رئیس راهداری و حمل و جاده‌ای شهرستان دماوند:

پاکسازی و تخریب ساخت و سازهای و غیرمجاز در مجاورت بزرگراه رودهن-دماوند/ حریم راه‌های حوزه استحفاظی شهرستان دماوند محدوده مهرآباد، گلاهک و چناران آزادسازی شده است/ پاکسازی و رفع تجاوزات حریم حاشیه راه‌های اصلی و فرعی شهرستان دماوند در دستور جدی می‌باشد

رئیس راهداری و حمل و جاده‌ای شهرستان دماوند از پاکسازی و تخریب ساخت و سازهای و غیرمجاز در مجاورت بزرگراه رودهن-دماوند خبر داد و گفت: حریم راه‌های حوزه استحفاظی شهرستان دماوند محدوده مهرآباد، گلاهک و چناران آزادسازی شده است.

یاسر بوداغی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد:هرگونه عملیات شامل دیوارکشی، ساخت‌وساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه و شعاع یکصد متری بر اساس قانون اصلاح قانون ایمنی راه‌ها بدون اخذ مجوز از اداره راهداری و حمل و جاده‌ای ممنوع است.

وی افزود: متأسفانه در همین رابطه برخی اشخاص حقیقی و حقوقی بدون هماهنگی مبادرت به ساخت‌وساز غیرقانونی و یا استقرار تجهیزات در حاشیه راه‌ها در حوزه استحفاظی شهرستان دماوند می‌نمایند.

رئیس راهداری و حمل و جاده‌ای شهرستان دماوند ادامه داد: با توجه به انیکه این اقدام غیرقانونی بوده، اداره راهداری و حمل و جاده‌ای شهرستان دماوند به استناد مواد 6، 7 و 17 قانون ایمنی راه‌ها و راه آهن پس از اخذ دستورات قضایی نسبت به رفع آثار تجاوز به حریم راه‌ها اقدام کرده است.

بوداغی با اشاره به اینکه رعایت حریم قانونی راه برای کلیه محورهای اصلی، فرعی و روستایی الزامی می‌باشد، گفت: چنانچه افراد بدون هماهنگی و کسب موافقت از این نهاد اقدام به ساخت و ساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه به طول 38 متر و شعاع 100 متری بعد از حریم قانونی (جمعاً 138 متر از آکس جاده به طرفین) اقدام کنند عوامل راهداری بر اساس قوانین مذکور و با هماهنگی مراجع قضایی و نیروی انتظامی نسبت به جمع‌آوری تجهیزات و تخریب تأسیسات و ساختمان‌های احداث شده و رفع کلیه آثار تجاوز به حریم راه اقدام خواهند کرد.

بوداغی به تخریب هفته‌های گذشته در محور رودهن-دماوند اشاره کرد و گفت: این نهاد پس از اخذ دستورات قضایی و با هماهنگی کلانتری محترم مهرآباد بخش رودهن نسبت به پاکسازی و تخریب ساخت و سازهای و غیرمجاز در مجاورت بزرگراه رودهن-دماوند محدوده مهرآباد، گلاهک و چناران اقدام کرده است.

وی در پایان گفت: پاکسازی و رفع تجاوزات به حریم در حاشیه دیگر راه‌های این شهرستان اعم از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در دستور کار اداره راهداری و حمل و جاده‌ای شهرستان دماوند قرار دارد و در روزهای آتی نسبت به اجرای دیگر احکام قضایی اقدام خواهد شد.

پاکسازی و تخریب ساخت و سازهای و غیرمجاز در مجاورت بزرگراه رودهن-دماوند پاکسازی و تخریب ساخت و سازهای و غیرمجاز در مجاورت بزرگراه رودهن-دماوند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن