیون تومان، احداث میدان ورودی شهر از سمت بلوار آیت‌الله خامنه‌ای بااعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون تومان و احداث فضای سبز دهن یک‌میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

شهردار آبسرد بیان کرد: به‌طورکلی حجم بودجه ۱۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است که از این میزان ۷٫۴ میلیارد تومان عمرانی تخصیص پیدا کرد.

طباطبایی از افزایش میزان سرانه خالص فضای سبز در این شهر خبر داد و گفت: در سال جاری با همکاری همه واحدهای شهرداری و مساعدت شورای اسلامی، سرانه خالص فضای سبز آبسرد ۱۹ مترمربع افزایش می‌یابد؛ در حال حاضر سطح فضای سبز خالص در مدیریت این شهرداری بیش از ۱۸ هکتار است که بیش از ۲۰ هکتار به آن اضافه خواهیم کرد و به‌این‌ترتیب بیش از ۱۱۰ درصد توسعه سرانه فضای سبز در این شهر خواهیم داشت.

روز روابط عمومی

*امروز رسانه در دنیا حرف اول را می‌زند

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد میرشریفی، امام‌جمعه شهر آبسرد اظهار کرد: امروز رسانه حرف اول را در دنیا می‌زند و هر کار بزرگی نیازمند اطلاع‌رسانی است؛ اهمیت جایگاه رسانه بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما در این خصوص اصولی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: رعایت اخلاق حرف اول را در رسانه می‌زند، یکی از موارد مهم دین اسلام رعایت اصول اخلاق است و فلسفه انتخاب پیامبر و مبعوث شدن به رسالت ایشان نیز به همین دلیل بوده است.

امام‌جمعه شهر آبسرد ادامه داد: صداقت از دیگر موارد مهم در بحث رسانه است، امروز در دنیا به‌ویژه در کشورهای پیشرفته شاهد بی‌صداقتی در رسانه‌ها هستیم و گاها این امر در رسانه‌های کشور ما نیز مشاهده می‌شود.

میرشریفی از نگاه عادلانه به‌عنوان یکی دیگر از معیارهای مهم نام برد و بیان کرد: یک خبرنگار نباید نگاه محلی و شخصی داشته باشد و باید خود را متعلق به همه مردم بداند، حتی در بحث رسانه گاهی برخی از کارها کوچک و یا بزرگ جلوه داده می‌شود و این امر با قالب عادلانه هماهنگ نیست.

وی با اشاره به وظیفه مهم تبلیغ دین خاطرنشان کرد: خبرنگاران در راه اعتلای دین و اعتقادات از ابزار خود استفاده کنند و به موضوعاتی مانند نماز جمعه و امور قرآنی بپردازند.

روز روابط عمومی

*بازدید از بندر امیرآباد ساری در راستای صادرات شهرستان دماوند

همچنین در ادامه این نشست محمود نقیبی، رئیس شورای شهر آبسرد با اشاره به برخی مشکلات اظهار کرد: ما سه پروژه مهم داریم، موضوع آرامستان از موارد مهمی است که متأسفانه در این زمینه هنوز موفق به دریافت زمین و مجوز نشدیم.

وی افزود: علاوه بر این موضوع تفرجگاه برای ایجاد اشتغال بسیار مهم و مؤثر است، همچنین میدان میوه و تره‌بار و گل و گیاه از دیگر موضوعات مدنظر ماست؛ در کشور ما یک بازار میدان گل امام رضا و یک بازار فرعی در تهران داریم که گل‌های شاخه بریده ریشه‌ای و آپارتمانی در آن جمع و توزیع می‌شود.

رئیس شورای شهر آبسرد در خصوص هدف از تشکیل میدان میوه و تره‌بار بیان کرد: استان مازندران ۶۰ درصد تأمین کننده گل‌های گلدانی و ریشه‌ای کشور است و ما به دنبال زمین هستیم؛ متأسفانه باگذشت پیگیری فراوان، زمین‌های باقی‌مانده از آبا و اجداد و نیاکان ما برای امور عالم المنفعه طبق قانون در اختیار اداره منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی است که برای اخذ آنها باید زمان طولانی طی کنیم.

نقیبی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد اگر این زمین‌ها در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد دیگر زمین‌خواری وجود نخواهد داشت زیرا علاوه بر حفظ زمین در راستای امور عام‌المنفعه و نیاز منطقه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بیش از هفت ماه از تهیه نقشه مرکز جامع سلامت آبسرد می‌گذرد و درحالی‌که مقرر بود گروه فنی دانشگاه شهید بهشتی نقشه را تهیه کنند ما خود به تهیه آن پرداختیم، اما این نقشه هنوز به تأیید نرسیده و باوجود گودبرداری، حدود پنج میلیارد تومان هزینه در بردارد که هیچ بودجه دولتی ندادند و حدود ۶۰۰ میلیون تومان شهرداری در بودجه دیده و مابقی در قالب طرح خودیاری از طریق شهروندان و خیران سلامت انجام می‌شود.

رئیس شورای شهر آبسرد در خصوص تعاونی مصرف بیان کرد: ساختمان کشتارگاه قبلی آبسرد که فرسوده و بلااستفاده شده بود تخلیه شد و در راستای تعاونی مصرف شهرداری مورد استفاده قرار گرفته است و خرید برای عموم آزاد است.

نقیبی اذعان داشت: ما در روزهای گذشته به‌اتفاق اعضای شورای اسلامی از بندر امیرآباد ساری در راستای صادرات شهرستان دماوند برای آسیای میانه بازدید کردیم، پروژه‌های خوبی می‌توان در این خصوص اجرا کرد، سوله آماده و پتانسیل خوبی برای آسیای میانه وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن استفاده کرده و ازنظر اقتصادی همه منطقه می‌توانند ذی‌نفع شوند.

وی از قرعه‌کشی مسابقات فوتسال و شرکت ۲۴ تیم از شهرها و روستاهای شهرستان دماوند خبر داد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد با اشاره به مصوبات سال ۹۶ گفت: در ۶ ماه آغاز به‌کار شورا تعداد ۱۸ مصوبه مالی به تعداد ۹۰ بند، ۱۸ مصوبه داخلی به تعداد یک‌صد و ۷۴ بند، چهار مصوبه نشست شورا و شهرداری به تعداد ۳۰ بند انجام شد.
نقیبی تصریح کرد: در دوماهه آغاز سال نیز تعداد چهار مصوبه مالی با ۳۴ بند و ۶ مصوبه داخلی با ۳۴ بند داشتیم.

وی اذعان داشت: از ابتدای آغاز به‌کار شورا کمیسیون‌های فرهنگی، ورزشی و برنامه، بودجه و عمران فعال شد و امیدواریم مسائل به‌صورت تخصصی برنامه‌ریزی‌هایی شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از مسئولان روابط عمومی و اصحاب رسانه شهرستان دماوند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن