معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران:

25 درصد از جمعیت دماوند را جوانان تشکیل می‌دهند/ راه‌اندازی خانه جوان دماوند نیازمند اختصاص یک هزار متر زمین است/ غفلت از آسیب‌های اجتماعی برای جوانان از رتبه یک برخودار می‌باشد

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه 25 درصد از جمعیت شهرستان دماوند را جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: راه‌اندازی خانه جوان دماوند نیازمند اختصاص یک هزار مترمربع زمین توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، ام البنین گل محمدی در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند با حضور جمعی مسئولان در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: براساس سرشماری سال 95، 25 درصد از جمعیت شهرستان دماوند را جوانان تشکیل می‌دهند و این پتانسیلی است که حداقل می‌توان در زمینه مشارکت‌های اجتماعی بر روی آنها حساب کرد.

وی افزود: پنج مرکز دانشگاهی در شهرستان دماوند وجود دارد و دستگاه‌ها به فراخور وظایفی که در این حوزه دارند می‌توانند با هماهنگی اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند شروع به ترویج فعالیت‌های داوطلبانه در این مراکز آموزشی کنند و با برگزاری رویدادهای جذاب نقش جوانان در مشارکت‌های اجتماعی را یادآور شوند تا جوانان با شور و نشاط در سرنوشت اجتماعی خود نیز دخالت داشته باشند.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ادامه داد: شور و هیجانی را که دانشجو و جوانان دارند را می‌توان به سمت موضوعات اجتماعی سوق داد، زیرا جوان خلاقانه فکر می‌کند و به دلیل حضور در اجتماع می‌تواند راه حل‌های مناسبی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ارائه دهد.

گل محمدی با بیان اینکه در غفلت از آسیب‌های اجتماعی نیز می‌توان گفت رتبه یک را داریم، برای پیشگیری از آسیب‌ها نیاز به خود مردم داریم، تاکید کرد: باید به این فکر کنیم که چگونه جوانان را وارد عرصه پیشگیری از آسیب‌ها کنیم و جمعیت هلال‌احمر نقش مهمی در آشنا کردن دانشجویان با فعالیت‌های داوطلبانه دارد.

وی گفت: اصلاً خوب نیست که دانشجویان جامعه با NGO آشنا نیستند، سمن‌ها حلقه واسطه بین مردم و حاکمیت هستند که موجب افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود.

محمدی از تفاهمنامه وزارت ورزش و جوانان با صندوق کارآفرینی امید خبر داد و افزود: در این رابطه جوانان می‌توانند از تسهیلات 100 میلیون تومانی تا احتمالاً 300 میلیونی استفاده کنند که فرمانداری‌ها موظف به اطلاع‌رسانی در این زمینه هستند.

وی بیان کرد: در تهران کلینیک جوان و خانواده را در خانه جوانان استان تهران با همکاری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ راه‌اندازی شده است که خدماتی همچون مشاوره رایگان به جوانان ارائه می‌کند.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر بودجه را وزارت ورزش تأمین خواهد کرد و در خصوص زمین مصوب شده که هزار متر مربع زمین به شهرستان‌ها و مرکز استان‌ها تخصیص داده شود.

محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: هفته گذشته خانه جوانان در شهرستان ورامین کلنگ زنی شد و طبق مصوبه شورای اسلامی شهر و شهرداری موظف شد یک هزار متر مربع زمین در اختیارشان را به این موضوع اختصاص دهد که تاکید داریم خانه جوان در شهرستان دماوند با همکاری سایر نهادهای راه‌اندازی شود.

وی در خصوص اینکه رویکرد خانه‌های جوان بیشتر مهارت‌آموزی به جوانان است، تأکید داشت: امروزه در جامعه بر آموزش و پرورش نقدهایی وجود دارد زیرا فاقد بسیاری از مهارت‌های زندگی است، بسیاری از مهارت‌های بدیهی را جوان امروز اصلاً ندارد و با چشم بسته وارد زندگی مشترک می‌شود، آموزش‌های مربوطه در خانه‌های جوانان انجام می‌شود و خلاءهای آموزشی را پر می‌کند.

جمعیت دماوند جمعیت دماوند جمعیت دماوند جمعیت دماوند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن