دیدار رئیس جمهور منتخب با حضرت آیت ‌الله جوادی آملی در محله احمدآباد دماوند

دیدار رئیس جمهور منتخب با حضرت آیت ‌الله جوادی آملی در محله احمدآباد شهر دماوند دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای استان تهران، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب  با حضور در محله احمدآباد شهر دماوند با آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی دیدار کرد.

در این دیدار حجت الاسلام رئیسی ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی ضمن اشاره به شرایط سخت داخلی و تحریم‌ها و مشکلات خارجی ابراز امیدواری کرد: با اتکا به توان داخلی و استعداد‌های درون کشور به توان نقشه موثری برای برون رفت از این مشکلات ترسیم نمود.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی نیز ضمن خیر مقدم به ایشان نکاتی را متذکر شدند: ایشان با تاکید بر لزوم حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم فرمودند: همان دینی که نماز را ستون دین می‌داند مردم و عامه ملت را نیز همانند نماز مقدس و ستون دین می‌داند این مطلبی است که وجود مقدس امیرالمومنین در عهدنامه خویش به مالک اشتر تصریح نموده است.

ایشان در ادامه فرمودند: همانطور که اگر کسی به نماز بی توجهی و بی احترامی کند معاوضه و عقاب می‌شود اگر کسی به این ستون خیمه دین یعنی مردم نیست بی احترامی و بی توجهی کند بدون اینکه متوجه بشود گرفتار عذاب پروردگار خواهد شد.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره و یادآوری ایثار‌ها و فداکاری‌ها و ارزش والای خون مطهر شهدا انقلاب را ثمره پرداخت این هزینه سنگین معرفی نمودند و و استحکام این بنای مقدس تاکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در دیدار با آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی با تبریک فرارسیدن ماه ذی‌الحجه و تشکر از نقش آفرینی در عرصه های مختلف بویژه انتخابات اخیر، با اشاره به اینکه در پی انتخابات اخیر مردم امید به تغییر وضعیت پیدا کرده اند، تصریح کرد: یکی از الزامات به فعلیت رساندن ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت و آبادانی این است که نگاه‌های شخصی و جناحی را کنار گذاشته و هر کسی می‌تواند در مسیر پیشرفت و تحول کشور اثرگذار باشد، به میدان بیاید.

آیت الله العظمی جوادی آملی نیز با اشاره به فرازهایی از نهج‌البلاغه مردم را در نظر حضرت علی (ع) دو دسته دانسته و اظهار داشت: حضرت اگر چه رفتار و کردار مردم کوفه را نکوهش می‌کنند، اما در نامه مهمی که به مالک اشتر می‌نویسند، مردم را همچون نماز ستون دین و شایسته خدمت بی‌منت معرفی می‌کنند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: قرآن تاکید دارد که زیر بار هر صلحی نباید رفت. برخی سازش‌ها هست که ظاهرش سازش، اما باطنش سوزش است و لذا به دستور قرآن نباید زیر بار آنها رفت.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا