رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند:

فعالیت ۷ پزشک فوق تخصص و ۱۹ پزشک متخصص در بیمارستان سوم شعبان دماوند/ مرکز چشم بیمارستان سوم شعبان دماوند راه‌اندازی می‌شود/ فعال شدن بخش دندانپزشکی بیمارستان سوم شعبان دماوند در آینده‌ای نزدیک

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند از فعالیت ۷ پزشک فوق تخصص ۱۹ پزشک متخصص در بیمارستان سوم شعبان دماوند خبر داد و گفت: مرکز چشم بیمارستان سوم شعبان دماوند راه‌اندازی می‌شود.

مسعود مسلمی فرد در حاشیه مراسم آیین تجلیل از پرستاران بیمارستان سوم شعبان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: به فرموده امام راحل تنها کسی که بیمار را از احساس غربت در بیمارستان بیرون می‌آورد پرستاران هستند که با نحوه برخورد خود روحیه بیمار را تقویت می‌کنند.

وی افزود: هر چقدر پزشکان موتور محرکه بیمارستان باشند باز هم بدون پرستاران و نیروهای دیگر اعم از خدمات و حراست و نبود یک نگاه واحد به بیمار، کارشان ناقص می‌ماند.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند ادامه داد: پرستاری را شغل نمی‌دانیم بلکه پرستاری یک حرفه انسانی مقدس و فاخر است که در این حرفه به گونه‌ای عمل می‌شود که روح و روان و جسم انسان را آلام و آرامش می‌دهند در غیر این صورت درمان تأثیرگذار نیست.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان کرد: اگر پرستاران همراهان خوبی برای پزشکان نباشند تجویزهای پزشکان نمی‌تواند به تنهایی مؤثر واقع شود و اعتماد به تجویزها را پرستاران ایجاد می‌کنند؛ شغل پرستاری اجرهای دنیوی و اخروی دارد و از جایگاه بالایی برخوردار است.

*سیستم پرونده‌های الکترونیکی در بیمارستان سوم شعبان دماوند راه‌اندازی می‌شود

مسلمی فرد راه‌اندازی پرونده‌های الکترونیکی را از اقدامات مهم و اساسی در بیمارستان سوم شعبان دماوند خبر داد و گفت: در همین راستا از آنجا که دانشگاه شهید بهشتی در این مسیر پیشگام شده می‌توانیم به صورت آنلاین پرونده‌ها را با دیگر نقاط دنیا به اشتراک بگذاریم.

وی ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان نیز سامانه سیب را راه‌اندازی کرده و اگر دست به دست هم دهیم، شهرستان دماوند یکی از شهرستان‌هایی خواهد بود که رتبه اول را در ساماندهی پرونده‌های الکترونیکی کسب می‌کند.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان کرد: با وجود اتفاقات جدید در وزارت بهداشت، طرح تحول سلامت بر زمین نمانده و این قطار حین حرکت نیاز به تغییرات و تعمیراتی دارد؛ خیرین نیز در این مدت نقش مؤثری در بهداشت و درمان داشته‌اند.

مسلمی فرد افزود: انتظار می‌رود نگاه و توجه ویژه‌تری به بیماران از سوی پرستاران صورت گیرد اما خوشبختانه مردم شهرستان از وضعیت بهداشت و درمان رضایت خاطر دارند.

وی عنوان کرد: درآمد پرستاران نسبت به کاری که می‌کنند بسیار کمتر است و امید است در آینده زحمات و حقوق پرستاران تا حدی به تعادل برسد.

*فعالیت ۷ پزشک فوق تخصص و ۱۹ پزشک متخصص  در بیمارستان سوم شعبان دماوند/ مرکز چشم بیمارستان سوم شعبان دماوند راه‌اندازی می‌شود

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود از نظر تجهیزات و پرسنل فنی و پزشکی نمودار بیمارستان رو به رشد است، گفت: در حال حاضر هفت پزشک فوق تخصص در بیمارستان فعالیت می‌کنند و حدود ۱۹ پزشک تخصص مختلف در بیمارستان سوم شعبان وجود دارد.

مسلمی فرد با اشاره به اینکه اخیراً دستگاه چشم پزشکی خریداری و در این بیمارستان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر عمل جراحی چشم در این مکان انجام می‌شود و می‌توانیم به بیماران چشم خدمات‌دهی کنیم، با ورود چهار متخصص چشم در واقع یک مرکز چشم را راه‌اندازی می‌کنیم.

*بخش دندانپزشکی بیمارستان سوم شعبان دماوند در آینده‌ای نزدیک فعال می‌شود/ طراحی اپلیکیشن بیمارستان سوم شعبان دماوند برای خدمات‌هی مناسب به شهروندان

وی از فعال شدن بخش دندانپزشکی بیمارستان سوم شعبان دماوند خبر داد و گفت: در همین راستا این قسمت ظرف مدت چند روز آینده پذیرای بیماران خواهد بود.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند در رابطه با نحوه نوبت‌دهی بیمارستان سوم شعبان دماوند گفت: نوبت‌دهی در سیستم بیمارستان الکترونیکی شده و نوبت‌دهی‌ها به صورت تلفنی، سایت و اپلیکشن انجام می‌شود.

*اصلاح بخش جراحی و بازسازی اتاق عمل بیمارستان سوم شعبان دماوند در دستور کار است/ ضعف سیستم‌ها و زیرساخت‌های اینترنتی موجب معطلی بیماران در نوبت‌دهی بیمارستان سوم شعبان دماوند است

مسلمی فرد از اصلاح بخش جراحی و بازسازی اتاق عمل از اقدامات در دستور کار بیمارستان سوم شعبان دماوند عنوان کرد و افزود: این بیمارستان در اعتباربخشی وزارتخانه درجه یک را کسب کرده است حدود ۲۷۰ شاخص بسیار فنی در کسب این رتبه دخیل است.

وی ادامه داد: علیرغم قرار گرفتن در شرایط مالی سخت به همه خیرین و دولت از هیچ خدمتی باز نمانده است و شاهد افزایش خدمات نیز بوده‌ایم که این مهم نشانگر تلاش پرسنل است.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند خاطرنشان کرد: گاهی ضعف سیستم‌ها و زیرساخت‌های اینترنتی موجب معطلی بیماران می‌شود و این موضوع باعث ترافیک می‌شود که البته با مداخلاتی در تلاش برای رفع این مشکل هستیم.

مسلمی فرد تأکید داشت: معطلی مردم برای ما بد است و سازوکار به گونه‌ای است که باید توقفگاه‌هایی باشد تا ثبت‌های الکترونیکی به خوبی انجام شود در غیر این صورت ولنگاری‌های پرونده‌ها در درمان ادامه پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: امروز مانع ولنگاری و ریخت و پاش شده‌ایم و این باعث شده به مردم بدون خلل خدمات‌دهی کنیم، انتظار داریم مردم نسبت به مسائل صبورتر باشند.

*بیماران اورژانسی بیمارستان سوم شعبان دماوند به هیچ عنوان معطل نمی‌شوند

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند عنوان کرد: از مردم تقاضای صبوری داریم، بیماران اورژانسی به هیچ عنوان معطل نمی‌شوند و تنها بیماران سرپایی برای اقدامات مذکور کمی معطل می‌شود.

مسلمی فرد در خصوص شایعات کمبود داروها بیمارستان سوم شعبان دماوند، عنوان کرد: به دلیل تحریم‌ها بخشی از مواد اولیه تولید داروها دچار مشکل شد و باعث شد به سمت تعریف سه سطح برای داروها رفتیم که خوشبختانه اکنون در سطح یک هستیم.

وی گفت: برخی شرکت‌ها تولید داروی کمی داشته‌اند و نتوانسته‌اند به ما برسانند یا برخی به جهت درست نبودن سیستم گردش مالی قادر به ارسال داروها نبوده‌اند، قطعاً ادعایی نداریم که تمامی داروها در بیمارستان موجود هستند و در هیچ بیمارستانی اینگونه نیست.

*کمبود در تامین داروهای بیمارستان به دلیل مشکلات گردش مالی شرکت‌های اقلام پزشکی بوده است/ ۵۳ پزشک در بیمارستان سوم شعبان دماوند خدمات‌دهی می‌کنند

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند تصریح کرد: شرکت‌هایی که اقلام پزشکی می‌دهند گاهی در واردات و صادرات دچار مشکل می‌شوند و همه این مشکلات از بیرون به کشور تحمیل می‌شود و همه را مدیریت می‌کنیم وزارت بهداشت نیز در این راستا تلاش می‌کند.

مسلمی فرد بیان کرد: در بیمارستان دماوند ۵۳ پزشک خدمت می‌کند و مشکلات مربوط به کم کاری در بیمارستان نیست و مجموعه مشکلات در کشور شامل این بیمارستان نیز شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن