راه‌اندازی واحد سونوگرافی بیمارستان حضرت فاطمه(س) دماوند/ سند راهبردی سیاست‌های کلی نظام سلامت در دماوند با تشکیل یک شورایی منسجم اجرایی شود

رئیس بیمارستان‌های شهرستان دماوند از راه‌اندازی واحد سونوگرافی بیمارستان حضرت فاطمه(س) خبر داد.

مسعود مسلمی‌فرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: در راستای افزایش خدمات درمانی در بیمارستان حضرت فاطمه(س) علیرغم شرایط سخت کشور توانستیم فعلا یک روز در هفته واحد سونوگرافی را فعال کنیم و در آینده این خدمت به دو یا سه روز افزایش خواهد داشت.

وی افزود: این واحد دارای یکی از بهترین دستگاه‌های سونوگرافی است که توسط خانم دکتر هاشمی بنی متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در روزهای دوشنبه فعال خواهد بود.

رئیس بیمارستان‌های شهرستان دماوند گفت: با توجه به اینکه بخش اورژانس و رادیولوژی به نحو شایسته طراحی و بهره‌برداری شده مقرر گردید که در ادامه ساخت بیمارستان حضرت فاطمه از موازی‌کاری جلو گیری شود.

مسلمی‌فرد  ادامه داد: تلاش خواهیم کرد که با حضور نخبگان، مسئولین و نماینده محترم در مجلس یک برنامه راهبردی مناسب برای بهره‌وری این مرکز در نظر بگیریم.

وی عنوان کرد: با توجه به وجود مرکز درمانی حضرت فاطمه(س) در شهرستان دماوند، باید برای مردم عزیز خدمات مورد نیاز درمانی را طراحی کنیم که در بیمارستان سوم شعبان ارائه نمی‌شود.

رئیس بیمارستان‌های شهرستان دماوند گفت: از آنجا که در سند سیاست‌های کلی سلامت که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ گردیده به مواردی اشاره شد که بخشی از آن مغفول مانده و ما می‌توانیم در شهرستان دماوند آن را اجرا نماییم.

مسلمی‌فرد ادامه داد: از جمله بند ۱۲ این سند راهبردی را که با توجه به شرایط بسیار مناسب شهرستان دماوند می‌توانیم در قالب یک اقدام انقلابی و قابل دفاع و به پیروی از رهبری معظم در این شهرستان که دیار مومنان اندیشمند است جانمائی کنیم و مرکز درمانی حضرت فاطمه (س) می‌تواند بعنوان مرکز اصلی اجرایی آن قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: لذا از جوانان انقلابی و مسئولین دلسوز و نماینده محترم درخواست دارم که برای رسیدن به شرایط اجرایی بند ۱۲ سند راهبردی سیاست‌های کلی نظام سلامت در شهرستان دماوند با حضور موثر یاری رسان ما باشند.

رئیس بیمارستان‌های شهرستان دماوند افزود: اجرای بند ۱۲ می‌تواند در ارتقاء سلامت، اشتغال، تولید ملی، افزایش گردشگری سلامت، افزایش قدرت اقتصادی مردم شهرستان دماوند و ایجاد تحول در سبک زندگی ایرانی و اسلامی گامی بلند و جهشی خیره کننده داشته باشد.

مسلمی‌فرد گفت: از امام جمعه محترم شهرستان دماوند که پیشتاز در صیانت از شاخص‌های سلامت مردم است درخواست دارم با تشکیل شورایی تحت عنوان شورای اجرائی بند ۱۲ سیاست‌های کلی سلامت اقدام عملی در اجرای فرمان رهبری معظم در این موضوع را به‌عنوان شهرستان پیشران با هدایت منطقی آغاز نماید.

لازم به ذکر است نوبت‌دهی اولیه واحد سونوگرافی بیمارستان حضرت فاطمه(س) دماوند دوشنبه‌ها از ساعت ۱۳ برای خدمات به همشریان می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن