فرماندار شهرستان دماوند خبر داد؛

دماوند بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری دارد/ عشایر دماوند از تولیدکنندگان عمده و مولد استان تهران هستند

فرماندار شهرستان دماوند و از وجود بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مجید صفری در حاشیه افتتاح مرکز ارائه خدمات عشایر کوچنده حوزه شرق دشت لار در گفتگویی اظهار کرد: زندگی عشایری همواره با سختی‌های زیادی روبرو است که دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند با ارائه خدمات مناسب کمی از سختی‌های زندگی عشایری بکاهد.

وی با بیان اینکه عشایر شهرستان دماوند از تولیدکنندگان عمده و مولد استان تهران محسوب می‌شوند، افزود: همه ساله مراتع عشایری این شهرستان در فصل تابستان میزبان عشایر استان‌های تهران؛ قم و سمنان است که همه ساله اقداماتی نظیر مرمت و بازسازی راه‌های عشایری؛ آبرسانی سیار و واکسیناسیون دام در مراتع عشایری انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات جلسات منظم شورای عشایری شهرستان دماوند برگزار می‌شود و در این جلسات نسبت به برطرف کردن مشکلات این جامعه اقداماتی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان دماوند بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری دارد که همه‌ساله با اقدامات مناسب و تلاش جامعه عشایری شاهد افزایش تولید محصولات عشایری هستیم.

به گفته صفری با افتتاح این مرکز خدمت رسان عشایر شرق دشت لار که در حوزه استحفاظی شهرستان دماوند قرار دارد از خدمات این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری امور عشایر استان تهران و همچنین فرمانداری و سایر بخش‌ها از جمله دامپزشکی و بهداشت و درمان شهرستان دماوند این مرکز خدماتی را به عشایر ارائه خواهد کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن