فرماندار شهرستان دماوند:

زمین سابق تعاونی صنوف مزاحم دماوند در منطقه سرهار برای امور گردشگری سرمایه‌گذاری ‌می‌شود/ باید نقشه شهرک صنوف مزاحم دماوند در منطقه گندک با دقت و برنامه‌ریزی دقیق تهیه شود 

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه زمین سابق به مختص تعاونی صنوف مزاحم دماوند در منطقه سرهار برای امور گردشگری سرمایه‌گذاری ‌می‌شود، گفت: باید نقشه شهرک صنوف مزاحم شهرستان دماوند در منطقه گندک با دقت و برنامه‌ریزی دقیق تهیه شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مجید صفری در جمع اعضای شرکت تعاونی تأمین نیاز صنوف مزاحم شهرستان دماوند در حسینیه محله فرامه اظهار داشت: چند سال است که به دنبال زمین برای مشاغل مزاحم هستیم، اولین مکانی که برای این مهم مشخص شد، سرهار بود که از همان ابتدای مطرح شدن مکان مناسبی برای این هدف نبود.

وی افزود: طی بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که منطقه مذکور مکان مناسبی برای مشاغل مزاحم نیست، این موضوع در کمیته برنامه‌ریزی استان تهران نیز مطرح و تصمیم بر این شد که منطقه سرهار به علت وضعیت آب و هوایی شهرستان دماوند، منطقه گردشگری اعلام شود.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: زمینی که متعلق به تعاونی تأمین نیاز صنوف مزاحم شهرستان دماوند بود، هنوز هست و افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند سهم را دارند؛ اما پیشنهاد شد که با ارائه یک طرح، این منطقه در امور گردشگری سرمایه‌گذاری شود که در حال حاضر طرح ارائه شده است.

صفری تصریح کرد: زمینی که متعلق به تعاونی تأمین نیاز صنوف مزاحم شهرستان دماوند بود از تعاونی گرفته نشده و در اختیارش هست اما تنها کاربری آن عوض شده است، در حال حاضر هم زمین مختص مشاغل مزاحم نیز با کمک کارشناسان مشخص شده است.

وی ادامه داد: منتظر جذب سرمایه‌گذار برای امور شهری و گردشگری برای زمین منطقه سرهار هستیم که اگر هرچه زودتر نسبت به این مهم اقدام شود به نفع تعاونی و اعضا است، اگر طرح توسعه‌ای ارائه شود فضای بیشتر در اختیار قرار خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: زمینی برای مشاغل مزاحم در منطقه گندک مشخص شده و معاملات لازم با مسکن و شهرسازی صورت گرفته است تا در اختیار صنوف مزاحم قرار گیرد، باید نقشه شهرک صنوف مزاحم با دقت و برنامه‌ریزی دقیق تهیه شود تا چند سال دیگر با مشکل مواجه نشویم.

صفری عنوان کرد: به دنبال نهایی کردن کار هستیم تا زمین به تعاونی تحویل داده شود و تعاونی اقدامات لازم را شروع کند و ما آن را واگذار کنیم، قطعه زمین‌های واگذاری در اختیار خود افراد برای شغلشان قرار می‌گیرد، در مکان قبلی زمین واگذار نمی‌شود و افرادی که در آنجا ثبت نام کرده‌اند سهامدار هستند که شامل یک تعاونی سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است.

وی ادامه داد: در شهرستان دماوند اولویت کاری ابتدا در حوزه کشاورزی و سپس در گردشگری است، در گردشگری تمام توان را برای کمک به این حوزه به کار بسته‌ایم و به علاقمندان این حوزه زمین، امکانات و تسهیلات می‌دهیم.

وی بیان کرد: در منطقه سرهار نیز هرچه مردم بومی پرتوان‌تر اقدام کنند به نفع مردم و شهرستان دماوند است، زمین تقریباً نهایی شده و موافقت نهایی طرح اخذ شده و در مراحل اداری به سر می‌برد.

صفری تصریح کرد: برای انجام واگذاری‌ها،‌ کارشناسی‌ها طی چند روز آینده اعلام می‌شود و مشاغل مزاحم می‌توانند برنامه ورود خود را بیان کنند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: همچنین در راستای ساماندهی کارگاه‌ها و کارخانجاتی که خارج از حوزه شهرک صنعتی قرار دارند نیز برنامه‌ای در نظر داریم که با پاک‌سازی مناطق، آنها را به صورت تجمیع، به شهرک صنعتی 2 منتقل کنیم.

صفری بیان کرد: در حال حاضر، بیش از یک‌هزار و 200 نفر مشاغل مزاحم در این شهرستان وجود دارد که با انجام ثبت‌نام، در محل مورد نظر مستقر خواهند شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن