فرماندار شهرستان دماوند خبر داد؛

احیای ساختمان نیمه‌کاره کتابخانه پیمان توسط شهرداری دماوند در دستور کار است/ متاسفانه یک کتابخانه ملی و عمومی در دماوند نداریم/ دماوند از کتب و منابع عمومی چندان قوی برخوردار نیست

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه متاسفانه یک کتابخانه ملی و عمومی در این شهرستان نداریم، گفت: احیا و تجهیز ساختمان نیمه‌کاره کتابخانه پیمان توسط شهرداری دماوند در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در نشست بررسی زیرساخت‌های کتابخانه‌های شهرستان دماوند با حضور جمعی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور در محل فرمانداری اظهار کرد: دارای پنج شهر است اما متأسفانه یک کتابخانه ملی و عمومی در شهرستان نداریم یا موقت هستند یا مجهز به سیستم‌های روز نیست.

وی افزود: در سال‌های اخیر یک خیر اقدام به احداث کتابخانه با بیش از سه هزار متر مربع زیربنا در شهر دماوند کرد اما متأسفانه در اجرای عملیات ساختمانی مشکلاتی پیش آمد و خیر مذکور دچار مشکلات مالی شد و ساختمان کامل نشد.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: طی تفاهمی کتابخانه را تحویل شهرداری دادیم که در صورت برنامه‌ریزی مدون می‌توانیم آن را تجهیز کنیم، گرچه به این هدف دیر رسیدیم اما با توجه به موقعیت مکانی خوب کتابخانه و با تجهیز آن می‌توان یکی از بهترین کتابخانه‌های شهر را داشته باشیم.

صفری با اشاره به اینکه در بخش رودهن که شامل شهرهای آبعلی و رودهن است یک کتابخانه وجود دارد که در اختیار شهرداری بوده و آن را احیا کرده است،‌ گفت: گرچه تعداد کتاب‌ها خوب به نظر می‌رسد اما با توجه به جمعیت زیاد آن، ترکیب جمعیت جوانان و دانشگاه‌ها به دنبال مشخص کردن محلی برای احداث یک کتابخانه عمومی با کمک خیرین هستیم.

وی ادامه داد: در شهر آبسرد کتابخانه موجود توسط شهرداری و نهاد کتابخانه‌های عمومی مدیریت می‌شود، در شهر دماوند کتابخانه در محل استیجاری اداره ارشاد قرار دارد و در کیلان نیز کتابخانه با کمک شهرداری اداره می‌شود.

*شهرستان دماوند از کتب و منابع عمومی چندان قوی برخوردار نیست

فرماندار شهرستان دماوند گفت: این شهرستان شاید در شرق استان تهران از بیشترین مراکز آموزشی برخوردار است و بیشترین دانشجو را در شرق استان دارد اما از حیث برخورداری از کتب و منابع عمومی چندان قوی نیست.

صفری عنوان کرد: یک کتابخانه بسیار قدیمی در مسجد جامع دماوند وجود دارد و در حال حاضر با بازسازی و اضافه کردن تجهیزات کمابیش مورد استفاده است اما برای جمعیت موجود کفایت نمی‌کند.

وی گفت: انتظار می‌رود شهرستان دماوند با توجه به موقعیتی که دارد قطعاً در احیای کتابخانه‌ها و ترغیب مردم به مطالعه گام‌های بلندتری بردارد،‌ شاید از لحاظ میزان مطالعه از وضعیت چندان مطلوبی برخوردار نباشیم.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه این شهرستان از استانداردهای فضای آموزشی فاصله زیادی دارد و امیدواریم بتوانیم کتابخانه خیرساز را احیا کنیم، تأکید کرد: شهرستان دماوند مأمن، مسکن فرهیختگان و علما و دانشمندان بوده و باید حتماً به فکر سرمایه‌گذاری اساسی در این زمینه باشیم.

احیای ساختمان نیمه‌کاره کتابخانه پیمان دماوند (1) احیای ساختمان نیمه‌کاره کتابخانه پیمان دماوند (2) احیای ساختمان نیمه‌کاره کتابخانه پیمان دماوند (2)

کتابخانه ملی و عمومی دماوند (1)

کتابخانه ملی و عمومی دماوند (2)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن