×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
دولت باید برای هزینه ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد حامل‌های انرژی به مجلس پاسخگو باشد

طراح تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها با بیان اینکه نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از این سازمان و محل هزینه های درآمدهای حاصل از فروش حاملهای انرژی هستند، گفت: مسئولین دولت و این سازمان باید پاسخ دهند که ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد حال از افزایش قیمت حاملهای انرژی را چگونه و در کجا هزینه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، جبار کوچی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها یکشنبه گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد، گفت: ۱۲ نماینده این طرح را امضا کرده و پیگیر اجرای آن هستند.

وی افزود: دولت با افزایش قیمت حاملهای انرژی سالانه ۸۵ هزار میلیارد تومان درآمد دارد که این درآمد دولت از جیب مردم تامین می شود.

طراح تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها افزود: طبق قانون هدفمندی یارانه ها، دولت باید ۳۰ درصد درآمد حاصل از حاملهای انرژی را برای تولید، ۵۰ درصد را برای یارانه نقدی و ۲۰ درصد برای امورات دیگر هزینه کند اما این قانون به درستی اجرا نمی شود.

کوچکی نژاد افزود: دولت تنها ۳۵ هزار میلیارد تومان از این رقم را بعنوان یارانه به مردم پرداخت می کند و از ۳۰ درصد این رقم برای تولید، تنها ۲ تا سه هزار میلیارد تومان را به بخش تولید می دهد.

وی تصریح کرد: تکلیف حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان از درآمد دولت ناشی از افزایش قیمت حاملهای انرژی معلوم نیست در کجا هزینه می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: دولت باید پاسخ دهد که این درآمدها را چه کار کرده و چرا یارانه بخش تولید را نداده و همچنین چرا کمتر از ۵۰ درصد درآمد را به مردم پرداخت کرده است.

کوچکی نژاد گفت: بزودی گزارش تصویب طرح تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در کمیسیون اقتصادی، به صحن مجلس ارائه می شود تا در صحن مجلس تعیین تکلیف شود.

منبع: افکار نیوز

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب: https://tarood.ir/?p=141516
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true