فرماندار شهرستان دماوند:

اکثر افراد در منطقه گلاهک رودهن دارای سند هستند/ ساخت‌وساز در منطقه گلاهک رودهن باید طبق قانون صورت گیرد

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه اکثر افراد در منطقه گلاهک رودهن دارای سند هستند، گفت: ساخت‌وساز در منطقه گلاهک رودهن باید طبق قانون صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مجید صفری در گفت‌وگویی در خصوص مشکلات اراضی منطقه گلاهک اظهار کرد: اکثر افراد در منطقه گلاهک دارای سند هستند اما برای ساخت‌وساز باید از مراجع ذیصلاح و طبق قانون مجوز داشته باشند، افرادی که بدون مجوز انجام به ساخت‌وساز کردند قطعاً بدانند طبق قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی افزود: سیاست ما در تمام شهرستان دماوند به این صورت است که ساخت‌وسازهای غیرمجاز را نداشته باشیم و دستگاه‌های خدماتی هم مجاز به ارائه خدمات به این افراد نیستند.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان این‌که متولیان امر ساخت‌وساز در این موارد مانند جهاد، مسکن و شهرسازی، منابع طبیعی می‌بایست طبق قانون عمل کنند، افزود: دستگاه‌ها و نهادهای دخیل در بحث جلوگیری از کاربری اراضی، تفکیک در ساخت‌وسازهای غیرمجاز ورود پیدا کنند و با توجه به این‌که گلاهک در حریم رودهن است، شهرداری رودهن هم نسبت به جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز به‌صورت ویژه ورود پیدا کند و چون حریم به معنای عدم ساخت‌وساز است، شهرداری این منطقه را جزو مناطق ویژه خود حساب کند.

*سیاست فرمانداری دماوند در ساخت‌وساز حفظ منابع طبیعی و حریم‌ها است

صفری خاطرنشان کرد: سیاست فرمانداری دماوند در ساخت‌وساز حفظ منابع طبیعی و حریم‌ها است و با ساخت‌وسازهای غیرمجاز به‌شدت برخورد خواهیم کرد اما در مناطق مجاز طبق قانون و تا آنجا که بتوانیم از سازنده‌ها حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به این‌که شهرستان دماوند جزو شهرستان‌های خاص و ویژه در استان تهران است، اضافه کرد: تمامی ارگان‌ها به هر نوعی مسوول هستند و هیچ ارگان حق ندارد کوتاهی خود را به گردن ارگان دیگری بیاندازد و از اراضی ملی به‌خوبی دفاع کنند.

وی گفت: اداره جهاد کشاورزی ازنظر عدم‌تغییر کاربری کشاورزی، مسکن و شهرسازی و منابع طبیعی از جنبه حفظ و نگهداری اراضی و شهرداری نیز به‌عنوان متولی حریم حافظ منابع داخل حریم شهری هستند.

*درباره تک ویلای خبرساز شهر آبعلی شهرداری باید نظرات کارشناسی پرونده مورد بررسی را اعلام کند

فرماندار شهرستان دماوند در خصوص تک ویلای آبعلی نصریح کرد: درباره تک ویلای آبعلی از شهرداری آبعلی توضیح خواستیم و مقرر شد پس ازنظر کارشناسی پرونده را برای ما ارسال کرده و پس از بررسی‌های انجام‌شده اعلام نظرخواهیم کرد.

صفری عنوان کرد: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی با یک هجمه‌ای برای ساخت‌وساز در شهرستان دماوند روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: علی‌رغم این‌همه هجمه و به‌موجب آمارهایی که از طریق استانداری تهران و حوزه قضایی تهیه‌شده، در خصوص میزان آمار تخریب و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز نه‌تنها در استان تهران بلکه در ایران شاید یکی از شهرستان‌های نخست باشیم.

تخریب بیش از ۲ هزار ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان دماوند

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: تا این لحظه بیش از ۲ هزار مورد تخریب و جلوگیری از تغییر کاربری در شهرستان دماوند انجام دادیم.

صفری ادامه داد: امیدواریم ادارات کل استان تهران به شهرستان دماوند بیشتر کمک کنند تا یگان حفاظت منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی به وسایل بیشتر و بهتری تجهیز شوند تا عملکرد بهتری در زمینه حفظ اراضی ملی در دماوند انجام شود. و شهرسازی شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن