نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی:

دماوند و فیروزکوه محروم‌ترین شهرستان‌های استان تهران هستند/ پروژه‌های نیمه کاره در شهرستان دماوند نیاز به توجه ویژه دارد

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: دماوند و فیروزکوه محروم‌ترین شهرستان‌های استان تهران هستند.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، سید احمد رسولی نژاد در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اظهار داشت: شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه، وسیعترین و همچنین محروم ترین شهرستان‌های استان تهران هستند که نیاز به توجه ویژه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دارند.

وی افزود: بیشترین مراتع طبیعی استان تهران در دو شهرستان دماوند و فیروزکوه واقع شده و با وجود افزایش اعتبارات در زمینه حفاظت از مراتع، توسعه جنگلی و آبخیزداری، این اعتبارات کافی نیست.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بحث امور آب، مردم برای عبور از رودخانه و رسیدن به زمین‌های کشاورزی، از پل چوبی استفاده می‌کنند که با اشکالاتی از سوی امور آب مواجه شده، از این رو در خصوص احداث دیوار ساحلی و پل نیاز به حمایت داریم.

*شهرستان دماوند به راحتی می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود

رسولی نژاد گفت: شهرستان دماوند به راحتی می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود.

وی تصریح کرد: در حوزه آموزش و فنی‌و‌حرفه‌ای، ۹۰ درصد از روند پروژه مرکز فنی و حرفه‌ای انجام شد، اما متاسفانه به صورت نیمه‌کاره رها شد‌ه و نیاز به حمایت دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه راهداری با توجه به ترافیک سنگین، احداث پل غیر همسطح در سه‌راهی مهرآباد، رودهن و ایجاد کمربندی گیلاوند از موضوعات حایز اهمیت است.

رسولی نژاد  عنوان کرد: با توجه به ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی و فرعی در دو شهرستان دماوند و فیروزکوه، اعتبار ما در سال جاری بالغ بر ۱۰ کیلومتر است که این پروژه نیمه کاره رها شد و نیازمند حمایت ویژه است.

وی تصریح کرد: ارتقای خانه بهداشت مهرآباد و نوسازی برخی از خانه‌های بهداشت از دیگر موضوعات حایز اهمیت است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اهمیت دو محور هراز و فیروزکوه، نیازمند توجه به حوزه بهداشت و درمان و توسعه در این زمینه هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا