به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی صورت گرفت؛

راهپیمایی استکبار ستیز ۱۳ آبان در دماوند/ فریاد بلند مرگ بر آمریکا و اسرائیل در دماوند طنین انداز شد

راهپیمایی استکبار ستیز ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سطح شهرستان دماوند با حضور گسترده مختلف مردم، دانشجویان و دانش‌آموزان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، راهپیمایی استکبار ستیز ۱۳ آبان در سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا صبح امروز با حضور پرشور آحاد مردمی در پنج شهر شهرستان دماوند آغاز شد و دانش آموزان و دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب و روحانیون و تشکل‌های دانشجویی باسر دادن شعارهایی مانند فریاد بلند «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در دماوند نفرت خود را از سیاست‌های استکباری آمریکا نشان دادند.

روح‌الله عرب، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند در این مراسم با بیان اینکه ۱۳ ابان روزی است که در تقویم ما به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است، اظهار داشت: در این روز به فضل خداوند بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و استکبارستیزی،‌ آمریکا و دیگر مستکبران ذلیل شده‌اند و سعی دارند این شکست و حقارت را به نوعی جبران کنند.

وی افزود: رویداد ۱۳ آبان ماه رهایی از اسارت و خواستگاه دستاوردهای داخلی و خارجی، رخدادی بی نظیر به شمار می‌رود و در اهمیت آن همین بس که امام راحل (ره) آن را انقلاب دوم نامگذاری کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند با اشاره به اینکه انقلاب اول در راستای مبارزه با استبداد داخلی و انقلاب دوم با نام استکبار ستیزی خارجی نامگذاری شد، گفت: ۱۳ آبان‌ماه در انقلاب اسلامی کشور یادآور سه رویداد بزرگ همچون تبعید امام راحل (ره) در سال ۴۲ به ترکیه، شهادت خیل عظیمی از دانش آموزان در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در سفارتخانه ایران بوده است.

عرب با تاکید براینکه این وقایع هر کدام در تاریخ انقلاب تأثیر شگرفی بر روند نهضت اسلامی داشته است، بیان کرد: تسخیر لانه جاسوسی نقطه عطف مبارزات انقلاب اسلامی می‌باشد، ۱۳ آبان ماه روز استواری ملت ایران در مقابله با ترفند استکبار و روز اعلام پایداری ملت ایران در برابر آمریکاست.

وی گفت: این روز،‌ روز تجلی دوباره شجاعت و غیرت انقلابی ملت مسلمان با الگو گیری از مکتب امام حسین (ع) با شعار هیهات من الظله است و هر کجا که مؤمن شجاع و انقلابی با این نگاه و شعار در موضوعات مختلف ورود کرده، شاهد توفیقات بسیاری در آن زمینه بوده‌ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند تصریح کرد: اسلام ثابت کرده که منطق استکبار ستیزی جزء احکام اصلی آن بوده است و برخلاف نظر استکبار می‌گوید که ظلم نکنید و نگذارید که به شما ظلم شود.

عرب ادامه داد: گذر تاریخ ثابت کرده که دولت‌های استکباری در همه زمان‌ها با کشورهای اسلامی در جنگ بوده‌اند وسعی در چپاول آنها داشته‌اند و هیچگاه از موضع خود کوتاه نخواهند آمد که مصداق آن در سوره بقره آمده است.

وی گفت: امروز که آمریکا به عنوان نماد استکبار علیه ملت ایران تمام قدرت خود را به کار برده است و به هر وسیله‌ای چنگ میزند تا در باتلاق منطقه فرو نرود و این نشانه پیشرفت و بالندگی و اقتدار روزافزون انقلاب اسلامی و نفوذ آن در منطقه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند اضافه کرد: امروز که ایران جایگاه خود را در منطقه و دنیا پیدا کرده و آمریکا ایران را به عنوان تنها کشور در مقابل آن ایستادگی کرده است سعی دارد با القاسازی و تحریف تاریخی اذهان ملت ایران را بر این امر سوق دهد که همه سختی‌ها و ریاضت‌های اقتصادی از آغاز خط مبارزه با نظام سلطه در سال ۵۸ است.

عرب عنوان کرد: اما جوانان مؤمن و انقلابی به خوبی درک کرده‌اند که بعد از گذشت ۴۰ سال به وعده رهبر انقلاب این آمریکاست که به زودی نابود و در دنیا منزوی خواهد شد.

وی تاکید کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اگر اراده کند، ظرف ۱۰ دقیقه اسرائیل را از صفحه روزگار محو و شر آن را از خاورمیانه کم خواهد کرد،‌ این نکته‌ای است که اقتدار و جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان خواهد داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند در پایان گفت: امروز همه جمع شدیم تا با شعار هیهات من الظله و مرگ بر آمریکا مشت محکمی بر دهان آمریکا بزنیم.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم قطعنامه پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان توسط یکی از دانش آموزان قرائت و پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن