همزمان با ایام الله دهه فجر صورت گرفت؛

راه‌اندازی مرکز مشاوره و روانشناسی پارادایس و تندیس زندگی در دماوند/ افتتاح کارگاه حولی بافی ویژه زنان سرپرست خانوار در دماوند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند از راه‌اندازی مرکز مشاوره و روانشناسی پارادایس و تندیس زندگی در این شهرستان خبر داد و گفت: کارگاه حولی بافی ویژه زنان سرپرست خانوار در شهرستان دماوند همزمان با ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

فاطمه حاجی خانزادی در گفت‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری تارود با اشاره به افتتاح مراکز مشاوره و روانشناسی و کارگاه حولی بافی توسط اداره بهزیستی شهرستان دماوند اظهار کرد کرد: راه‌اندازی مرکز مشارره و امور روانشناسی پارادایس توسط بخش خصوصی از جمله اقداماتی می‌باشد که مجوز آن از بهزیستی شهرستان دماوند اخذ شده است.

وی افزود: شروع کار این مرکز همزمان با افتتاحیه سامانه مشاوره و طلاق است، طلاق‌های توافقی دیگر نیاز به مراجعه حضوری به دادگستری شهرستان ندارند و به طور مستقیم در سایت زمان ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند گفت: مرکز مشاره و روانشناسی تندیس زندگی توسط بخش خصوصی از نیمه دوم امسال در منطقه گیلاوند آغاز به کار کرد

حاجی خانزادی گفت: در حال حاضر دو نفر در این مرکز مشغول به کار شده‌اند و مشاوره‌های تحصیلی، خانوادگی و انواع دیگر مشاوره‌ها را ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه حولی بافی ویژه زنان سرپرست خانوار در شهرستان دماوند گفت: این مرکز تحت عنوان گروه همیار است و این گروه یکی از فعالیت‌های دفتر زنان و خانواده می‌باشد که یکی از وظایف این سازمان توانمند کردن زنان سرپرست خانوار و خانواده تحت پوشش است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند بیان کرد: پیش از این چندین گروه همیار تشکیل شده بود که این گروه همیار جدید اضافه شده و شروع به کار کرده است، در حال حاضر از امکانات دولتی استفاده می‌شود و دو دستگاه پارچه‌بافی نیز تهیه شده و حوله بافی و پارچه‌بافی آموزش داده می‌شود تا این افراد به تدریج وارد بازار کار شوند و به ثبات اقتصادی برسند.

*اشتغال ۱۰ نفر از  زنان سرپرست خانوار در کارگاه حولی بافی شهرستان دماوند

حاجی خانزادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۰ نفر از زنان سرپرست خانوار بعد از طی چندین جلسه آموزشی تحت کمک و حمایت قرار می‌گیرند تا دستگاه را تهیه کنند و در خانه یا مرکز مشغول به کار شوند.

وی تصریح کرد: اعتبار این پروژه دولتی می‌باشد و تاکنون حدود ۶ میلیون تومان هزینه شده است که باید هزینه‌های بیشتری صورت گیرد تا گروه راه‌اندازی شود و توسعه یابد.

لازم به ذکر است با افتتاح این دو مرکز مشاوره و روانشناسی در حال حاضر ۶ مرکز مشاوره در شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن