در دیدار مدیر عامل شرکت پروتئینی گلبانان با نماینده ولی فقیه شهرستان دماوند مطرح شد؛

شهرستان دماوند باید به قطب تولید گوشت در کشور تبدیل شود/ باید در تمام زمینه‌ها از ابتکار و نو آوری جوانان استفاده کنیم

دکتر علیرضا احمدی، مدیر عامل شرکت پروتینی گلبانان در ناحیه صنعتی آیینه‌ورزان با حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دماوند دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، در این دیدار که به مناسبت تبریک عید سعید غدیر انجام گرفته بود، حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه دماوند با اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی «جهش تولید» اظهار داشت: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری امسال سال جهش تولید است و ما باید تمام تلاش خود را در راستای تحقق این شعار انجام دهیم.

وی افزود: ما ایرانی هستیم و به کشور، مردم و نظام خود علاقه‌مندیم؛ بنابراین باید برای قوی تر شدن کشورمان و ارتقا سطح اقتصادی مردم و حل مشکلاتشان قدم‌های موثری برداریم.

امام جمعه دماوند ادامه داد: برای تحقق شعار سال که به فرموده رهبر عظیم الشان، سال جهش تولید است، باید توجه داشت که جهش تولید به سرمایه‌گذاران جوان،پرقدرت، پر جرأت و ‌پر انرژی نیازمند می‌باشد.

فتاح دماوندی بیان کرد: کسانی که بتوانند شرکت‌های بزرگ ‌اقتصادی را راه اندازی کنند و در این مسیر تولید را گسترش دهند با این اقدام می‌توان از نیروی کار جوان و‌ مستعد بهره‌مند شد و وضع اقتصادی کشور و ‌آینده اقتصادی آن را بهبود ببخشند و‌ پایدار کنند.

وی با اشاره به وجود واحدهای تولیدی متنوع که به دست جوانان راه اندازی شده گفت: در شهرستان دماوند به لطف خدا شرکت‌ها و‌ کارخانجات خوب و ‌کوشایی استقرار دارند که توسط جوانان بنیان‌گذاری شده و ‌اکنون مشغول خدمت به شهر و ‌کشور عزیزمان ایران هستند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: شرکت پروتئینی گلبانان در ناحیه صنعتی آیینه‌ورزان دماوند نیز یکی از این شرکت‌های فعال است که با وجود مؤسس و ‌مدیریت جوان توانسته قدم‌های خوب و موثری در مسیر تولید پروتئین‌ و‌ لبنیات برداردکه این موضوع مایه افتخار برای شهرستان دماوند است.

فتاح دماوندی بیان کرد: برای استمرار حرکت این جوانان باید از این‌ واحدهای تولیدی که توسط جوانان پر انرژی، تحصیل کرده و با انگیزه راه‌اندازی شدند حمایت همه جانبه صورت پذیرد‌ و همه مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به این واحدها داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام ‌دوم انقلاب به جوانان و ‌اقتصاد نگاه ویژه‌ای داشته و اهمیت حمایت از تولید و راه‌اندازی کارگروه رفع موانع تولید در فرمانداری شهرستان دماوند عنوان کرد: ما اگر بخواهیم ایرانی قوی داشته باشیم باید به جوانان میدان دهیم؛ ما در شهرستان‌ دماوند با تمام‌ توان و‌ امکاناتی‌که‌ داریم حامی جوانان بوده و خواهیم بود و ‌همه مسئولان و ‌امکانات را در این راستا بسیج ‌کرده‌ایم.

امام جمعه دماوند بیان کرد: در فرمانداری کارگروهی را تشکیل داده‌ایم تحت عنوان رفع موانع تولید و برای رفع موانع موجود در سطح شهرستان دماوند، استان تهران و حتی کشوری هر اقدامی را که لازم باشد انجام داده و میدهیم تا هرچه سریعتر پروژه‌های کار آفرینان، علی الخصوص کار آفرینان جوان به بهره برداری برسد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه از هیچ‌ چیزی برای کمک و رونق و‌ در نهایت جهش تولید دریغ نخواهیم کرد و هر آنچه را که لازم‌ و در توان باشد انجام‌خواهیم ‌داد، گفت: حمایت از تولید حمایت از تحکیم خانواده است؛ البته ما و ‌همه دست اندرکاران و مسئولان شهر بر این باوریم که ‌کمک به تولید و‌ کار آفرین‌، کمک به همه جوانان و‌ تحکیم پایه های خانواده می‌باشد.

وی تصریح کرد: ما که‌ میگوییم جوانان باید ازدواج کنند و ازدواج را باید سهل و آسان نمود؛ در مورد فرزندآوری تبلیغ می کنیم باید در نظر داشته باشیم که این ‌جوانان نیازمند شغل، مسکن، بیمه ‌و‌ درآمدی پایدار هستند و این امکانات موقعی به وجود می‌آید که جوانان‌ ما به کار گرفته شوند و ‌مشغول بکار شده باشند.همه اینها با حمایت از کار آفرینان و تولید، علی الخصوص کارآفرینان جوان و ‌پر انرژی تامین ‌می‌گردد که مقدمه توسعه انسانی و‌‌ توسعه کشور است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه نباید حمایت از جوانان در حد شعار باقی بماند، افزود: امیدوارم که حمایت از جوانان فقط شعار نبوده بلکه در عمل نیز به اثبات برسانیم و شعار، «ما میتوانیم» را تحقق بخشیم و ‌تولیدات خود را هر چه بیشتر کرده تا بتوانیم روی پای خود بایستیم و‌ از نظر قدرت اقتصادی در منطقه قوی باشیم تا در امر صادرات نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

فتاح دماوندی ادامه داد: ما کشور مستعد و دارای منابع بسیاری هستیم؛ اگر بتوانیم شعار سال را محقق کنیم حتما کارهای بزرگی را در امر اقتصاد و در پی آن در امورات دیگر میتوانیم انجام دهیم.

وی ضمن اشاره به پتانسیل‌های شهرستان دماوند و لزوم بهره برداری درست از منابع و مراتع شهرستان و مشکلات ساخت و سازهای بی رویه بیان داشت: همانگونه که استحضار دارید دماوند و شهرستان‌های تابعه آن دارای آب و هوایی خوب و مستعد برای کشاورزی و دام پروری دارند و‌ وجود عشایر مقیم و عشایر میهمان در این شهرستان چشمگیر بوده‌ که همه آنها به کار دامپروری مشغول می‌باشند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: این امر زمینه را برای تولید گوشت و لبنیات میسر کرده و شهرستان دماوند میتواند گوشت و لبنیات تهران و حتی کشور را تولید نماید و وجود کارخانه های صنعتی تولید و بسته بندی این محصولات به روش صنعتی و ‌کاملا بهداشتی و رساندن آن به دست مصرف کننده به وسیله روش‌های نوین توزیع این امکان را پدید می‌آورد که شهرستان دماوند به قطب تولید گوشت در کشور تبدیل گردد.

فتاح دماوندی افزود: ما باید با تمام ‌توان و‌ امکانات این تولیدکنندگان و ‌شرکت‌ها را حمایت کنیم و‌ نگذاریم که این شهرستان فقط محلی برای ساخت و سازها که در حال حاضر یکی از مشکلات شهرستان دماوند است تبدیل شود.

وی عنوان کرد: اگر بتوانیم از کشاورزان و دامداران و‌ واحدهای تولیدی که در این عرصه تلاش می‌کنند حمایت کنیم مطمئنا مشکلات شهرستان دماوند مرتفع خواهد شد و این امر امکان ‌پذیر نیست الا با یک ‌عزم‌ ملی و ‌جهادی.

امام جمعه دماوند با توجه به درگیری کشور به ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، گفت: در حال حاضر نیز که‌ کشور درگیر بیماری کرونا و ویروس کووید ۱۹ می‌باشد ما باید برای اداره کشور به روش الکترونیکی اقداماتی انجام‌ دهیم که یکی از این اقدامات که کمک بسیاری در امر فاصله گذاری اجتماعی و‌ پیشگیری از ابتدا می‌تواند داشته باشد.

فتاح دماوندی تصریح کرد: باید در نظر داشته باشیم که همه مسئول سلامت جامعه هستیم و‌ باید خود را موظف به رعایت همه‌جانبه مسائل بهداشتی بکنیم و ‌با خرید محصولات بسته‌بندی به‌صورت اینترنتی که در شرکت‌های معتبر به روش کاملا بهداشتی تمهید ‌می‌گردد، اهتمام ورزیم و با خرید خود این شرکت‌ها را که با تلاش فراوان خرید به روش های نوین را فراهم آورده‌اند حمایت کنیم؛ چرا که این‌ نوع از ارائه محصولات در آینده نیز ثمرات بسیاری را برای اقتصاد خانواده و‌ کشور در پی خواهد داشت.

وی ضمن آورزی موفقیت برای جوانان کار آفرین و اهمیت توجه به نیروی جوان پر انرژی تاکید کرد: اگر از جوانان و نیروی کار پر انرژی حمایت نکنیم و به این پتانسیل عظیم اهمیت ندهیم شعارهای ما محقق نخواهد شد و اگر بخواهیم ایران قوی و مقتدر داشته باشیم. باید از تجربه بزرگان و نیرو و انرژی جوانان بهره کامل را ببریم.

امام جمعه دماوند در ادامه گفت: باید در کلیه زمینه‌ها از ابتکار و نو آوری جوانان استفاده کنیم و به این عزیزان میدان دهیم و از این که کاری را یک جوان می خواهد، آغاز کند نهراسيم و موانع موجود را از سر راه ایشان برداریم؛ چرا که اینان عزیزان ما بوده، تحصیل کرده و دارای ایده های نویی هستند و سرمایه اصلی کشور محسوب می شوند و باعث افتخار ما و ایران می‌باشند.

فتاح دماوندی بیان کرد: جوانان عزیز ما توانایی اداره کشور را به نحوه احسن دارا بوده چنانچه می‌بینیم و در آینده نیز حتما شاهد آن خواهیم بود.

دکتر علیرضا احمدی، مدیر عامل شرکت پروتینی گلبانان در این دیدار با اشاره به مشکلات پیش روی کار آفرینان و کمک‌های امام جمعه محترم و فرمانداری شهرستان دماوند اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که گریبان‌گیر اغلب شرکت‌ها به ویژه شرکت پروتینی گلبانان بوده، بوروکراسی اداری و قوانین تو در توی کسب مجوزهای لازم برای شروع کار است.

وی ادامه داد: حضور به موقع حضرتعالی و فرماندار محترم شهرستان دماوند و پیگیری‌های مداوم حضرتعالی کمک‌های بسیاری را برای حل مشکلات ما کرده است؛ دیدار حضرتعالی و فرماندار محترم از پروژه و تماس‌های مکرری که در راستای علت تاخیر کسب مجوز انجام دادید خستگی دو ساله ساخت و راه‌اندازی پروژه را از تن ما خارج کرد و به ما انرژی تازه‌ای داد تا طعم شیرین تولید را بچشیم و جا داره از حضرتعالی و همه مسئولان بویژه فرماندار محترم کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

مدیر عامل شرکت پروتینی گلبانان با اشاره به نبود فرهنگ کار و اشتغال و لزوم آموزش نیروی کار عنوان کرد: یکی از معضلات مهم تولید نبود فرهنگ اشتغال و کار سیستمی است؛ شرکت گلبانان تمام تلاش خود را بر این مهم صرف نموده که بتواند نیروی کار جوان و پر انرژی را جذب و در مرحله اول آموزش دهد که اگر روزی از کنار ما نیز رفتند بتوانند به نحو احسن در کار سیستمی جذب شده و باعث رونق تولید و در نتیجه رونق اقتصاد کشور شوند.

احمدی با توجه به بیانات حجت الاسلام فتاح دماوندی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دماوند مبنی بر درآمد پایدار و بیمه نیروی کار اضافه کرد: حضرتعالی در بیانات خود به درآمد پایدار و بیمه نیروی کار اشاره کردید که واقعا اشاره درست و به جایی بود؛ چنانکه ما در کار خود شاهد این موضوع هستیم.

وی تصریح کرد: نیروی کار شاید به کم بودن دستمزد خود اعتراضی نداشته و بپذیرد ولی علاقمند است تا درآمدی پایدار و به قولی امنیت شغلی داشته باشد که این امر محقق نمی شود مگر با حمایتهای مردمی و خرید محصولات داخلی و پشتیبانی مسئولان و آموزش درست نیروی کار در مقاطع مختلف آموزشی کشور، که متاسفانه در این مورد کمی کم کاری صورت گرفته و جز حلقه‌های مفقوده چرخه تولید است.

مدیر عامل شرکت پروتینی گلبانان در آخر ضمن تشکر از امام جمعه دمواند به خاطر فراهم نمودن این دیدار و روحیه جوان دوستی و حمایت ایشان از کار آفرینان افزود: بنده داز حضرتعالی تشکر می کنم که قبول زحمت کرده و وقتتان را در اختیار شرکت گلبانان گذاشتید.

احمدی تصریح کرد: بنده قبلا نیز از روحیه جوان دوستی و دغدغه‌مند بودن شما در حل مشکلات جوانان بویژه کار آفرینان بسیار شنیده بودم و امیدوار بودم که با کمک حضرتعالی بتوانیم، این پروژه را راه‌اندازی کنیم و به همین خاطر خدمتتان رسیده و حضرتعالی هم با سعه صدر و مصرانه کار این پروژه را پیگیری کرده تا اینکه به بهره‌برداری رسید و به لطف خدا در حال حاضر در حال خدمت به هم وطنان عزیز هستیم و با جدیدت تمام در امر تولید تلاش می کنیم و الحمدالله به صورت میانگین هفته ای دو الی سه نفر را جذب کار می‌کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با چشم‌اندازی که برای پروژه قائل شدیم قدم‌های خوبی را در اشتغال‌زایی و تولید گوشت مورد نیاز کشور و کم کردن و اردات این محصول استراتژیک برداریم و وظیفه خود را در راستای تحقق شعار جهش تولید انجام دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن