همزمان با هفته منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند صورت گرفت؛

۳۱ هکتار از اراضی پلاک‌های دهن و لومان رسما تحویل شهرداری آبسرد شد

در مراسمی با حضور مسئولان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند ۳۱ هکتار از مراتع پلاک‌های دهن و لومان رسماً تحویل شهرداری آبسرد شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، سید محمد رفیعی طباطبایی، شهردار آبسرد در این مراسم اظهار داشت: در سال 94 سیاست‌های استانداری تهران در خصوص کاشت درخت، توسعه فضای سبز، ارتقای شاخص‌های زیست محیطی و مقابله با آلودگی هوا و صیانت از اراضی منابع طبیعی این بود که 6 هزار هکتار از اراضی به درختکاری و توسعه فضای سبز اختصاص یابد.

وی افزود: زمین‌هایی که به هدف مذکور اختصاص یافت متعلق به منابع طبیعی کشور هستند، در این رابطه تقریباً به تمامی شهرداری‌ها تکلیف شد که با همکاری منابع طبیعی مطالعات را شروع کنند.

این مقام مسئول گفت: شهرداری آبسرد پیگیری‌های بسیار کرده است و طرحی تهیه کرده که مورد قبول مسئولان منابع طبیعی قرار گرفته است.

رفیعی طباطبایی بیان کرد: شهرداری آبسرد با پایان بردن تشریفات اداری توانست به عنوان اولین شهرداری در استان، طرح مذکور را به اداره منابع طبیعی ارسال کند.

وی گفت: حفاظت از اموال عمومی در مقابل افراد سودجو از جمله وظایف مبرهن است که باید در این زمینه تعجیل صورت گیرد تا به اهداف مطلوب دست یابیم.

شهردار آبسرد تصریح کرد: موضوع طرح، مطالعه ایجاد فضای سبز با گونه‌های همخوان و مناسب با این اقلیم، مطالعه منابع آب و پتانسیل‌ها در ۳۱ هکتار از مراتع پلاک‌های دهن و لومان شهر آبسرد در دو نقطه و حریم اراضی است.

رفیعی طباطبایی افزود: هدف از اجرای این طرح ایجاد فضای سبز در این مناطق جهش بزرگی در افزایش شاخص سرانه فضای سبز شهر خواهد بود، تقاضا این بوده که در این رابطه سطحی برای ایجاد تأسیسات جهت نگهداری از این مناطق و جلوگیری از بزهکاری‌ها در نظر گرفته شود.

رفیعی طباطبایی ادامه داد: امروز اراضی به شهرداری تحویل داده می‌شود تا شهرداری آبسرد در سال 98 عملیات درختکاری و ایجاد فضای سبز را در دستور کار خود قرار دهد.

وی بیان کرد: منطقه مدنظر صعب‌العبور است، نیاز به راه دسترسی دارد و فاقد انتقال انرژی است که اینها هزینه‌های سنگینی را به شهرداری وارد می‌کند، اما در مقابل اهداف عالی این هزینه‌ها ارزش دارد.

*شهرداری آبسرد به‌عنوان اولین شهرداری استان تهران این طرح توسعه فضای سبز را اجرایی می‌کند

شهردار آبسرد عنوان کرد: طبق گفته مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران، شهرداری آبسرد اولین شهرداری بود که تمامی اقدامات مربوطه و مطالعات لازم را در استان تهران انجام داده است.

رفیعی طباطبایی تصریح کرد: چشم‌انداز اصلی شهرداری آبسرد حفظ اراضی منابع طبیعی و جلوگیری از تصرفات به این اموال و در نهایت استفاده و بهره‌برداری از این اراضی جهت افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد تفرجگاه برای مردم، حفظ محیط زیست و افزایش کیفیت هواست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا